פרסומת
דלג

'הפועל אילת' העפילה לגמר גביע האיגוד

מאת: ● 23/3/2011 22:44 ● ערב ערב 2490
במשחק הראשון במסגרת חצי גביע האיגוד, נוצחה 'הפועל אילת' במפתיע על ידי 'הפועל עמק חפר' מליגה א'. הגנה מצוינת של שחקני אילת במחצית השנייה של משחק הגומלין ומשחק מצוין של דור צרפתי הצעיר, הביאו לאילת את הניצחון ועלייה היסטורית לגמר גביע האיגוד שיתקיים ב- 26 באפריל בין אילת לבין המנצחת במשחק של טבריה וקריית ביאליק
'הפועל אילת' העפילה לגמר גביע האיגוד'הפועל אילת' כבר איבדה מזמן עניין בליגה, אבל היא יכולה לסיים העונה עם תואר אחר, כמחזיקת גביע האיגוד. לפני שזה יקרה, יצטרכו חניכיו של עידן לנקרי לעבור עוד קבוצה אחת בדרך לגביע, המנצחת בחצי הגמר השני, בין 'הפועל טבריה' לקריית ביאליק.

במשחק הראשון, הפסידה אילת לעמק חפר מליגה א' בתוצאה 71: 67. לכולם היה ברור, שלעבור את אילת בבית, זה כמעט בלתי אפשרי, אבל 'הפועל אילת', שהיתה זקוקה לניצחון בחמש נקודות הפרש, עשתה את זה בגדול יותר והביסה את האורחים בהפרש דו ספרתי.
למרות הניצחון, פתחה אילת רע את המשחק. אחוזי קליעה נמוכים והגנה חלשה הובילו את האורחים ל- 16: 21 בתום הרבע הראשון. אילת המשיכה ביכולת הגרועה עד להפסקה. שחקני עמק חפר ניצלו את הכאוס בקבוצה האילתית ועם פתיחת הרבע השני, עשו ריצה של 0: 10. אילת הצליחה לצמק ל- 31: 35 בזכות תומר פיסצקי, אך האורחים, עם הבאזר, קלעו שלשה וירדו להפסקה ביתרון 40: 48.
בהפסקה נכנס יו"ר האגודה, זוהר מילר, לחדר ההלבשה של הקבוצה ואמר כמה מילים קשות, לפני שהמאמן, עידן לנקרי, ביקר קשות את המשחק שלהם על המגרש. למחצית השנייה עלתה על הפרקט קבוצה אחרת, שנלחמה על כל כדור וסגרה כמעט הרמטית בהגנה. בניוש, מיכה ביטון ופיסצקי בלטו בשלבים שונים במשחק, אבל את השינוי הביא דווקא דור צרפתי הצעיר, שקלע שתי שלשות, הוסיף סל שדה ועזר לאילת להשוות ל- 53: 53. האורחים גילו עייפות, שחקני אילת ניצלו זאת ובדקה האחרונה של הרבע, ברחו ל- 67: 61. חמש דקות לסיום, ואילת עולה לעשר הפרש משלשה של רועי בניוש. בסיום ניצחון 91: 77.

עידן לנקרי: "זה לא מספיק, אנחנו רוצים לזכות בגביע"
לאחר שהוא וקבוצתו הבטיחו את העלייה לגמר גביע האיגוד שיתקיים ב- 26 באפריל, מאמן 'הפועל אילת', עידן לנקרי, כבר יוצא בהצהרות: "המפנה במשחק בא משני מקומות, קודם מהגנה יותר אגרסיבית ברבע השלישי ויותר חשוב מזה, המפנה בא מדור צרפתי שהכניס לקבוצה יותר ביטחון עם כמה פעולות גדולות ועל זה צריך לתת לו את הקרדיט. זה כיף להגיע לגמר, אבל אנחנו לא מסתפקים בהגעה לגמר, אנחנו רוצים לזכות בגביע".