פרסומת
דלג

מאות הזמנות בוטלו בגלל הזיהום בדלק

מאת: עומר כרמון ● 11/5/2011 22:09 ● ערב ערב 2497
סמנכ"ל השיווק של 'ארקיע', דודו מחלב: "ברגע שיש חששות בתקשורת, אנשים מעדיפים לא לטוס". "ביום ראשון, ירדו לאילת טיסות חצי ריקות". "כשנשמע מהמדינה מי האחראי למחדל, נפעל כדי לקבל ממנו פיצוי". מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי: "מכיוון שיום העצמאות נפל השנה על אמצע השבוע, לא היו צפויות בו תפוסות גבוהות"
מאות הזמנות בוטלו בגלל הזיהום בדלק"אנחנו יודעים בוודאות על מאות חדרי בתי מלון באילת שבוטלו בסוף השבוע בגלל הזיהום בדלק", כך אומר ל'ערב ערב', סמנכ"ל השיווק של 'ארקיע', דודו מחלב. "כרגע, אנחנו עדיין סופגים את הנזקים, כדי לתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר. אבל כשנשמע מהמדינה מי האחראי למחדל, נפעל כדי לקבל ממנו פיצוי".

ביום חמישי האחרון, בוטלו כל הטיסות הבינלאומיות והפנימיות בגלל זיהום שהתגלה בדלק מטוסים. הביטול גרם למהומה גדולה בשדה האילתי. תושבי העיר ונופשים חיפשו נואשות אחר אוטובוסים ומוניות. אחרים נותרו בטרמינל והמתינו לשווא לבשורה על חידוש הטיסות. מנהל השדה, חנן מוסקוביץ', אמר ל'ערב ערב', כי רק בשעות הערב, התרוקן הטרמינל מנוסעים.

ביום שישי לפנות בוקר, הגיעו לעיר חמש מכליות דלק, אשר הובילו דלק סילוני לא מזוהם שנשאב ממאגרי החירום של מדינת ישראל. הדלק הנקי איפשר חידוש חלקי של הטיסות. אולם מרבית הטיסות עדיין יצאו באיחור רב. כדי למנוע מנופשים דתיים להגיע לאילת לאחר כניסת השבת, הסיעו אותם חברות התעופה באוטובוסים.

כשנדמה היה כי ביום ראשון ישוב לוח הטיסות לפעילות רגילה, שוב התגלה חשד לדלק מזוהם בשדה דב. כל הטיסות מהשדה התל אביבי בוטלו. ועד שעות אחר הצהרים, הקשר האווירי לאילת התנהל דרך נתב"ג.

"יש עדיין עיכובים בטיסות"


מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי, אמר ל'ערב ערב', כי למרות ביטולי הטיסות, מרבית הנופשים הגיעו לעיר ובילו בה את חופשתם כמתוכנן. אולם דודו מחלב מתאר מציאות שונה לחלוטין. "בתקופה הזאת בימי חמישי, מוציאה 'ארקיע' לאילת כ-2,800 איש. זה בערך 1,200 חדרים. אנחנו יודעים בוודאות על מאות חדרים שבוטלו".

המשבר נכנס גם ליום העצמאות?
"ברגע שיש כל הזמן חששות בתקשורת, אנשים מעדיפים לא לטוס. ביום ראשון ירדו לאילת טיסות חצי ריקות. ביום שני, ערב יום העצמאות, הייתה תנועה טובה יותר".

כבר חזרתם לשגרה?
"עדיין לא. יש עדיין עיכובים בטיסות, בעיקר של המטוסים הגדולים, מכיוון שהם עושים גם את הקווים של חו"ל ומתעכבים כדי לתדלק. זה יוצר בעיות בלוחות הזמנים".

יש הערכות של נזק?
"כל טיסה לאילת זה 3,000-5,000. בנוסף, יש נזקים עקיפים: לקוחות שלא טסו עמנו, זוכו. הביטולים היו ביום חמישי. ביום שישי וביום ראשון הצלחנו להעביר נוסעים מטיסות לנתב"ג, ולא לבטל. אבל גם הקפצות משדה דב לנתב"ג ולאילת, עולות הרבה מאוד כסף לחברות התעופה. מה שהיה חשוב לנו קודם כל זה לתת שירות טוב ללקוחות שלנו. אבל מי שצריך לתת תשובות, הן רשויות המדינה".

תהיה תביעה משפטית?
"אנחנו עדיין לא יודעים מי האחראי. ברגע שנדע, נעשה את הדברים בצורה מרוכזת. בצד השיווקי-מסחרי אנחנו כרגע סופגים את הנזקים ותבוא השעה שיהיו אחראים לזה".

אפריל מצוין


מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי, אינו מסכים עם קביעתו של דודו מחלב, כי משבר הדלק פגע באופן ניכר במספר הנופשים בעיר. "מכיוון שיום העצמאות נפל השנה על אמצע השבוע, לא היו צפויות בו תפוסות גבוהות", הוא אומר. "לעומת זאת, קיבלתי השבוע את נתוני אפריל. הנתון הבולט הוא עלייה של 17-18 אחוזים במספר הלינות, לעומת חודש אפריל בשנה שעברה. חלק גדול מזה בשל העלייה בלינות תיירים: 25 אחוז מכלל הלינות בחודש אפריל, היו של תיירים. בשנה שעברה, עמד המספר על 21 אחוז. הסיבות לכך הן בעיקר הגידול במספר הטיסות: ביומיים שלפני פסח, נחתו בעובדה כ- 30 טיסות, כ- 20 מהן המריאו מצרפת".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש