פרסומת
דלג

אלפים הגיעו לבסיס חיל הים

מאת: עומר כרמון ● 11/5/2011 22:44 ● ערב ערב 2497
למרות הדוחק, לחצי התנועה וקשיי החנייה, כ-10,000 תושבי העיר ואורחים, השתתפו בערב יום העצמאות בחגיגה שהתקיימה בבסיס חיל הים. בשנה שעברה, פנתה חברת המועצה לימור להב לראש העירייה והציעה לו לפתוח בערב החג מוקד בילוי נוסף, כדי לצמצם את הדוחק. ראש העירייה: "בסיס חיל הים הוא המקום המתאים, בשל תחושת הביטחון שהוא נותן". מטס חיל האוויר ליום העצמאות לא חלף בשמי אילת
אלפים הגיעו לבסיס חיל היםממשטרת אילת נמסר ל'ערב ערב', כי כ- 10,000 תושבי העיר ואורחים השתתפו בערב יום העצמאות בחגיגה שהתקיימה בבסיס חיל הים. מספר המשתתפים היה רב יותר מהשנה שעברה. למרות הדוחק, לחצי התנועה וקשיי החנייה, לא נרשמו אירועים חריגים.

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ציין בדבריו מעל בימת החגיגות: "אין זה מובן מאליו שחיל הים פותח את שעריו בפני תושבי העיר". הוא התייחס לביקורת על מיקום האירוע, כשאמר: "בסיס חיל הים הוא המקום המתאים לאירוע העירוני המרכזי ליום העצמאות, בשל תחושת הביטחון שהוא נותן".

בשנה שעברה, פנתה חברת מועצת העיר, עו"ד לימור להב, במכתב לראש העירייה והציעה לו לפתוח בערב יום העצמאות מוקד בילוי נוסף - כדי לצמצם את הדוחק בבסיס חיל הים. "זה מספר שנים, מתקיימות חגיגות יום העצמאות שמפיקה העירייה בבסיס חיל הים", כתבה להב. "הבסיס הומה אדם והגישה לבסיס לא נוחה, בלשון המעטה, הן בשל עומס תנועה והן בשל סידורי אבטחה כבדים. מדוע עיריית אילת איננה מקיימת את אירועי יום העצמאות במרכז העיר, כפי שנהוג לכנות – 'הבמה המרכזית' - כמקובל בכל עיר אחרת בארץ?. בשל ריחוקה של אילת מהמרכז, אפשרויות הבילוי של תושבי אילת ביום העצמאות מצומצמות מאוד. האם לא הגיוני יותר, שתושבי אילת יוכלו ליהנות ביום העצמאות משני מוקדי בילוי – הבמה המרכזית ובסיס חיל הים?".

אלפי תושבי העיר שהגיעו לבסיס חיל הים, צפו בתצוגת אמצעי לחימה של כוחות הביטחון וההצלה: כיבוי אש, משטרה, משמר הגבול, מד"א, אוגמ"ר 80 ובסיס חיל הים. וכן במופע זיקוקין קצר. לוחמי האש גנבו את ההצגה, כשגם השנה הפגינו את ביצועיהם בחילוץ באמצעות חבלים.

ביום העצמאות, התקיים, כמדי שנה, משט הצדעה של חיל הים במפרץ אילת. חיל האוויר ערך מטס הצדעה שחלף מעל הערים באר שבע, ירוחם, דימונה, ערד, קריית גת, ירושלים, בית שאן, עפולה, נצרת, טבריה, קצרין, צפת, כרמיאל, נהריה וחופי ישראל. למרבה הצער, מקומה של אילת נפקד מהמטס. דובר צה"ל לא בגיב לשאלת 'ערב ערב', מדוע לא חלפו המטוסים גם בשמי עירנו הדרומית?

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש