פרסומת
דלג

ילדים ב' – סגנית האלופה

מאת: ● 18/5/2011 11:52 ● ערב ערב 2498
חלום האליפות נגוז. קבוצת ילדים ב' בהדרכתו של תמיר נופי היתה קרובה מאוד לזכייה באליפות. הקבוצה היתה זקוקה במחזור הסיום לניצחון על 'הפועל באר שבע' כדי לזכות בתואר, אך נוצחה 2: 1 וסיימה את העונה במקום השני והמכובד. המאמן תמיר נופי: "הדרך שבה עשינו זאת חשובה יותר מאליפות"
ילדים ב' – סגנית האלופהקבוצת ילדים ב' של 'בני אילת' היתה במרחק נגיעה מזכייה באליפות, אבל ההפסד בבאר שבע שיבש לקבוצה של המאמן, תמיר נופי, את התוכניות, והם נאלצו להסתפק בסגנות. אחרי הכל, מלבד הזכייה במקום השני והמכובד, בעונה הראשונה שלה בליגה, הצליחה קבוצת הילדים לרשום הישג נוסף - עלייה לרבע גמר גביע המדינה, שלב שבו לבסוף הפסידה ל'מכבי חיפה'.

שנה ראשונה בליגה תחרותית


ילדים ב' היא הקבוצה הצעירה ביותר במחלקת הנוער של 'בני אילת'. מדובר בילדים בני 12-13, שחלקם סיים בשנה הקודמת את פעילותם במתנ"ס, וחלקם כבר עבר שנת הכנה במסגרת קבוצת העתודה של המועדון בשנה שעברה. עבור כל הילדים בקבוצה הייתה זו השנה הראשונה בליגה תחרותית במסגרת ההתאחדות לכדורגל. הקבוצה החלה להתאמן בחודש אוגוסט תחת שרביטו של המאמן תמיר נופי.
מבחינה מקצועית, רשמה הקבוצה הצלחה גדולה לכל הדעות, כאשר סיימה במקום השני בליגה של מחוז שפלה.
במהלך העונה, רשמה קבוצת הילדים הישג חסר תקדים של 22 ניצחונות מתוך 26 משחקים, שלושה הפסדים ותוצאת תיקו בודדת. בין השאר רשמה הקבוצה ניצחונות מרשימים על 'הפועל באר שבע' בבית 0-2, על 'הפועל ראשון לציון' 0:3 וכן על לוד ועל רמלה, מהקבוצות החזקות בליגה.
הישג מרשים נוסף הוא העובדה שהקבוצה האילתית לא הפסידה באף משחק בית! מתוך 13 משחקים היא ניצחה 12 וסיימה אחד בתיקו.


הפן ההתנהגותי בבית הספר לא פחות חשוב
כידוע, ב'בני אילת' שמים דגש גדול על הפן ההתנהגותי ודרך ארץ של השחקנים כאשר עוקבים בדריכות אחרי פעילות הילדים בבתי הספר. בכל שבוע, מביאים הילדים את מכתב המשוב מבית הספר וכמו כן, המורות דואגות לעדכן את מנהל הקבוצה, גיל תגר, בנעשה עם הילדים.
מלך השערים של הקבוצה הוא גלעד עוזיאל עם 32 כיבושים, כאשר עוד בולטים בטבלת הכיבושים בר חכם עם 18 שערים ודן אבוטבול עם 13 שערים.
הפרגון בקבוצה הוא נקודה מרכזית כאשר גם שם מובילים דן אבוטבול עם 20 בישולים וזוהר שיפמן עם 15 בישולים.
לקבוצה שני קפטנים משותפים, הבלם ניב והב, שהוא גם היחיד ששיחק בכל 26 משחקי הליגה ובשני משחקי הגביע וכבש שלושה שערים, בפנדלים.
הקפטן השני הוא רון קופיטו, שהחל להתאמן בקבוצת העתודה של 'בני אילת' כבר בשנה שעברה וכבש השנה ארבעה שערים והוסיף חמישה בישולים.
"אני לא רוצה להתייחס בכלל לתוצאות, כי מה שהנחה אותי במשך העונה זו הדרך וזה גם מה שהעברתי לילדים במשך העונה", אמר המאמן, תמיר נופי. "אין ספק שהילדים עשו עונה ענקית, אבל זה לא משתווה לדרך היפה שהתחילה כאן. אם בתחילת העונה ניצחנו משחקים בצורה מקרית ובזכות לב ונשמה, הגענו לאמצע העונה עם תצוגות כדורגל יפות, מהלכי משחק וניצוצות של הנעת כדור, שההמשך שלה צריך לבוא בשנים הבאות. בשנתם הראשונה בליגה, המטרה של הקבוצה הזו ללמד את הילדים כדורגל, לעמוד על המגרש, להניע כדור ולפרגן אחד לשני, ואני חושב שעמדנו בזה בצורה יפה השנה. דבר חשוב נוסף הוא העובדה שהילדים מתנהגים יפה בבית הספר. אם בתחילת העונה שליש מהקבוצה לא תפקדו, אז היום, בזכות שיתוף הפעולה המצוין בין מנהל הקבוצה הדגול גיל תגר לבין המורים, רוב הילדים משתפרים ומתפקדים בצורה טובה , וזה מה שחשוב. חשוב לנו להדגיש לילדים כי שחקן לא יכול להצליח ללא דרך ארץ, ודרך ארץ מתחילה בבית הספר. בהזדמנות זו חשוב לי להודות להורים שתמכו בקבוצה השנה בצורה בלתי רגילה כאשר בכל משחק הגיעו כ- 100 מהם ועודדו בלי סוף. תודה ענקית לרני דוד שמחזיק את הקבוצה הזו מבחינה כספית ועוזר בלי סוף".