פרסומת
דלג

קבוצות הכדורסל יצאו לדרך

מאת: ● 31/8/2011 17:36 ● ערב ערב 2513
קבוצת הכדורסל הבוגרת וקבוצות מחלקת הנוער של 'הפועל אילת' פתחו השבוע את העונה. המטרה: עלייה ללאומית, אבל זה הולך להיות קשה, במיוחד לאחר ש'מכבי קריית גת', היריבה המושבעת על הכרטיס, החתימה את הסנטר, ארז מרקוביץ' מליגת העל. בסוף ספטמבר, יוצאת הקבוצה למחנה אימונים בשדות ים. אלמוג קמחי הצעיר יהיה אחד מהשניים שישלימו את סגל הקבוצה הבוגרת. גם היריבה המושבעת, 'הפועל חבל אילות', פתחה את העונה. שיהיה בהצלחה!
קבוצות הכדורסל יצאו לדרך

קבוצת הכדורסל הבוגרת של 'הפועל אילת' פתחה ברביעי שעבר את אימוני הקבוצה, לקראת העונה הקרובה. האימונים נפתחו בסגל מלא ובהם השתתפו גם שחקני הרכש החדשים: עדי פרג, אופיר סניור, איתי קרביוב ואנטולי (טולה) אידלמן.

מכוונים ללאומית


למרות שכבר הצהירו באגודה, כי המטרה העיקרית היא לעלות העונה ללאומית, זה לא הולך להיות קל. על הנייר, 'מכבי קריית גת', היריבה המושבעת של 'הפועל אילת' על הכרטיס ללאומית בנתה סגל מרשים וכבר זכתה לשם 'דרים טים' (קבוצת החלומות). אחרי שכבר צירפה לשורותיה את קובי שרביט, דרגאן קליקוביץ', ארז אשר, נמרוד הראל, עוז סמוכה, דורון קצף ותומר פיסצקי, הקבוצה הקרית גתית החתימה השבוע את ארז מרקוביץ', הסנטר של 'עירוני אשקלון' מליגת העל בעונה האחרונה, שצורף לקבוצה במקומו של אביאל יצחק.
באגודת 'הפועל אילת' מנסים לשדר עסקים כרגיל, למרות ההחתמה המעניינת של קריית גת. "אנחנו לא מסתכלים הצידה ונערכים ככל האפשר לקראת העונה הבאה", אמר השבוע מנכ"ל האגודה, יוסי מלול. "עם כל הכבוד לקריית גת, את ההחתמות שלנו עשינו לאחר ההחתמות שלהם, כך שלכל שחקן היתה לנו תשובה, חוץ מארז מרקוביץ', שאסור לשכוח כי בשנים האחרונות חימם לא מעט את הספסל".
באגודה גם מדגישים את החשיבות של החיבור בין השחקנים, "כלום לא שווה אם בין כל השחקנים שלהם לא יהיה חיבור, כנ"ל גם לגבינו", אמרו באגודה. בכל מקרה, אין ספק שזו הולכת להיות עונה מעניינת.
בהנהלת האגודה מקווים לשלב שני שחקנים נוספים בקאדר הקבוצה הבוגרת ובשלב זה נראה, כי אחד מהשניים שישתלבו בקבוצה הבוגרת הוא שחקן הנוער אלמוג קמחי. באגודה עדיין לא גיבשו החלטה מי יהיה השחקן ה- 12 מהנוער, שישלים את סגל הבוגרים.
בסוף חודש ספטמבר, תצא הקבוצה הבוגרת למחנה אימונים בן שלושה ימים בקיבוץ שדות ים, שם יקיימו משחק אימון נגד 'מכבי חדרה' מליגה ארצית צפון.

מחלקת הנוער: ארבע קבוצות- מטרה אחת


במחלקת הנוער של 'הפועל אילת' רוצים לחזור לקדמת הבמה. המטרה העיקרית היא להרחיב את הבסיס של כמות הילדים באגודה, מתוך זה לייצר יותר ילדים מוכשרים. "אנחנו רוצים להתחיל להחזיר את קבוצות מחלקת הנוער למיקום הטבעי שלהם וכמו שהיה בעבר, להעלות את קבוצת ילדים א' חזרה לליגה הלאומית ואת הנערים - לארצית. בקבוצת הנוער, המטרה היא להישאר בליגה כי מדובר בליגה מאוד קשה. אנחנו מקווים שנצליח לעבור את השנה הזאת", אמר השבוע מנכ"ל 'הפועל אילת', יוסי מלול, "יש לנו קבוצה טובה, אך בל נשכח שסגנית האלופה, 'הפועל ירושלים', 'מכבי ראשון לציון' ואשקלון, שהן קבוצות צמרת, משחקות במחוז שלנו, קל זה לא הולך להיות, גם אם אנחנו רוצים מאוד. אנחנו משחקים עם מה שיש לנו פה בעיר. כולם רוצים להילחם, הרצון קיים, אבל השיטה בכלל קשה", הוסיף מלול.

ארבע קבוצות יפעלו במסגרת התחרותית של מחלקת הנוער באגודת 'הפועל אילת'


ילדים א': 16 שחקנים. מאמן: משה אבני. הקבוצה תשחק זו השנה השנייה במסגרת האגודה. לקבוצה יש פוטנציאל ממש טוב להגיע לצמרת הליגה. המטרה של הקבוצה היא לנסות להשתלב בצמרת ולחזור חזרה לליגה הלאומית.
ילדים ב': 18 שחקנים. מאמן: אורן חזות. הקבוצה מורכבת משחקנים יוצאי ליגת הקט סל העירונית ובית הספר לכדורסל, לאחר שעברו מיון ומבחנים להתקבל לאגודה.
נערים מחוזית: 14 שחקנים. מאמן: אורן חזות. קבוצה של כישרונות כדורסל, שני השחקנים המובילים בקבוצה הם עמית נוטס ויוחאי קן, שישחקו במקביל גם בקבוצת הנוער. המטרה העיקרית היא להחזיר את הקבוצה לליגה הארצית.
נוער לאומית: 14 שחקנים. מאמן: יוסי מלול. בגלל שינוי שיטת הליגות, הוקפצה הקבוצה של מלול לליגה הלאומית. המטרה היא להצליח לשרוד בליגה שתתקיים בשני שלבים. בסיבוב הראשון ישתתפו 10 קבוצות בכל בית. הכוונה היא להשיג לפחות שני ניצחונות כדי לעבור את הסיבוב הראשון ולהמשיך עם אותו הניקוד לסיבוב השני שבו ייטלו חלק 14 קבוצות. המטרה העיקרית היא לסיים במרכז טבלה ולא להיגרר למשחקי התחתית.

יוני אלוני: "גם אם נרד ליגה- לא נורא"


כמעט לפני כל עונה, משחרר מאמן 'הפועל חבל אילות', יוני אלוני, הצהרות כאלה ובדרך כלל מצליח עם סגל צעיר ונחוש להישאר בליגה הארצית. גם הפעם מקווים בקבוצה הקיבוצניקית להפתיע עם סגל שמורכב משחקנים ותיקים לצד לא מעט שחקנים צעירים ואלמונים. 'הפועל חבל אילות' גם פתחה בשבוע שעבר את אימוניה לקראת העונה הקרובה וצירפה ברגע האחרון לשורותיה את איתי רון, צעיר שהשתייך לסגל של 'הפועל גלבוע /עפולה' מהליגה הלאומית ואת מייקל אטיאס, שחקנה לשעבר של 'הפועל אילת', שחזר לאחרונה מארצות הברית ואמור לחתום בקבוצה. השניים הצטרפו לסגל שכבר התגבש לאחרונה. אשחר רינות מונה לקפטן הקבוצה במקומו של ארז לוי, שעזב את הקבוצה, מאור אלבז, אלי בנזר, אשלי חץ, גור פנחס, מייקל בויניס, גל בלכר וגיא צ'רנה. "יש לנו סגל מאוד צנוע עם הרבה מאוד חבר'ה צעירים מאילת ומחבל אילות שיקבלו אצלנו הרבה צ'אנס", אמר השבוע מאמן הקבוצה, יוני אלוני. "אני מאמין שעם עבודה קשה נוכל לנצח כמה משחקים. אנחנו רוצים העונה לקדם את השחקנים הצעירים, לעשות עונה יפה, להביא את הקהל לאולם ולשמש מודל לחיקוי לצעירים", הוסיף אלוני, "יותר מדי דברים מהרשימה הזאת לא עשינו בעונה שעברה, אבל חד משמעית אלה דברים שחשובים לנו יותר מאשר להישאר בליגה הארצית. יותר חשוב לנו שהשחקנים הצעירים באגודה יידעו שהקבוצה הבוגרת זו קבוצה שלהם ולא קבוצה של שחקנים מהצפון, אם המחיר של זה הוא לרדת לליגה א', אז אין לנו שום בעיה עם זה. הכי חשוב- אנחנו הולכים לעשות עונה יפה עם קבוצות הנערים והנוער שעולות לליגה הלאומית. זה אתגר גדול מאוד ואת רוב הכסף של האגודה אנחנו נשקיע שם", סיכם אלוני.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש