פרסומת
דלג

מסתמן: יאיר חזן לא יוכל להמשיך בנמל אילת

מאת: עומר כרמון ● 1/9/2011 19:30 ● ערב ערב 2513
הוועדה לבדיקת מינויים בשירות המדינה קיבלה החלטה לגבי המשך כהונתו של עו"ד יאיר חזן כיו"ר דירקטוריון נמל אילת. גורמים בכירים בנמל אומרים ל'ערב ערב': "מועמדותו של חזן נפסלה. נגרם לו עוול עצום ומן הצדק שיוגש ערעור". יאיר חזן: "עדיין לא קיבלתי הודעה רשמית"
מסתמן: יאיר חזן לא יוכל להמשיך בנמל אילתועדת שפניץ (המאשרת מינויים בשירות המדינה) החליטה לדחות את המלצת שרי האוצר והתחבורה, לאשר כהונה שלישית לעו"ד יאיר חזן כיו"ר דירקטוריון נמל אילת - כך נודע ל'ערב ערב' לאחר שיחות עם גורמים בכירים בנמל. מוועדת שפניץ נמסר, כי אכן התקבלה החלטה בנושא, והיא הועברה לשרים הממונים על חברת נמל אילת. עו"ד חזן אמר ל'ערב ערב', כי עדיין לא קיבל כל הודעה רשמית בעניין.

נשלחו מכתבים אנונימיים


שר האוצר והתחבורה החליטו בראשית השנה לאשר את מינויו של עו"ד חזן לקדנציה שלישית, אולם ל'ערב ערב' נודע, כי בחצי השנה אחרונה, נשלחו לוועדה מכתבים אנונימיים שביקשו להטיל דופי בהתנהלותו של חזן. ועדת שפניץ ביקשה מחזן להגיב לטענות שהועלו בהם, והוא עשה כן. לפני שלושה חודשים, התפרסם דו"ח של מבקר המדינה, בו נטען כי יאיר חזן מינה את אחד ממקורביו כעוזר מבלי שפורסם מכרז לתפקיד. אותו עוזר אף זכה בשנים האחרונות לתנאי שכר משופרים.
גורם בכיר בנמל המקורב לעו"ד חזן, אמר השבוע ל'ערב ערב': "מן הצדק שיוגש ערעור על החלטת ועדת שפניץ. ליאיר חזן נגרם כאן עוול עצום. הוועדה לא התחשבה בשש שנים של עשייה ענפה ועם תוצאות חיוביות, כפי שמתבטא בספרי החברה. מבחינת רווחים, שמירה על הנמל וקליטת עובדים".

העובדים איימו להשבית את פסטיבל הג'אז


המתיחות בנמל אילת אינה מסתכמת רק בכל הנוגע לעתידו של יו"ר הדירקטוריון. ימים אחדים לפני פתיחת פסטיבל הג'אז, הפסיקו העובדים את הקמת הבמות במתחם ואיימו לא לאפשר את פתיחת הפסטיבל. לטענתם, ההנהלה פרסמה הודעות למכרזים פנימיים, ללא תיאום מוקדם עמם. גורם בכיר בוועד העובדים אמר ל'ערב ערב': "זאת לא הייתה שביתה פראית. אנחנו בתוך סכסוך עבודה תקף, וההנהלה עשתה כאן צעד חד צדדי".

שעות אחדות לאחר פרוץ השביתה, התקיימה פגישה בין נציגי ועד העובדים להנהלה. בתום הפגישה, הוסרו המכרזים מלוח המודעות, והעבודה בנמל חזרה להתנהל כרגיל.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש