פרסומת
דלג

פסטיבל הג'אז מבקש סיוע חירום מהממשלה

מאת: עומר כרמון ● 1/9/2011 19:31 ● ערב ערב 2513
מנכ"ל פסטיבל הג'אז, יוסי אני: "המופעים היו מלאים, אבל זה לא חוכמה, כשמוכרים כרטיסים ב-30 שקלים בלבד. אני מקווה, שמשרדי הממשלה יתחשבו במצבנו". המנהל האמנותי הפורש של הפסטיבל, אבישי כהן: "אני יוצא בהרגשה איומה שהנהלת הפסטיבל לא מכבדת כלום. הם לא מכבדים את המוזיקאים הישראלים, הם לא מכבדים את המוזיקאים הזרים, והם לא מכבדים אותי" יוסי אני בתגובה: "הוא מוסיקאי ענק וגאון. מפאת כבודו, לא אגיד שום דבר מעבר לכך"
פסטיבל הג'אז מבקש סיוע חירום מהממשלהמנכ"ל פסטיבל הג'אז, יוסי אני, אומר ל'ערב ערב', כי בשל ההפסדים הכספיים הכבדים של פסטיבל הג'אז שהתקיים בשבוע שעבר, נעשתה פנייה למשרדי התיירות והתרבות, כדי שיעבירו סיוע חירום והנטל לא ייפול על כתפי העירייה. הוא דחה את דבריו הקשים של המנהל האמנותי הפורש של הפסטיבל, אבישי כהן, לפיהם הנהלת הפסטיבל לא שילמה כראוי למוסיקאים הזרים והישראלים. "הוא מוסיקאי ענק וגאון. מפאת כבודו לא אגיד שום דבר מעבר לכך", אמר אני.

בניגוד להבטחותיה של עיריית אילת, כי השנה יזכו הפסטיבלים במימון חסר תקדים של משרד התיירות, המממן העיקרי של פסטיבל הג'אז השנה, הייתה עיריית אילת - 600 אלף שקלים. משרד התיירות העביר 400 אלף שקלים. משרד התרבות: 430 אלף. התאחדות המלונות: 220 אלף. מפעל הפיס: 100 אלף שקלים. המחצית השנייה של תקציב הפסטיבל: 1.75 מיליון שקלים, אמורה היית להגיע מהכנסות מכירת הכרטיסים והספונסרים. "עשינו מבצע מטורף לאילתים", אומר אני, "המופעים היו מלאים, אבל זה לא חוכמה, כשמוכרים כרטיסים ב- 30 שקלים בלבד".
מי יממן את ההפסדים?
"ביקשנו סיוע ממשרדי הממשלה. המצב היה כזה, שמבחינה ביטחונית, הברירה הייתה: או לבטל, או לקיים את הפסטיבל בכל מחיר. אני מקווה שמשרדי הממשלה יתחשבו במצבנו".

כיצד פיציתם אילתים ששילמו מראש מחיר מלא?
"לא היו הרבה כאלה. מי שכן, קיבל מאתנו כרטיס חינם על כל כרטיס שהוא שילם עליו מחיר מלא. בסופו של דבר, קיבלו מאות תגובות נלהבות על כך שהתאמנו עצמנו לסיטואציה הביטחונית הקשה שהיינו בה".

"העליבו אותי ברמות שלא האמנתי"


בריאיון שהעניק בראשית השבוע ל'ידיעות אחרונות', המנהל האמנותי של הפסטיבל, אבישי כהן, הוא תקף בחריפות את הנהלת הפסטיבל: "כל ניסיון להביא לפסטיבל שם גדול, כשל", הוא אמר. "כל הצעותיי: צ'יק קוריאה, הרבי הנקוק, ווין שורטר, רוי הרגרוב, פאט מת'יני, הכל נפל בצורה מבישה ולא מכובדת. את ההופעה שלי עשיתי בלי כסף. היו לי הוצאות, והם אפילו לא מוכנים, לשלם לי הוצאות. הגענו לשלב שהעליבו אותי ברמות שלא האמנתי. אני יוצא בהרגשה איומה שהנהלת הפסטיבל לא מכבדת כלום. הם לא מכבדים את המוזיקאים הישראלים, הם לא מכבדים את המוזיקאים הזרים, והם לא מכבדים אותי. אני לא רוצה לחשוף כמה שילמו לאמנים הישראלים, כי לא תאמינו".

מהפקת הפסטיבל נמסר בתגובה: "אנו תמהים על העובדה שאבישי מתנער מאחד הפסטיבלים הטובים שהיו בשנים האחרונות. אנו בוחרים לא להגיב לטענותיו של אבישי. הן אינן משקפות את המציאות. אבישי הוא נגן מעולה, ואנו מאחלים לו הצלחה בקריירה המוזיקלית שלו".