פרסומת
דלג

הסרת שיער בלייזר

מאת: מערכת ערב ערב ● 5/10/2011 09:05 ● ערב ערב 2518
אביבה סלע אתם שואלים, אביבה סלע עונה
הסרת שיער בלייזר

שאלה. ברצוני לשאול מספר שאלות בנוגע להסרת שיער בלייזר: האם ניתן לדלל שיער בלייזר באופן שיראה טבעי. מטרתי היא לא להסיר את השיער לחלוטין, אלא להשאיר מעין פלומה, לכן חשוב לי לדעת שההשפעה של הלייזר אחידה, כלומר שלא ייצא מצב של חוסר סימטריה שמסגירה את עצם הורדת השיער, האם לדעתך לייזר מתאים למצב כזה?
כמו כן, הנני כהה עור ושמעתי שזה עלול לגרום לבעיות ואף לכוויות, מה נכון? תודה על תשובתך, ליאור.
ליאור שלום: אני שמחה לבשר לך שאכן ניתן לדלל באופן הומוגני את השיער כך שהאזור המטופל ייראה טבעי לגמרי לאחר הטיפול.
אצלנו אין בעיה לטפל בכהי עור ואפילו לבעלי עור שזוף. המכשיר המיועד לכך נקרא- 'סופרנו'.

שאלה.יש לי כמה שאלות, ותודה מראש על הסבלנות:
1. חברה שלי לוקחת כדורים מסוימים בגלל השיעור (תורשתי) שיש לה, ולאחר מכן היא צריכה לעשות אפילציה. מה ההבדל בין כדורים ללייזר? (חוץ מגורם הזמן). 2. בתחילת הטיפולים, כל כמה זמן צריך ללכת למכון? כל שבוע? חודש?? 3.שאלה די כללית: האם יש סיכון בכך שמחמצנים את השערות בגוף? (ידיים,בטן וכו'.) 4. האם ניתן לבצע פעילות גופנית בזמן טיפולי הלייזר?
תשובה1. אין אפשרות להשוות בין כדורים לטיפול בבעיית שיעור לבין לייזר. הכדורים אמורים ליצור איזון הורמונלי ולא להעלים שיער מהגוף. לייזר מטפל בשיער קיים - בין אם על רקע טיפול תרופתי ובין אם שיעור "רגיל". 2. המרווח בין הטיפולים מתחיל מ-4-6 שבועות בין טיפול לטיפול. עם הזמן משך עיכוב הצמיחה מתארך ועשוי להגיע לחודשים רבים. 3. לא ידוע לי על סיכון בחמצון - אבל באופן כללי כימיקלים לא ממש עושים טוב לעור שלנו. 4. כן. ניתן לעסוק בכל פעילות גופנית , הלייזר לא משבש את השגרה אלא משדרג לנו את איכות החיים. בהצלחה!

שאלה. אביבה שלום.
1. מדוע צריך להמתין חודש וחצי או חודשיים בין טיפול לטיפול?
2. מדוע אסור לגלח את השיער בין טיפולים? הרי הלייזר עובד על שורש השערה/זקיק , כיצד גילוח בין טיפולים משפיע על הזקיק?
3)האם ב"כוחו" של הלייזר לשנות את אופייה של השערה? כלומר האם שערה שחורה עבה וקשה שנפגעה מהלייזר יכולה להפוך לדקה ופלומתית? תודה, אילן

אילן שלוםאני שמחה על שאלות אלה שעשויות לעניין קוראים רבים.
1. ההמתנה בין טיפול לטיפול נקבעת על פי קצב הצמיחה. כשיש שיער - מבצעים טיפול. לאחר הטיפול השיער נושר (וזה לוקח כשבוע-10 ימים) ואח"כ יש תקופת "חלקות". לאחר כחודשיים לערך מופיע מחזור חדש של שיער.
ככל שמתקדמים עם הטיפולים, תקופות ה"חלקות" ארוכות יותר, ולעיתים זה מגיע אף לחצי שנה ללא צמיחה.
דבר אחד ברור: מאחר והלייזר פועל על עקרון בסיסי של בליעת חום בפיגמנט (של השערה) - הרי שכאשר אין שיער - לא ניתן לבצע טיפול.
2. מותר לגלח בין הטיפולים!
3. זה לא הלייזר שמשנה את אופייה של השערה. לאחר הסרת השיער הפעיל, מופיעים מחזורי צמיחה שונים המתאפיינים בשערה "צעירה" - דקה ורכה, כמו שיער של ילדים.

שתפו את הכתבה בפייסבוק