פרסומת
דלג

מדוע נדחה מירוץ הפורמולה בנמל אילת?

מאת: עומר כרמון ● 17/11/2011 17:24 ● ערב ערב 2524
משרד התרבות והספורט: "הוחלט לדחות את מירוץ 'הפורמולה' באילת על מנת לאפשר למארגניו פרק זמן נוסף כך שיוכלו להעמיד את התנאים המיטביים לקיומו". מפיק האירוע: "מי שמתלונן יכול להמשיך להתלונן. זאת מדינה שעושים בה בפעם הראשונה אירוע מוטורי וזה מה שיכולנו לארגן לאירוע הראשון. אנחנו מאוד שמחים על כך"
מדוע נדחה מירוץ הפורמולה בנמל אילת?

בשבוע שעבר התבשרנו במפתיע, כי מירוץ 'הפורמולה' שאמור היה להתקיים בנמל אילת בעוד שבועיים, נדחה ל-15 בדצמבר. הסיבה לדחייה לא נמסרה. מבדיקת 'ערב ערב' עולה, כי הדחייה היא ביוזמת 'ה'רשות לנהיגה ספורטיבית' במשרד התרבות והספורט, שמפקחת על המירוץ. אנשי הרשות ביקשו ממארגני האירוע לשפר את היערכותם. מפיק המירוץ, בועז מאירי, הכחיש השבוע כי קיימת בעיה כלשהי והדגיש: "דחינו את המירוץ כדי להיות ערוכים טוב יותר". מנכ"ל הנמל, אבישי כהן, מסר, כי ברגע שמפיקי המירוץ ייתנו 'אור ירוק', עובדי הנמל יוכל להכשיר את מסלול המירוצים בתוך כ-12 יום.

"אירוע מורכב מאוד"

"דחינו את המירוץ ל-15 וה-16 בדצמבר, כדי להיות ערוכים טוב יותר לאירוע", אמר בועז מאירי ל'ערב ערב'. "זה אירוע מורכב מאוד, מביאים רכבים מחו"ל. כשזה יקרה, אתה תבין על מה אני מדבר. יגיעו לכאן שמונה מכוניות 'פורמולה רנו' (רמת מתחילים בתחום מירוצי המכוניות, ע.כ), חמש מכוניות 'דריפטינג' (מחליקות על המסלול, ע.כ). מי שינהג במכוניות ה'דריפטינג' הם נהגים מסבב אליפות אירופה שיעשו 'שואו' לקהל. מעבר לזה יהיו קטגוריות לפורמולה. נבחרת גברים שכוללת 10 חברים שנבחר בצרפת ונבחרת נשים של ארבע בנות. יש לנו שמונה סלב שישתתפו במירוץ וארבעה מנכ"לים. זה אירוע שונה, מדהים ומיוחד". הבנתי שיש בעיה עם מכונאים שצריכים לעבור הכשרה? "אני לא יודע על מה אתה מדבר. אין שום בעיה עם כלום". מהי תגובתך לטענה שמחיר הכניסה לאירוע - 380 שקלים, יקר יותר ממירוץ 'פורמולה' בחו"ל? "מחיר כרטיס כניסה לאירוע 'פורמולה' בחו"ל הוא קרוב ל-150 אירו. מדובר על אירוע ראשון היסטורי בישראל, יש לו משמעות מעבר לחוויה מוטורית". טענה אחרת היא על אורך המסלול. 1.3 ק"מ בלבד. "מסלול בינלאומי הוא 2.2 ק"מ, והמסלול שלנו הוא 1.3 ק"מ. מי שמתלונן יכול להמשיך להתלונן. זאת מדינה שעושים בה בפעם הראשונה אירוע מוטורי, וזה מה שיכלנו לארגן לאירוע הראשון. אנחנו מאוד שמחים על כך".

"זה מתעכב בגלל אישורים"

מנכ"ל חברת נמל אילת, אבישי כהן, אמר השבוע ל'ערב ערב', כי מירוץ ה'פורמולה' נדחה, מכיוון שיש צורך להכשיר מכונאים ישראלים שיודעים לטפל ברכבים שיגיעו למירוץ. "זה הסיכום כרגע: שולחים שלושה מכונאים של משרד הספורט כדי שמכונאים של 'פורמולה' ילמדו אותם את העבודה. כשהמכונאים של 'פורמולה' יגיעו לכאן, המכונאים של משרד הספורט יוכלו לפקח עליהם ולהגיד להם מה לעשות בקיצור, זה מתעכב בגלל אישורים וכל מיני קשקושים כאלה". כמה זמן ייקח להקים את המסלול? "ברגע שיגידו לנו שהכל בסדר, אני מעריך שאנחנו צריכים בין 10-12 ימים. אנחנו האחרון בשרשרת. אנחנו רק צריכים לקבל הוראות".

"אמצעי בטיחות מתקדמים"

ממשרד התרבות והספורט נמסר: "לבקשת ובהמלצת 'הרשות לנהיגה ספורטיבית' הוחלט לדחות את מירוץ 'הפורמולה' באילת על מנת לאפשר למארגניו פרק זמן נוסף כך שיוכלו להעמיד את התנאים המיטביים לקיומו. הצוות המקצועי במשרד הספורט מפקח כי המירוץ יתקיים בהתאם לדרישות והתנאים הקבועים בחוק הנהיגה הספורטיבית ותקנותיו. מהנדסים מטעם הטכניון יערכו בדיקות לכלי הרכב במעבדה מוסמכת לבחינת כלים תחרותיים בסיוע בוחנים שיוסמכו לכך. 'הרשות לנהיגה ספורטיבית' תפקח על כל התהליך המהווה תנאי למתן רישיונות לכלים. יודגש כי התחרות תיערך בכפוף לכללי הבטיחות המחמירים והמתקדמים הנהוגים במרוצי 'פורמולה 3' ברחבי העולם כאשר מארגן האירוע נדרש ומחויב לעמוד בכללים אלו. 'הרשות לנהיגה ספורטיבית' אף החמירה ודרשה להעמיד אמצעי בטיחות מתקדמים לשמירת שלומם של הנהגים המשתתפים במירוץ".