פרסומת
דלג

שר התחבורה: בתוך חצי שנה תחליט הממשלה על רכבת לאילת

מאת: עומר כרמון ● 17/11/2011 17:27 ● ערב ערב 2524
בנמל אילת התקיים השבוע כנס לקוחות מרשים. שר התחבורה, ישראל כץ, ניסה להרגיע בנאומו את החשש המצרי מפני הרכבת המתקרבת: "הרכבת לאילת לא תשבית את הפעילות בתעלת סואץ. לא מדובר על אותו קנה מידה". נציג ועד העובדים: "אנו פועלים לקידום הפרטת הנמל תוך שמירת זכויות ועתיד העובדים ועם המטענים המשונעים היום בנמל”
שר התחבורה: בתוך חצי שנה תחליט הממשלה על רכבת לאילתשר התחבורה, ישראל כץ, הבטיח השבוע בכנס לקוחות חגיגי שהתקיים בנמל אילת, כי בחצי השנה הקרובה תתקבל החלטת ממשלה על ביצוע הרכבת לאילת. "אנחנו מקיימים מגעים מאוד מתקדמים עם ממשלת סין. כדי שהיא תהיה שותפה לפרויקט", הוא אמר וניסה להרגיע את סגן הקונסול המצרי שישב באולם ורשם את דבריו בדאגה: "אני יודע שאתה לא אוהב את זה. אבל הרכבת לאילת לא תשבית את הפעילות בתעלת סואץ. לא מדובר על אותו קנה מידה. כשתהיה אלטרנטיבה כזאת (של העברת מהירה וזולה של מטענים דרך ישראל מים סוף לים התיכון, ע.כ), זה יביא לשיתוף פעולה אזורי. גם המצרים יוכלו להיעזר בזה כדי להעביר סחורות, לא רק לים התיכון אלא גם לירדן".

"בנמל אילת צריכות להיות הרבה מכולות", הוסיף ואמר שר התחבורה. "עמדתנו היא שיש לשמר את העיקרון, שייבוא הרכב מהמזרח יהיה באמצעות נמל אילת. זה דבר חשוב. זה אחד העוגנים לנמל, הנמל הוא אחד העוגנים לעיר והעיר היא אחת העוגנים למדינת ישראל. השר ציין כי בחצי השנה הקרובה תתקיים בדיקת היתכנות של הקמת נמל תעלה, אולם הדגיש כי עוד רחוק החזון למועד. "אנחנו בודקים את הקרקע ונפנה בחצי שנה הקרובה לחברות פוטנציאליות כדי לבחון הצעות ואת ההיתכנות של הדבר. אם תגדל הפעילות בנמל אילת, אז בעתיד, פרויקט כזה יוכל לבוא בחשבון".

אבי עבודי, יו"ר ועד התפעול, נאם בשם עובדי נמל אילת, והדגיש בנאומו את תמיכתם בהפרטת הנמל, בתנאי שתיעשה תוך שמירת זכויותיהם וללא פיצול הנמל לשתי יחידות נפרדות (העברת רציף הפוספטים לחברת כי"ל, ע.כ) : "ועדי העובדים פועלים לקידום הפרטת הנמל תוך שמירת זכויות ועתיד העובדים ועם המטענים המשונעים היום בנמל", אמר עבודי והוסיף: "שר התחבורה, שמור על נפח הפעילות הרחב אותו במידת האפשר ודאג כי לא יבוטלו התקנות לייבוא כלי רכב מהמזרח. לקוחות יקרים, עובדי הנמל רואים בכם כשותפים. ולראיה, בשנים האחרונות לא שמעתם על עיצומים רק בנמל אילת אלא רק כחלק מעיצומים כללים בשלושת הנמלים. בשם העבדים, אני מבטיח לכם שתזכו לאותו יחס גם לאחר הפרטה".

ריצ'רד דווידסן, האחראי על הסחר בנמל המטענים בעקבה, בירך את המשתתפים בכנס ואמר: "לאילת ולעקבה יש חזון משותף. אנחנו מאמינים באזור, בצמיחה ומתן קווי אספקה בטוחים ללקוחות שלנו. יש לכם שכנים טובים בעקבה ונשמח לסייע להם ככל הניתן".

כנס הלקוחות התקיים בטרמינל הנוסעים של הנמל, שעוצב לרגל האירוע, בידי שרי ג'קסון.

תמונת כתבה
יו"ר הדירקטוריון הנבחר, שבתאי צור

תמונת כתבה
ריצ'רד דוידסן, האחראי על הסחר בנמל המטענים בעקבה

תמונת כתבה
אבי עבודי, יו"ר ועד התפעול

תמונת כתבה
שר התחבורה, ישראל כץ

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמון

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש