פרסומת
דלג

מתכוננים לדרבי הגדול-'הפועל כפר שלם' – 'בני אילת' 1: 0

מאת: ● 14/12/2011 21:43 ● ערב ערב 2528
אחרי ארבעה משחקים ללא הפסד, 'בני אילת' הפסידה לכפר שלם. אבל בקבוצה כבר חושבים על המשחק הבא. 'בני אילת' תארח בדרבי אזורי את 'הפועל ערד' לקרב תחתית, במשחק שנדחה ליום שלישי הקרוב (00: 14 במגרש העירוני). את היריבה מאמן אקס 'בני אילת' בשלוש השנים האחרונות, איברהים אבו רקייק: "נקודה באילת יהיה הישג בלתי רגיל". מאמן 'בני אילת', ניסים עובדיה: "אין שפנים שאני יכול לשלוף ואיברהים לא מכיר"
מתכוננים לדרבי הגדול-'הפועל כפר שלם' – 'בני אילת' 1: 0

הולך להיות חם מאוד ביום שלישי הקרוב במגרש העירוני. 'בני אילת' תארח את 'הפועל ערד' לקרב חשוב ביותר, במשחק שנדחה מיום שישי. הפער בין הקבוצות כרגע עומד על שלוש בלבד, ולאחר התפרקותה של 'ג'ת אלהלי', הפכה ערד לקבוצה שנועלת את הטבלה.

בונה על נקודה


מאז שהגיע איברהים אבו רקייק לערד, המאזן שלו עומד על תיקו, הפסד וניצחון מרשים ביותר על 'הפועל קטמון ירושלים', שעד ערב המשחק הוליכה את הליגה. מדובר במאזן בכלל לא רע לקבוצה שסוגרת את הטבלה, לאחר התפרקותה של 'ג'ת אלהאלי'. אבל למרות אווירת הדרבי האזורי והעובדה שאבו רקייק אימן את הקבוצה האילתית בשלוש השנים האחרונות, מאמני שתי הקבוצות מתייחסים למשחק הזה כאל משחק ליגה רגיל לחלוטין. "במצב שלנו היום, כל משחק חשוב, בטח בעונה כזאת, שכל הליגה באותה רמה. לדוגמה, ניצחנו את קטמון הגדולה ומצד שני, הקבוצה הפסידה להרבה קבוצות", אמר השבוע אבו רקייק לקראת המפגש המסקרן. "זה הולך להיות משחק טיפוסי בין שתי קבוצות שנלחמות על החיים שלהן. אין ספק שלערד מחכה משחק קשה ביותר, ואם אנחנו נדע לחזור עם נקודה, זה מאוד ישמח אותנו, ואני אראה בנקודה הישג בלתי רגיל. לשם כך אנחנו נערכים ומתאמנים כל השבוע".
אבו רקייק כבר יודע איך קבוצתו תעמוד על המגרש. "אנחנו נבוא במערך יותר סגור, במערך יותר טקטי, כי זו לא בושה, זו זכות לקחת נקודה מאילת, זה משהו שלא הרבה קבוצות יעשו".
למרות היתרון הגדול שיש לאבו רקייק, בעקבות ההיכרות הטובה שלו עם הקבוצה, הוא דווקא חושב אחרת. "כולם יודעים שאני פריק של כדורגל. זה פלוס גדול שאני מכיר את כל הקבוצות בליגה ולא רק את אילת. אין ספק שאילת זו היכרות יותר טובה מהקבוצות האחרות, אבל זה לא יקנה לי שום דבר, אולי יעזור לי להכין את הקבוצה יותר טוב. אני מכיר הרבה נקודות חזקות אצל שחקנים, אך זה מתבטל במשחק, הכל יכול לקרות במשחק. אני יכול לתכנן מערכים, אבל ברגע שהשופט שורק, הכל נמצא בפח של הלגונה".
"בחיים שלי לא אמרתי לשחקנים שאנחנו רוצים לחלץ נקודה, אבל במקרה הספציפי הזה, כשאני נועל את הטבלה, אמרתי לשחקנים שאני אסתפק בנקודה מול אילת. מדובר במגרש הכי קשה בליגה, נגד יריבה מאוד מוכשרת. יש לאילת חוליית קישור (זליאט, אטיאס, זינו וקהא) מהטובות בליגה, זה משהו שכל מאמן מפנטז על חוליית קישור כזו. יש להם הגנה מאוד אחראית ומסודרת, יש לאילת מאמן טקטיקן, יודע מה שהוא רוצה. באופן אישי, אני מאוד נרגש לחזור למשחק באילת. לא יודע איך אני אגיב, זה מקום שהיה חלק גדול מהחיים שלי. זה הכדורגל וברגע שהשופט ישרוק, אני אהיה ממוקד בקבוצה שלי".

מוכן לקרב


מאמן 'בני אילת', ניסים עובדיה, ניסה לשדר עסקים כרגיל. "לכל משחק אמורים להתכונן ולהגיע מוכנים וכל תוצאה אפשרית. אני ממש לא מרגיש תכונה מסוימת לפני המשחק הזה", אמר עובדיה.
גם הניסיון להוציא ממנו כמה מילים על היריבות בין הקבוצות, לאורך השנים האחרונות, לא צלחה. "מדובר במאבק ספורטיבי טהור, לא יותר מזה. גם אני מכבד את ערד ואת איברהים, אבל לצערי הרב אנחנו נפגשים למשחק תחתית מובהק וחשוב לשתי הקבוצות. נקווה שנגיע מוכנים למשחק הזה וניתן את התוצאה הכי טובה. ערד הוכיחה שהיא יכולה לנצח את הקבוצה מהמקום הראשון בליגה, היא קבוצה טובה מאוד, לא כל אחת יכולה לנצח את קטמון, ואם היא עשתה את זה, אנחנו צריכים להגיע מאוד מוכנים למשחק הזה. יחסי הכוחות שווים בינינו לבין ערד, אין שפנים שאני יכול לשלוף ושאיברהים לא מכיר".

תוצאות מחלקת הנוער


נערים ב' בניצוחו של אשר אדרי הביסו בבית 8: 0 את נחלת יהודה. כבשו לאילת: רותם שרון-3, איברהים אבו רומי-2, אלמוג ביטון, נדב ארד ודמיטרי ברסקי-1 כל אחד.
ילדים א׳ בהדרכתו של תמיר נופי ניצחו בגביע בחוץ את תל שבע 1: 2. כבשו לאילת: דן אבוטבול ובר חכם.
ילדים ב׳ בהדרכת שבתאי טסל הפסידו בבית בגביע ל'הפועל באר שבע' 1: 2 . כבש לאילת דניאל אלימלך.
בשבת הקרובה: כולם במשחקי חוץ. הנוער נגד 'בית״ר רמת גן', נערים ב׳ נגד רמת אליהו, נערים ג׳ נגד קרית מלאכי, ילדים א׳ נגד קרית גת וילדים ב׳ נגד 'הפועל באר שבע'.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש