פרסומת
דלג

ראשי המחאה החברתית נפגשו עם ראש העירייה

מאת: עומר כרמון ● 17/12/2011 12:26 ● ערב ערב 2528
בפגישה שהתקיימה בלשכת ראש העירייה, הבטיח מאיר יצחק הלוי להביא לדיון במועצת העיר את מסמך הדרישות של צוות המחאה באילת. ראשי המחאה החברתית חלוקים ביניהם ביחס לנושא המסתננים. דוברת המחאה, סיגלית כהן, אירגנה בשבוע שעבר שתי הפגנות בנושא המסתננים מול מלון 'הרודס' שאירח את כנס אילת לעיתונות. בהפגנות השתתף גם פעיל הימין, משה בן זיקרי
ראשי המחאה החברתית נפגשו עם ראש העירייהראשי המחאה החברתית באילת נפגשו בשבוע שעבר עם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי. דוברת צוות המחאה, סיגלית כהן, מסרה ל'ערב ערב' כי בפני ראש העירייה הוצג מסמך הדרישות שלהם. מאיר יצחק הלוי הבטיח להביא את הנושא בתוך חודש לדיון במועצת העיר, ולאחר מכן להמשיך במו"מ בין הצדדים כדי לגבש מסמך דרישות משותף.

בין דרישות צוות המחאה החברתית באילת: דיור בר השגה, תחבורה ציבורית הולמת, רפואה כללית הולמת, תשלומי חשמל ומים הוגנים לתושבים, ודרישה להחזיר לאילתים את ניהול החופים.

"מצב לא מאוזן"


ראשי המחאה בעיר מצויים בשבועות האחרונים במחלוקת סביב יחסם לנושא המסתננים. בעוד סיגלית כהן אירגנה השבוע שתי הפגנות בנושא מול מלון 'הרודס' שאירח את כנס אילת לעיתונות, סבורים חלק מחבריה להנהגה, כי מדובר בנושא פוליטי שאסור לצוות המחאה לקחת בו חלק.

מנהיגה אחרת של המחאה, שירי סיני, מסרה השבוע בתגובה להפגנות שאירגנה סיגלית כהן: "בעקבות חוסר הסכמה וחילוקי דעות בנושאים מהותיים בדרך המחאה לצדק חברתי באילת והערבה, הקבוצה נמצאת כרגע במצב לא מאוזן. אנחנו מבקשים סליחתכם במידה ונפגעתם בצורה זו או אחרת ואתם חשים אי נעימות מהפעולות שבוצעו לאחרונה בין אם ברחוב או בדף הפייסבוק של הקבוצה. אנחנו יכולים להבטיח לכם שאנו עושים הכל על מנת להתגבר על המצב בהקדם האפשרי ולצאת ממנו מחוזקים".

"שיתוף פעולה ימין-שמאל"


בהפגנות שאירגנה השבוע סיגלית כהן השתתף גם משה בן זיקרי, ראש תנועת 'אילת יהודית', אשר מתכנן להתמודד בבחירות הקרובות על מקום במועצת העיר. בן זיקרי אמר ל'ערב ערב' כי הוא שמח שישנה הבנה כי פעילותו אינה קשורה רק לימין. הוא הדגיש כי אינו גזען ואנשיו אף הזעיקו בתקופה האחרונה את כוחות ההצלה כשבמהלך סיוריהם בשכונות העיר נתקלו במסתנן הסובל ממצוקה רפואית.

בסוף השבוע השתתפה סיגלית כהן במפגש פעילים ארצי של ראש המחאה החברתית בישראל. היא נפגשה עם דפני ליף וסתיו שפיר והציגה בפניהם את מטרות המאבק באילת. "היו שם 170 פעילים מכל רחבי הארץ. והמסר שיצא משם הוא של שיתוף פעולה של כולם. שמאל- ימין", אמרה כהן ל'ערב ערב'. "סיכמנו על שיתוף פעולה בפעולות מחאה נגד הון-שלטון. כבר בימים הקרובים נפעל בכל הארץ, גם באילת".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש