פרסומת
דלג

דגל הדיו הונף אל על

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 7/3/2012 08:54 ● ערב ערב 2540
בפעם ה-63 הונף ביום ראשון השבוע דגל הדיו ברחבת אום רשרש. בטקס מפואר ורב רושם זכתה אילת לתמיכה לא רק מצד תושביה המקומיים אלא גם מצד נציגי הממשלה שהבהירו חד משמעית כי יש להמשיך ולדחוף את פיתוח העיר
דגל הדיו הונף אל עלוותיקי אילת וצעיריה שמילאו ביום ראשון השבוע את רחבת אום רשרש בטקס הנפת דגל הדיו המסורתי, שהופק על ידי מחלקת האירועים בעירייה ומרכז ההסברה הממשלתי, הבהירו כי הם ראו כבר טקסים יפים וראויים, אלא שהטקס השנה היה מיוחד ביופיו, בתכניו ובהשקעה שהושמה בו. היה זה שילוב מנצח בין הצד התוכני, הצד האמנותי, ולא פחות חשוב, נציגות בני הנוער.

הטקס נפתח בתהלוכה מרשימה של מאות בני נוער החברים ומתנדבים בארגוני נוער שונים בעיר. בד בבד, הגיעו לרחבת הטקס, רכובים על גבי ג'יפים ופרועי שיער, תלמידי בית הספר התיכון 'גולדווטר' שסיימו כמיטב המסורת ממש כאן את המסע לשחזור מבצע עובדה בהובלתו של המורה דורון כהן.
במהלך הטקס הופיעו הזמרת ריטה, להקת טררם בליווי רקדניות מבית הספר למחול של מתנ"ס 'קולייר' שהופיעו גם בקטע משותף עם רקדנים ממרכז סוזן דלל ואמנים אילתים ביניהם: אמיר וענבל חיים, לינוי, אגם ורייצ'ל וחן גואטה, כל אלו מלהקת המשפחה. השנה הושם דגש בטקס לרגל סמיכותו של יום האשה הבינלאומי, על תפקידן של הנשים בהעצמת העיר אילת. במהלך הטקס הוקרן סרט המציג את נשות אילת מזוויות שונות. בסרט כיכבו בין השאר: עו"ד סימה נמיר, יו"ר נעמ"ת, לשעבר חברת מועצת עיר שגם התכבדה בהנפת דגל הדיו, חן סלטי, מנכ"לית תאגיד המים והביוב 'עין נטפים', איריס כהן, מנכ"לית רשת המתנ"סים בעיר, ד"ר חנה רוזנפלד, חוקרת במכון לחקר ימים ואגמים, אביה מגן אלמו זנינו, מנכ"לית מלון הרודס, שלי שיר, מנהלת בית הספר למחול במתנ"ס קולייר, נעמי כהן, גולשת מצטיינת ותמר קיסוס, מוותיקות העיר. כל אחת מהן מהווה מודל לחיקוי והשראה.

אורחי הכבוד השנה בטקס היו יו"ר הכנסת, חבר הכנסת ראובן ריבלין ושר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ אשר לא רק ברכו את העיר ביום חגה, אלא התחייבו מעל גבי הבמה להמשיך ולדחוף את פיתוחה של העיר. "על ממשלת ישראל לקבל הכרעה ולקבוע מדיניות בעניין המסתננים", אמר נחרצות יו"ר הכנסת ריבלין, "אסור להתייחס לאילת כאילו היא החצר האחורית של מדינת ישראל. לא ניתן להתעלם מבעיותיה. לא ניתן להתכחש לצרכיה. אי אפשר להשאיר לאילתים לטפל באילת ולבוא לבקר בה מדי פעם, לנפוש ולבלות תוך כדי התעלמות מצרכיה היום יומיים". עוד אמר יו"ר הכנסת: "עלינו לתרגם את החיבה הספונטאנית לאילת, לתשתיות מתקדמות, לעורקי תחבורה חדשים, למקורות תעסוקה, לחיי תרבות וחינוך, כי אילת איננה רק פנינה תיירותית, היא גם נכס אסטרטגי למדינת ישראל ועלינו להיות מחויבים לטיפוחה ושגשוגה".
השר ישראל כץ פרש בפני הבאים את חזונו בעניין התחבורתי בהקשר האילתי והתחייב על שדרוג נתיבי היבשה, הים והשמיים. בדבריו התחייב כץ להמשיך לקדם את פרויקט הרכבת המהירה לאילת.

ראש העיר, מאיר יצחק הלוי ברך את תושבי העיר ביום חגם. מעל גבי הבמה הודה ראש העיר ליו"ר הכנסת ולשר התחבורה על פועלם למען קידום אילת ועל מעורבותם בהחזרת הטבת המס לעיר. "אנו נרגשים ומתפעמים ורואים כיצד חלום ה'שער הדרומי' קורם עור וגידים ומתבצע הלכה למעשה שלב אחר שלב", אמר ראש העיר וקינח באזכור פרס החינוך הארצי בו זכתה אילת לאחרונה. "אנו גאים מאוד בפרס זה ובמחנכי העיר ורוצים לומר לכם ובאמצעותכם לממשלה ולכנסת ישראל, שכאן באזור קסום זה צומחת קריית הפלאים למחר ולמדינת ישראל".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש