פרסומת
דלג

אני פורים-והעיר אילת צהלה ושמחה...

מאת: ● 7/3/2012 09:41 ● ערב ערב 2540
פורים כזה הרבה זמן לא נראה באילת. אלפים השתתפו בעדליאדע הכי ססגונית שנראתה בעיר. אלפים מתושבי העיר פקדו את חנויות התחפושות ורוקנו את המדפים. התחפושות המבוקשות כבר אזלו לפני כשלושה שבועות. אילו תחפושות היו המבוקשות ביותר ואילו לא. ואיזו הפקה עשתה הפעם שרית קפון מהסטודיו לריקוד, שהחניכות שלה ישתתפו בסוף השבוע באודישנים של התחרות 'רקדן נולד' שיתקיימו באילת
אני פורים-והעיר אילת צהלה ושמחה...פורים שמח במיוחד עבר השבוע על תושבי העיר, ובמיוחד על תלמידי בתי הספר, שהשתתפו בתהלוכת העדלאידע הגדולה ביותר שנראתה באילת. תושבי העיר התעוררו ביום שלישי לבוקר קצת לחוץ, אך מהנה במיוחד. בשבוע האחרון, נערכו בעיריית אילת בכוחות מתוגברים כדי לעמוד בקצב אירועי יום אילת, שהתחברו עם מסיבות פורים.

תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


בקצב הפלאש מוב


כמו בכל שנה, גם הפעם, מנהלת הסטודיו לריקוד, שרית קפון, ערכה הפקה מיוחדת לכבוד פורים והתחפשה לרקדנית אפריקאית משנות ה- 70. "אני תמיד אוהבת לעשות דברים מטורפים בפורים. ההפקות האלה מאתגרות אותי", הסבירה השבוע קפון, "זה החג שלי וגם של הסטודיו". קפון שיתפה פעולה עם המאפרת המוכשרת סימה קורן, עם הצלם שלומי דעי, יחד עם עיצוב שיער במספרת 'צנזורה' ואביזרים מחנות המתנות והצעצועים 'לייק'. קבוצות הסטודיו של שרית קפון השתתפו גם בתהלוכת העדלאידע. בנוסף לאווירה הססגונית, ומכוניות מקושטות שליוו את הרקדניות, הן ביצעו באמצע הרחוב ריקוד שנקרא 'פלאש מוב'. זהו ריקוד התכנסות מפתיעה: קבוצה גדולה של אנשים שמתאספת לפתע למקשה אחת ומבצעת פעולה יוצאת מגדר הרגיל. מדובר בריקוד, שאחד מתחיל, והשאר ממשיכים אותו למשך זמן נתון, ואז נעלמים כפי שהופיעו. בסטודיו אצל שרית למדו את הריקוד ילדות מגיל חמש ועד 18. בסיומה של התהלוכה, הופיעו בנות הסטודיו לריקוד על הבמה המרכזית בשדרות התמרים. אבל זה היה רק החימום לקראת מה שעומד לקרות ביום חמישי בסטודיו של שרית קפון. הרקדניות של שרית ישתתפו בתחרות 'רקדן נולד' בשיתוף משרד החינוך. צוות השופטים שעורך את האודישנים בכל רחבי הארץ יגיע השבוע לאילת כדי לבחון את הרקדניות. זו השנה הראשונה שרקדניות הסטודיו מאילת ישתתפו בתחרות הזאת. "הם פנו אלינו, שאלו על הסטודיו והתעניינו אם יש בנות שאני רוצה שייבחנו", סיפרה השבוע קפון, "החלטתי ששתי קבוצות ישתתפו באודישנים. הקבוצה הצעירה, ילדות בנות 10 והלהקה הייצוגית שמורכבת מבנות בגילאי 16- 18", הוסיפה קפון, "אם נעבור לשלבים הבאים, זה ישודר בטלוויזיה והבנות אף יוכלו לזכות במלגות".
גם בשנה הבאה, מתכננת קפון את אם כל ההפקות, לכבוד חגיגות העשור של הסטודיו שלה. עד אז, לבטח עוד נשמע על זה.

תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


חגיגה ברחובות


כ - 5,000 תושבי אילת, ביניהם תלמידי כל בתי הספר היסודיים והתיכוניים, עסקים, חברות וארגונים, השתתפו בעדלאידע המוצלחת והססגונית של אילת, שכללה מיצגים, רכבים מקושטים, תחפושות והמון צבע. את העדלאידע הפיקה עיריית אילת, בניצוחה של מנהלת מחלקת האירועים, ריקי עייש. השנה, בעקבות ריבוי האירועים המקבילים לחגיגות יום אילת ופורים, נעזרה העירייה בשירותיו של אודי שכטר מחברת 'ספוט טים'. "עד היום אני זוכר כילד את העדלאידע, זו באמת חוויה שתושבי אילת נהנו ממנה", אמר שכטר, "מה שהכי אהבתי שעל במה אחת הופיעו בני אילת שכיכבו בתוכניות ריאליטי שונות ולא אמן מפורסם".
רוב הצועדים יצאו בשעות הבוקר של יום שלישי מרחבת בית הספר התיכון ע"ש רבין, לאורך רחובות יותם, אילות ושדרות התמרים, עד לבמה המרכזית ברחבת החניה של הדואר המרכזי. חלק מבתי הספר חברו לאורך המסלול.
לאורך המסלול נהנו הצועדים ממיצגים מרהיבים. בכל כיכר חיכתה לצועדים הפתעה כמו מתקן אווירי ענק עם אקרובטיות, מופע הביטבנד, מופע להקת הנוער של מרכז ווליום מתנ"ס שחמון, מופע קברט, הולכי קביים בדמויות שונות, מופע רקדניות מהסטודיו של שרית קפון ועוד.
על הבמה המרכזית הופיעה נבחרת הכוכבים של אילת: נוי דנן, חן חטואל, מאי זיו זרקה, שגיא סרי וחן גואטה, בניהולו המוסיקלי של אמיר חיים מלהקת המשפחה'.

תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


תמונת כתבה
צילום: יהודה בן יתח


התחפושות אזלו


השנה, ברוב חלקי הארץ, וגם באילת, נהרו ראשוני הקונים לחנויות התחפושות כבר לפני כחודש וחצי, מיד עם פרסום הקטלוגים. לפי פרסומים שונים, חלה השנה עלייה של כ- 60 אחוז במכירות. מי שחיכה לרגע האחרון, התאכזב השנה: ההורים והילדים שחיפשו את הלהיטים של השנה בתחפושות, חזרו הביתה בידיים ריקות או שהתפשרו על תחפושת פחות מבוקשת. לדברי אלה נוטס, מנהלת חנות 'כפר השעשועים' באילת, הסחורה מחו"ל הגיעה מוקדם מאוד ארצה, והספקים הקדימו את לוחות הזמנים.
ב'כפר השעשועים' הקימו כמו בכל שנה את האוהל הענק בחניית מרכז הקניות 'ביג' עם תאי מדידה גדולים ונערכו מבעוד מועד לעמוד בדרישות הלקוחות. "בתחפושות לילדים, הלהיטים היו תחפושות הפסטיגל, פאוור ריינג'רס ודרדסים. בבנות - תחפושת 'לייק' היתה הכי מבוקשת. בנוער בלטו תחפושות אימה. אצל המבוגרים בלטו התחפושות הסקסיות". סיפרה נוטס השבוע.
מספר ימים לפני שנערכו מסיבות פורים, רוב התחפושות בחנויות כבר אזלו. בחנות 'הכל לילד' שבמרכז 'רזין' היתה גם תנועה ערה של אנשים, שנערכו לכבוד פורים, במיוחד בימים האחרונים. "הפורים הזה היה הכי טוב שהיה מאז שאני קיים", אמר השבוע פיני, הבעלים של החנות. "מבחינת תחפושות, היו כמה שבלטו –למבוגרים-מיני מאוס, אצל הבנות הקטנות בלטה תחפושת נסיכה, הבנים הקטנים דווקא התלהבו מבוץ, הקוף מהתוכנית של 'דורה', אבל גם מהנסיכים, פאוור ריינג'רס, ובמיוחד מספיידרמן ודרדסים שנחטפו מהמדפים כבר לפני כחודש ימים".
"היה מחסור בתחפושות בכל הארץ, התקשרו אלינו ממספר סניפים של הרשת בארץ וחיפשו תחפושות מסוימות שאזלו", סיפרו בחנות 'הכל לילד'.
בחנות 'קרנבל' נערכה גם השנה ביקורת בטיחות של חומרים מסוכנים מטעם המועצה לצרכנות, וגם השנה עברה החנות את הבדיקה בהצלחה. "אנחנו לא מוכנים לקחת סיכונים ולמכור מוצרים שאינם בטיחותיים לילדים", אמרה פזית זינו.
"השנה, אפשר לומר שתחפושת הפאוור ריינג'רס חזרו בגדול", הוסיפה זינו, מבעלי חנות 'קרנבל' בשחמון. "כבר שנים אין לתחפושת ביקוש, והשנה זה דווקא שונה. חוץ מזה, לתחפושות הפסטיגל, כמו 'לייק' היה ביקוש גדול, גם לדרדסים שעשו קאמבק, במיוחד אצל התינוקות. הילדים אף חיפשו השנה יותר מאשר בעבר את תחפושות השוטר והחיילת. הלהיט של השנה שעברה, תחפושת כבאי, נחלה השנה אכזבה. עוד תחפושת מובילה בשנים האחרונות, יובל המבולבל, אף היא נחלה אכזבה גדולה בביקוש אצל הקטנטנים. אצל המבוגרים זה התחלק לשני סוגים, אלה שחיפשו את התחפושות המפחידות כמו גורילה מרקדת, אסיר עם ראש ענק ואלה שרצו להישאר יפים כמו בראץ", ציינה פזית וסיכמה: "השנה, בניגוד לשנים קודמות, אנשים רכשו תחפושות מוקדם מהרגיל ולא חיכו לדקה ה- 90".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש