פרסומת
דלג

"אם מדובר ברוצחיו של אבא - זאת בשורה לתושבי אילת"

מאת: עומר כרמון ● 28/3/2012 20:20 ● ערב ערב 2543
המשטרה עצרה השבוע שני חשודים במעורבות ברצח דוד סקורי, בעל דוכן מפעל הפיס בשדרות התמרים. נורית דיין, בתו של הנרצח, אומרת ל'ערב ערב': "עכשיו אולי תהיה לי דמות בראש של האדם שעשה את זה לאבא שלי. הרוצחים יקבלו שנים בכלא, אבל זה לא יכפר ובטח שלא יהיה מספיק. אנשים אומרים לנו שהזמן יעשה את שלו. אבל זה לא הולך ונהיה יותר קל. אבא היה בן אדם אהוב שלא פגע אפילו בזבוב. כל חייו התחמק מאלימות מילולית ופיזית"
''אם מדובר ברוצחיו של אבא - זאת בשורה לתושבי אילת''


לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

צוות החקירה המיוחד לרצח דוד סקורי ז"ל עצר השבוע שני חשודים: תושב הצפון בן 29 ותושב אילת בן 27 בחשד למעורבות באירוע. מעצרם הוארך בשישה ימים בבית משפט השלום בעיר. כתב האישום נגדם נותר חסוי. נורית דיין, בתו של הנרצח, אמרה ל'ערב ערב' בעקבות המעצר: "אנחנו מאוד מקווים שמדובר ברוצחים. אבל לא רוצים לטפח תקוות, מכיוון שכבר נעצרו בעבר חשודים שלאחר מכן שוחררו. כל תושבי אילת ישמחו לדעת שהרוצחים כבר לא מסתובבים חופשי".

אחת ההלוויות הגדולות שידעה העיר


במוצאי שבת לפני שלושה חודשים, נמצא דוד סקורי, בן 64, בחדר המדרגות בבניין 7023, בו הוא התגורר, כשהוא חסר הכרה ובראשו סימני חבלה. למחרת, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. המשטרה העריכה, כי סקורי נרצח במהלך שוד, כששב מעבודתו בדוכן מפעל הפיס בשדרות התמרים. היא הקימה צוות חקירה מיוחד בראשותו של קצין התשאול, פקד עופר אילת, וכעת בישרה על התקדמות בחקירה.

דוד סקורי השאיר אחריו בן, שלוש בנות וחמישה נכדים. הוא נפרד מרעייתו לפני 10 שנים, אולם בני משפחתו מספרים כי המשיך לסייע לה כל העת. סקורי עבד ברשות שדות התעופה ואף שימש כסגן מפקד תחנת הכיבוי בשדה התעופה באילת. לפני כ-20 שנה, יצא לפנסיה מוקדמת, ובמרבית השנים שחלפו מאז, הועסק בחצי משרה במפעל הפיס: תחילה - בביתן באזור התיירות ולאחר מכן - בביתן ברחוב שדרות התמרים, מול בנק דיסקונט. הלווייתו הייתה אחת הגדולות שידעה העיר. בתו הצעירה, יפית, איבדה את הכרתה מעל הקבר הפתוח. רבים מתושבי אילת הזילו דמעה.

"אין יום שעובר כרגיל"


בתו של דוד סקורי, נורית דיין, אמרה השבוע ל'ערב ערב': "אנחנו משתדלים לחזור לשגרה. אנשים אומרים לנו שהזמן יעשה את שלו. אבל החלל שאבא השאיר לנו כל כך גדול שמאוד קשה לנו. אנחנו מנסים להתמודד עם זה ביום יום. אבל זה לא הולך ונהיה קל יותר. גם בגלל הדרך שזה קרה. היינו מאוד קשורים לאבא שלנו. אני מנסה למצוא את המילים כדי להסביר מה אנחנו עוברים. אין יום שעובר כרגיל. העצב והצער הוא כה גדול. כל שבוע אני הולכת לבית העלמין ולא מאמינה".

אם מדובר באמת באנשים שרצחו את אבא, האם יש בכך איזושהי נחמה?
"חשבתי על זה היום. עכשיו תהיה לי דמות בראש של האדם שעשה את זה לאבא שלי. זה עדיף מאשר שאנשים ימשיכו בשגרת חייהם כאילו כלום לא קרה. אם תפסו באמת את הרוצחים, זאת בשורה טובה גם לתושבי אילת".

העונש שמערכת המשפט יכולה לתת לרוצחים הוא מספיק?
"זה אף פעם לא מספיק. הם לקחו חיי אדם. יקבלו שנים בכלא, אבל זה לא יכפר ובטח שלא יהיה מספיק".

הרוצחים צריכים לקבל עונש מוות?
"אני מעדיפה לא לענות על השאלה הזאת".

הסבירו לכם מה היה המניע של הרוצחים?
"כרגע לא אומרים שום דבר. זה ברור וידוע שאין סיבה אחרת, מלבד שוד. אבא שלי חזר מהעבודה עם מזוודה שלא נמצאה. זאת אחת הסיבות לכך שברור שמדובר בשוד. אבא היה בן אדם אהוב שלא פגע אפילו בזבוב. כל חייו התחמק מאלימות מילולית ופיזית".

בחודשים שעברו מאז הרצח, קיבלתם עדכונים מהמשטרה?
"כן. המשטרה דאגה כל העת לעדכן אותנו ולשתף אותנו כמה שאפשר, מבלי לשבש את החקירה. אנחנו יודעים שהם עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש