פרסומת
דלג

מהפך בסקר המחירים של 'ערב ערב': 'שופרסל דיל' – הזולה באילת

מאת: עומר כרמון ● 28/3/2012 20:23 ● ערב ערב 2543
הפתעה גדולה נרשמה השבוע בממצאי סקר המחירים ברשתות השיווק שערך 'ערב ערב' לרגל חג הפסח: 'שופרסל דיל' שבעבר נמצאה כיקרה באופן משמעותי משתי מתחרותיה הגדולות, הוזילה מחירים בשיעור ניכר, והיא כעת הזולה בעיר. ההפגנות למען צדק חברתי לא הותירו כנראה חותם ניכר: עלות הסל הממוצע בפסח השנה גבוהה יותר מפסח בשנה שעברה. יו"ר אגודת הסטודנטים בקמפוס אילת: "נשקול עריכת ליל סדר בפתח סניפי הרשתות שהעלו את המחירים". צוות המחאה החברתית אילת-ערבה: "למרות השינויים במחירים, אנשים עדיין לא גומרים את החודש". מוצרי המזון שנרכשו לביצוע הסקר נתרמו בידי 'ערב ערב', לעמותת 'לתת' באילת בניהולה של זילי גרוסמן ויועברו למשפחות מרובות ילדים
מהפך בסקר המחירים של 'ערב ערב': 'שופרסל דיל' – הזולה באילת


'ערב ערב באילת' תורם את המוצרים שנרכשו עבור הסקר. לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

לאחר שבשני סקרים שערכנו בשנה שעברה, מצאנו כי סניפי 'שופרסל דיל' באילת יקרים באופן משמעותי משתי הרשתות המוזלות הנוספות הפועלות בעיר: 'מגה בול' ו'יינות ביתן', סקר שערכנו בראשית השבוע גילה, כי רשת 'שופרסל' הפיקה לקחים והוזילה מחירים באופן ניכר. סל המוצרים לפסח שרכשנו ביום ראשון השבוע בסניף 'שופרסל דיל' במרכז 'ביג', היה הזול ביותר בעיר, וזול בכחמישה אחוזים מסל זהה שרכשנו באותו סניף בשנה שעברה. ב'מגה בול' וב'יינות ביתן' נרשמה תופעה הפוכה ועליית מחירים בהשוואה לפסח בשנה שעברה. גם חווית הקנייה ב'שופרסל דיל' הייתה הטובה ביותר מבין שלושת הסניפים שנבדקו.

מנהל סניף 'שופרסל דיל' במרכז 'ביג', דוד אנחי, אמר ל'ערב ערב' לאחר שהתבשר על הממצאים: "לא היה לי ספק שבסופו של דבר ננצח. יש בעיר הזאת טעות, וקיימת נהירה ל'יינות ביתן' שאני לא מבין אותה. 'ינות ביתן' מתאמצים ושמים אורז בכל קופה. אבל הסניף שלהם צפוף. אני חושב שהסניף שלי לא רק הכי זול, אלא גם נותן את חווית הקנייה הכי טובה בעיר. אם לקוח מבקש, אני אבוא אפילו אישית לארוז לו".

'ערב ערב' למען הקהילה


מוצרי המזון שנרכשו לביצוע הסקר נתרמו בידי 'ערב ערב' לעמותת 'לתת' באילת בניהולה של זילי גרוסמן. המוצרים ישמשו משפחות מרובות ילדים המתגוררות בעיר. משנה למנכ"ל ערב ערב, זיוית אמיתי, העבירה ביום שלישי את מוצרי המזון לידי נציגת עמותת 'לתת', איריס נדלר והדגישה: "מערכת 'ערב ערב באילת' תורמת כל השנה לגופים ומוסדות הפועלים בעיר. בפסח ובראש השנה, אנו תורמים מזון באמצעות עמותת 'לתת'. כולי תקווה כי באמצעות תרומה זו נמתיק את חג החירות למי שזקוק לכך".

תמונת כתבה


המחאה החברתית לא הותירה חותם עמוק


סל הקניות לפסח שרכשנו ביום ראשון השבוע הכיל את המוצרים הבאים: שניצל עוף בקצביה - 1 ק"ג. כרעיים עוף בקצביה - 1 ק"ג. בקר צלי כתף קפוא מספר 5 - 1 ק"ג. 'נסיכת הנילוס' קפוא - 1 ק"ג. רביעיית טונה 'סטארקיסט' בשמן, 160 גרם ליחידה. מיונז 'הלמנס' של 'יוניליבר', 394 גרם. ממרח שוקולד 'השחר' - 1 ק"ג. קרטון מצות - 2.5 ק"ג. קמח מצה - 500 גרם. אורז פרסי 'סוגת' - 1 ק"ג. קפה נמס 'עלית' 200 גרם. קפה טורקי 'אלדין' בוואקום - 200 גרם. מרק בטעם עוף 'קנור' - 400 גרם. מרק בטעם עוף 'אסם' - 400 גרם. שמן קנולה 'עץ הזית' - 1 ליטר. קטשופ 'אסם' לחיץ - 750 מ"ל. אצבעות שוקולד של 'עלית' - 96 גרם. מיץ ענבים תירוש - 1 ליטר. יין 'חרמון' אדום של יקבי רמת הגולן - 750 מ"ל. יין אמרלד ריזלינג 'סלקטד' של יקבי כרמל - 750 מ"ל. יין קברנה מרלו שירז 'סלקטד' של יקבי כרמל - 750 מ"ל. יין קברנה סוביניון 'סלקטד' של יקבי כרמל - 750 מ"ל. גזוז בטעם קולה של 'קריסטל' - 2 ליטר. בקבוק 'קוקה קולה' - 1.5 ליטר. בקבוק מיץ תפוזים 'פריגת' - 1.5 ליטר. 1 ק"ג בצל, פלפל אדום, מלפפונים, תפוח עץ ירוק (סמית) ובננות.

הסקר שיקלל את המוצרים במחירם הבסיסי בכל סניף. מבלי לקחת בחשבון מבצעים והנחות המוענקים לחברי מועדון, הנחות על קניות מסכום מסוים ועוד. בערב חג הפסח בשנה שעברה, רכשנו סל זהה בשלושת סניפי הרשתות המוזלות בעיר. השבוע מצאנו, כי למרות הקיץ הסוער שעבר עלינו: הפגנות למען צדק חברתי, חרם הקוטג', דו"ח טרכטנברג והמיתון הכלכלי - מחירי המזון באילת דווקא עלו: העלות הממוצעת של סל הקניות לפסח עמדה בשנה שעברה על 436.5 שקלים, השנה הסתכמה ב-448 שקלים.

'שופרסל דיל' – הכי זולה


את סל הקניות הזול ביותר מצאנו בסניף 'שופרסל דיל' במרכז ביג: 445 שקלים, לעומת 464 שקלים בערב פסח בשנה שעברה. החנייה במרכז 'ביג' רחבה ונוחה. הסניף היה עמוס בסחורה. השירות של הסדרנים, בקופות ובקצביה, היה אדיב, ובכל פעם שנוצר לחץ קל בקופות, מיד הוזעק קופאי כדי לפתוח קופה נוספת.

למקום השני הגיע סניף 'יינות ביתן' במרכז 'שמי בר' באזור התעשייה. 448 שקלים לעומת 421 שקלים בשנה שעברה. החנייה במרכז צפופה ולא נוחה. קיימת חנייה על הגג, אך ההגעה אליה והירידה ממנה למרכז המסחרי, אינה פשוטה. במיוחד אם הלקוח מבקש לרדת במדרגות החשוכות. הסניף צפוף, אך כמות העובדים גדולה והשירות אדיב. התור לקצביה עלול לקחת כמה דקות, אך גם כאן מצאנו שירות אדיב ומקצועי. גם הקופות פועלות ביעילות. הרבה הודות לכך שהסניף מעסיק אורז שמסייע באריזה מהירה של המוצרים. בונוס שמצאנו ב'יינות ביתן' ולא בשני הסניפים האחרים שנבדקו: בקבוקי השתייה הגדולים של 'קוקה קולה' הוגדלו עוד יותר לכבוד לחג - ללא שינוי במחיר. הלקוח זוכה לרבע ליטר חינם.

למקום השלישי הגיע סניף 'מגה בול' באזור התעשייה: 451 שקלים, לעומת 425 שקלים בשנה שעברה. החניה במקום רחבה, אך בנויה בשיפוע חד, מה שמקשה על הובלת עגלות הקניות. חווית הקנייה בסניף מצוינת והשירות אדיב ומקצועי, אך כמו בפסח בשנה שעברה, גם השנה מצאנו כי מחלקת הפירות והירקות הייתה דלה יחסית בסחורה.

"יש כאלה שלא הפנימו את המחאה החברתית"


בעקבות סקר המחירים שערך עיתון 'ערב ערב' בערב ראש השנה האחרון ומצא פער גדול בין מחירי מוצרי מזון באילת ובתל אביב, פנה יו"ר אגודת הסטודנטים בקמפוס אילת, יניב רגב, למנהלי רשתות 'שופרסל 'מגה' ו'יינות ביתן' ודרש מהם להוזיל את המחירים. "במידה ופער המחירים יישאר על כנו, בכוונתנו ליזום קבוצות מחאה שיפגינו אל מול הסניפים, במטרה להשוות את המחירים לרמה ההוגנת המקובלת בכל רחבי הארץ", כתב רגב. הוא קרא לרשת או חנות אילתית להציע לתושבי העיר מזון במחירים הוגנים ומבטיח, כי הסטודנטים בקמפוס ותושבי העיר ירכזו את קניותיהם באותה חנות. בעקבות ממצאי הסקר השבוע, אמר רגב: "אגודת סטודנטים מצרה על כך שדווקא לפני החגים, יש רשתות שיווק שבוחרות להעלות מחירים ביחס לשנה שעברה. עצוב שיש כאלו שהפנימו שיש מחאה חברתית ויש כאלה שלא. אנחנו שמחים לראות את השוני ברשת 'שופרסל', שכן הוזילה את המחירים. כל עוד לא נקבל תגובה רשמית מהרשתות שהעלו את המחירים, נשקול לערוך את ליל הסדר בפתח הסניפים שלהן".

מצוות המחאה אילת –ערבה, שארגן בקיץ האחרון את הפגנות האלפים באילת למען צדק חברתי, נמסר בעקבות ממצאי סקר 'ערב ערב': "במהלך השנה האחרונה, קמו קואופרטיבים חברתיים, אשר עוקפים את הצורך בתיווך של רשתות גדולות ומתארגנים לקניות מרוכזות. דבר זה מוזיל את הקניות בצורה משמעותית וגם מחזק את הקהילה. למרות השינויים הקוסמטיים במחירי הרשתות, שאולי מורגשים כרגע וברור שיש לזה קשר למחאה, בשטח האנשים עדיין לא גומרים את החודש ולא מסוגלים לארגן שולחן חג כהלכתו. גם באילת התקיימה פגישה ראשונה של קבוצת אנשים המבקשים להקים קואופרטיב לביצוע קניות מרוכזות. אנחנו בקשר עם ישובים שכבר פועלים בנושא ומקבלים הדרכה מהם".

מרשתות 'מגה' ו'יינות ביתן' לא התקבלה תגובה לממצאי הסקר. מ'שופרסל' נמסר: "'שופרסל דיל אילת' מציעה את סל הקניות הזול ביותר ואת השירות הטוב ביותר ללקוחותינו. אנו מברכים על הסקר".


מנהל סניף 'שופרסל דיל' באילת מתבשר על תוצאות הסקר. לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש