פרסומת
דלג

האילתים לא כיבו את האור

מאת: עומר כרמון ● 27/4/2012 12:16 ● ערב ערב 2064
אילת סיימה השבוע במקום האחרון בחיסכון בחשמל במסגרת פרויקט 'שעת כדור הארץ': חיסכון של 2.8 אחוזים בלבד, לעומת חיסכון של 5.5 אחוזים בשנה שעברה. העירייה: "קמפיין ההסברה המאסיבי לקראת 'שעת כדור הארץ', העניק לכולנו תחושה, כי אילת תוביל השנה ברמת החיסכון בחשמל וצר לנו, כי לא כך היה בפועל"
האילתים לא כיבו את האור


לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

אילת סיימה השבוע במקום האחרון בחיסכון בחשמל במסגרת פרויקט 'שעת כדור הארץ'. ביום ראשון התבקשו תושבי העיר לכבות את האורות בביתם למשך שעה, כדי להביע את מחויבותם לשמירה על משאבי הטבע. נתוני הצריכה נמדדו בידי חברת החשמל, והתוצאות היו מאכזבות: חיסכון של 2.8 אחוזים בלבד, לעומת חיסכון של 5.5 אחוזים בשנה שעברה.

העיר שבה נרשם החיסכון הגבוה ביותר הייתה ראש העין - 10.8 אחוזים. למקום השני הגיעה מעלות תרשיחא עם 10.3 אחוזים, יבנה במקום השלישי עם 9.7 אחוזים. בת ים ואילת סיימו במקום ה-22 והאחרון, עם שיעור חיסכון זהה.

מעיריית אילת נמסר עם היוודע הנתונים: "קמפיין ההסברה המאסיבי לקראת 'שעת כדור הארץ', שכלל פרסום חוצות, פרסום בעיתונים המקומיים וברדיו, חלוקת גלויות לכל תלמידי מערכת החינוך, פנייה לעשרות חברות, ארגונים ועסקים בתיירות, במסחר ובתעשייה בעיר וכן השתתפות מאות מתושבי אילת וחבל אילות באירוע שקדם לשעת כיבוי האורות, העניקו לכולנו תחושה, כי אילת תוביל השנה ברמת החיסכון בחשמל וצר לנו, כי לא כך היה בפועל. אסף אדמון, מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה ציין בעניין: 'לצערי הפעם, עבודה זו לא נשאה פרי בדמות דירוג גבוה יותר, אך גילינו ציבור אשר מודע לחשיבות הנושא ואשר נכון לשתף פעולה ובעתיד אני בטוח שנדע לממש מודעות ונכונות זו. נתוני החיסכון בחשמל אמנם אינם מראים הצלחה לכאורה, אך אין בהם כדי להפחית ולו במעט בהצלחת האירועים והעבודה שקדמה להם".

בתשובה לשאלה לגבי השתתפות אילת בפרויקט גם בשנה הבאה, נמסר מהעירייה: "על מנת להפיק לקחים ולהבטיח הצלחה יתרה בשנה הבאה, פנינו לחברת חשמל, בבקשה לקבל פילוחים של הפחתת החשמל באילת ובערבה. זה המקום, להודות לכל תושבי העיר והסביבה שהשתתפו בפרויקט וכיבו את האור לשעה. גם כאן הוכיחו תושבי אילת מודעות גבוהה לשמירה על הסביבה, כפי שבאה לידי ביטוי בתחומים רבים, ביניהם: שמירה על המפרץ, ניצול אנרגיה סולארית, מיחזור פסולת ועוד".