פרסומת
דלג

ניסיון נוסף לפינוי הרוכלים מהטיילת

מאת: עומר כרמון ● 3/5/2012 14:55 ● ערב ערב 2548
פרקליטות המדינה בהודעה לתקשורת: "72 הרוכלים בטיילת יקבלו צווי פינוי". הרוכלים: "לא הגיע לפה שום שליח ולא התקבל שום דואר רשום. יש באילת מספיק מקום למאות משפחות שיכלו להתפרנס מרוכלות ולצאת מקו העוני. במקום להתקדם בכיוון הזה, מיליוני שקלים מכספי הציבור מושקעים במאבקים משפטיים". המדינה: "תופעת הרוכלות מונעת את פיתוח הטיילת, מסכנת את הציבור וחוסמת כל אפשרות לצפות באחד מחופי הים היפים"
ניסיון נוסף לפינוי הרוכלים מהטיילת

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

פרקליטות המדינה מסרה בראשית השבוע בהודעה לתקשורת, כי תמסור לבעלי הדוכנים בטיילת הצפונית, צווים שיפוטיים המורים להם להפסיק את פעילותם בטיילת. לטענת הפרקליטות, המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין, באמצעות התובע החיצוני עו"ד שגב פלץ, פנתה לבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להוציא 72 צווי פינוי. בית המשפט הורה, כי הבקשות יימסרו לרוכלים אשר ישיבו בתוך 14 יום. במידה לא ישיבו, תיחשב אי התשובה כהסכמה לבקשה.

הרוכלים ובאי כוחם הגיבו בפליאה להודעה לתקשורת של פרקליטות המדינה, מכיוון שעד עתה לא קיבלו כל צו או מכתב בנושא. כזכור, בית המשפט המחוזי בבאר שבע דן כעת בתביעת המדינה לפנות את הרוכלים. הדיון נמצא בשלביו הראשונים ורק בסוף החודש הבא אמורים הרוכלים ועיריית אילת להגיש את סיכומיהם. לפיכך, הצווים השיפוטיים יכולים לעסוק בפינוי הרוכלים בלבד, ולא בפינוי הדוכנים.

בא כוחם של הרוכלים, עו"ד יגיל טבצ'ניק, אמר ל'ערב ערב', כי יתמודד עם הנושא מבחינה משפטית, במידה ויידרש לכך. נציג הרוכלים, מאיר תורג'מן, הוסיף: "בינתיים הכל רק בתקשורת. לא הגיע לפה שום שליח ולא התקבל שום דואר רשום. בעשירית מהכסף הציבורי שמושקע במאבק המשפטי בנו, ניתן היה לפתור את בעיותיהם הכלכליות של העניים באילת. עצוב לראות כיצד מתדרדרת הטיילת בגלל ההתנהלות החלמאית הזאת. לפני שלוש שנים, הצענו לממן מכספנו את ההורדה לטיילת של הדוכנים היפים, שעומדים במגרש הגרוטאות העירוני כאבן שאין לה הופכין. כרגיל, קיבלנו תשובה שלילית. לפני תשע שנים הצענו שיאפשרו לנו להישאר בטיילת חמש שנים, עם עתיד ברור וללא מאבים משפטיים, גם במקרה זה, קיבלנו תשובה שלילית. במקום לרכוש סחורה לטווח ארוך, אנחנו קונים בכל פעם ביוקר בכמויות קטנות - יכולתי לרכוש דירה בסכום הכסף שהפסדתי, רק מהדבר הזה. יש באילת מספיק מקום למאות משפחות שיכלו להתפרנס מרוכלות ולצאת מקו העוני. במקום להתקדם בכיוון הזה, למען האילתים, מיליוני שקלים של כספי הציבור מושקעים במאבקים משפטיים".

בפרקליטות המדינה לא מקבלים את טענות הרוכלים. לטענתם: "תופעת הרוכלות בולמת לחלוטין את המשך פיתוח הטיילת על-ידי עיריית אילת והוועדה המקומית. מבנים אלו מונעים גישה לרכבי ביטחון כבאות והצלה לשטח ציבורי הומה אדם, משבשים את הגישה ויכולת האיתור של ברזי שריפה, מקימים סכנת התחשמלות מחיבורי חשמל לא תקניים, מגבירים את סכנת ההתפשטות בעת דליקה, מקשים על יכולתה של משטרת ישראל לפקח על בטיחות הציבור בטיילת הומה האדם ויוצרים צפיפות קהל מסוכנת.
המבנים מקשים על תנועת המבקרים הרבים בטיילת, מאלצים את המטיילים לשהות ולחלוף בה בצפיפות בלתי נסבלת, חוסמים בפני כולם כמעט כל אפשרות לצפות באחד מחופי הים היפים שבמדינה".