פרסומת
דלג

הישג ללימור להב: החוף הנפרד ייפתח בשבתות ובחגים

מאת: עומר כרמון ● 8/6/2012 08:49 ● ערב ערב 2553
בעקבות פנייתה של חברת המועצה למשרד הפנים, יוכל הציבור לרחוץ בחוף הדתי בשבתות ובחגים וליהנות משירותי מציל. עו"ד להב: "מיעוט חופי הרחצה המוכרזים באילת יוצר מצב בו הצפיפות בהם גדולה, במיוחד בסופי השבוע ובחגים". העירייה: "תמוהה פנייתה של חברת מועצת העיר להב למשרד הפנים, שכן אם הייתה בודקת את העניין מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה, הייתה מגלה שפנייתה מיותרת"
הישג ללימור להב: החוף הנפרד ייפתח בשבתות ובחגים

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

בעקבות פנייתה של חברת המועצה עו"ד לימור להב למשרד הפנים, ייפתח החוף הדתי גם בשבתות ובחגים, והציבור יוכל לרחוץ בו ללא הפרדה וליהנות משירותי מציל. להב מסרה ל'ערב ערב', כי היא רואה בכך הישג נוסף לפעילותה למען רווחתם של תושבי אילת והמבקרים בה.
כזכור, החוף הנפרד נפתח לפני כשנתיים: ברצועת חוף שאורכה 70 מטרים, הוצבה גדר אטומה היקפית בגובה של כ-2.5 מטרים כולל מחיצה דומה המהווה הפרדה בין גברים לנשים. הגדר המפרידה נמשכת מקו החוף ועד כ - 15 מטרים בתוך המים. בהודעת העירייה המכריזה על פתיחת החוף, נמסר כי הוא יהיה סגור בשבתות וחגים, וכך אכן היה - מיום שישי אחה"צ ועד יום ראשון, ננעלו שערי החוף במנעולים כבדים.

"רבים נאלצים לבלות בחופים שאינם מוכרזים"


לפני חודשיים, פנתה עו"ד להב לממונה על תחום רחצה במשרד הפנים וביקשה ממנו להורות לעירייה לפתוח את החוף גם בשבתות ובחגים: "כידוע לכבודו, פועלים בעיר אילת שלושה חופי רחצה מוכרזים בלבד. חוף 'הרודס' (בו פעילה תחנת הצלה אחת), החוף הצפוני – מערבי (בו פעילות שתי תחנות הצלה) והחוף הנפרד. חוף זה מגודר וסגור ופעילה בו תחנת הצלה אחת", כתבה עו"ד להב. "למותר לציין, כי החוף הנפרד הינו חוף רחצה ציבורי, האמור להיות פתוח לקהל הרחב, בכל ימות השבוע. אלא, שעיריית אילת, מסיבותיה שלה, ולמיטב הבנתי, בניגוד להנחיות החוק, סוגרת את החוף על מנעול ובריח בסופי שבוע ובחגים, כך שהחוף אינו נגיש במועדים אלה לציבור הרחב וגם תחנת ההצלה שבחוף אינה פעילה במועדים האמורים. מובן לי בהחלט שהציבור הנדרש לחוף נפרד מטעמי דת, לא יבלה בו בסופי שבוע ובחגים, אולם נבצר מבינתי, מדוע נמנעת הכניסה לחוף במועדים אלה מהציבור הרחב. בהקשר זה יצוין, כי אילת היא עיר תיירות המארחת מדי שנה מאות אלפי נופשים, כך שבנוסף לתושבי העיר, מבלים בחופים גם תיירים זרים ונופשים ישראלים רבים. מיעוט חופי הרחצה המוכרזים באילת, יוצר מצב בו הצפיפות בהם גדולה, במיוחד בסופי השבוע ובחגים. צפיפות זו מביאה לכך שרבים נאלצים, בלית ברירה, לבלות בחופים שאינם מוכרזים, ומשום כך גם אסורים לרחצה ומסוכנים. אילו היה פתוח החוף הנפרד בכל ימות השנה, הייתה בעיה זו נפתרת, לפחות בחלקה".

העירייה: היינו פותחים בכל מקרה


בראשית השבוע, שלחה עו"ד להב הודעה לתקשורת ופרסמה פומבית את פנייתה למשרד הפנים. כלי התקשורת פנו בבקשת תגובות מהעירייה וממשרד הפנים, ויומיים לאחר מכן התקשרו נציגי העירייה למשרד הפנים והודיעו כי החוף ייפתח לציבור כבר בשבת הקרובה.

בעירייה טוענים, כי לפתיחת החוף בשבתות ובחגים אין כל קשר לפנייתה של עו"ד להב: "לאחר הסדרת הנושא מול משרד הפנים ולאחר שנדון העניין בוועדה להקצאת חופים האחרונה, אנו שמחים לבשר כי החוף הנפרד יפתח לרחצה גם ביום שבת, כבר בסוף השבוע הקרוב. החוף שהנו חוף מוכרז יפעל בימי חול בין השעות 9:00-16:00 כחוף רחצה נפרד, כך גם בימי שישי בין השעות 9:00-15:30. בימי שבת יפעל החוף בין השעות 9:00-17:00 והרחצה תותר ללא הפרדה. מכאן שתמוהה פנייתה של חברת מועצת העיר להב למשרד הפנים, שכן אם הייתה בודקת את העניין מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה, הייתה מגלה שפנייתה מיותרת".