פרסומת
דלג

סרט אימה

מאת: עומר כרמון ● 8/6/2012 08:52 ● ערב ערב 2553
לוח גבס קרס ביום שבת בבוקר לתוך אחד מאולמות הקולנוע ב'תיאטראות אילת', זמן קצר לאחר תחילת הקרנת הסרט 'גברים בשחור' למרבה המזל, חלק התקרה שהתמוטט, צנח בין המושבים ורק כיסה באבק חלק מהצופים המבוהלים. העירייה: "המקום בטוח לשימוש". הבעלים של המבנה ושל 'קולנוע אילת', משה צייגר, לא נענה לבקשת 'ערב ערב' להגיב בנושא
סרט אימה

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

מזל גדול בשבת בבוקר ב'תיאטראות אילת': לוח גבס קרס לתוך האולם זמן קצר לאחר תחילת הקרנת הסרט 'גברים בשחור'. למרבה המזל, חלק התקרה שהתמוטט, צנח בין המושבים ורק כיסה באבק חלק מהצופים המבוהלים. ממשטרת אילת נמסר, כי האירוע נמצא בבדיקת מהנדס העירייה, ואם יימצא חשד לרשלנות, תיפתח חקירה.

אחד מהנוכחים באירוע הקריסה, צחי דקל, אמר ל'ערב ערב', כי התקרה קרסה במקום בו הייתה, ככל הנראה, נזילת מים קודמת: "ישבתי עם חבר שלי בשורה העליונה. דקה לאחר תחילת הסרט, הוא אמר לי: 'אני שומע נזילת מים'. פתאום אנחנו רואים חתיכה קטנה של תקרה נופלת, שאחריה לוח גדול של גבס וענן אבק. היו אנשים שישבו מטר משם, אבל למרבה המזל, אף אחד לא ישב ממש מתחת ולא נפגע. במקום הקריסה, בערך במחצית האולם, היה פח שנקשר לכסאות ונועד לאגירת מים. ארבעת השורות הראשונות באולם היו תחומות בסרט והוצב שם שלט: 'בשיפוץ, נא לא לשבת', אבל זה לא היה באזור שבו הוצב הפח ולכן לא ברור אם יש לזה קשר לקריסה. מיד לאחר האירוע, השומר פינה אותנו מהמקום. הצוות במקום הציע לנו להמתין להקרנת הסרט בשעה מאוחרת יותר באולם אחר, או לקבל כרטיס חלופי".
הבעלים של המבנה ושל 'קולנוע אילת', משה צייגר, לא נענה לבקשת 'ערב ערב' להגיב בנושא.

מהעירייה נמסר: "מיד עם קבלת הידיעה, בבוקרו של יום ראשון, ניגש למקום מנהל אגף תברואה ורישוי עסקים בעירייה – הילל גהניש ומפקח תברואה. בדיקתם העלתה, כי אין המדובר בקריסת תקרת המבנה, אלא בחלקים מתקרה משנית מגבס, וזאת בעקבות נזילת מים מה'שופרסל'. על רקע האמור, הפסיק בעל הנכס כל שימוש באולם מספר 3 הרלוונטי, בו החלו מיד בעבודות להסרת פלטות הגבס. בתום העבודות, עוד באותו היום, הומצאו לידנו אישורי קונסטרוקטור ויועץ בטיחות, לפיהם המקום בטוח לשימוש".