פרסומת
דלג

העירייה התנגדה שוב: אין 'קווי לילה' באילת

מאת: עומר כרמון ● 12/7/2012 19:55 ● ערב ערב 2558
עיריית אילת הודיעה למשרד התחבורה כי היא מתנגדת להפעלת 'קווי לילה' בעיר. הפרויקט המסובסד בידי המדינה, נועד לאפשר לצעירים לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום בלי להיחשף לסכנות כגון: נהיגה בשכרות ונסיעה בטרמפים, ומבלי להוציא סכומי כסף נכבדים על דלק או נסיעה במוניות. העירייה: "אנחנו בוחנים את הנושא"
העירייה התנגדה שוב: אין 'קווי לילה' באילת

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

ממשרד התחבורה נמסר ל'ערב ערב', כי לאחר שאנשיו קיימו בשבועות האחרונים מספר פגישות עם נציגי עיריית אילת, במטרה להפעיל 'קווי לילה' בעיר, הודיעה לה העירייה כי היא מתנגדת לכך.

כזכור, אין זו הפעם הראשונה בה מתנגדת העירייה להפעלת 'קווי לילה' באילת. במשרד התחבורה וב'אגד' הכינו כבר לפני שנתיים את מסלולי ושעות האוטובוסים שהיו אמורים לפעול בעיר במהלך חופשת הקיץ ובסופי שבוע, אולם תוכנית זו בוטלה ברגע האחרון, לבקשת עיריית אילת.

ירידה מובהקת במספר תאונות דרכים


פרויקט 'קווי לילה' מנוהל על ידי משרד התחבורה בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וחברות האוטובוסים. הנסיעה ב'קווי הלילה' הינה במחיר של נסיעה רגילה בתחבורה ציבורית, וכל כרטיסי הנסיעה (כרטיסיות, חופשי חודשי וכו') תקפים בהם. כיום, מופעלים 41 'קווי לילה' ברחבי ישראל, והם משרתים כ–50 ערים ומועצות מקומיות. הקווים נועדו לאפשר לצעירים לצאת לבלות ולחזור הביתה בשלום בלי להיחשף לסכנות הכרוכות בכך, ובהן נהיגה בשכרות, התנהגות מסוכנת בדרכים ונסיעה בטרמפים, ובלי להוציא סכומי כסף נכבדים על דלק, חנייה או נסיעה במוניות.

דו"ח מרכז המחקר של כנסת ישראל שהתפרסם החודש מצא, כי קיימת ירידה מובהקת במספר תאונות הדרכים עם נפגעים בערים בהן הופעלו 'קווי הלילה'. משטרת ישראל מסרה לחברי הכנסת, כי ראוי להגביר את המודעות הציבורית לפעילות 'קווי הלילה' וליתרונותיהם במטרה לעודד את השימוש בהם על ידי נהגים שפוקדים באופן תדיר את אזורי הבילוי.

אוטובוסים בכל חצי שעה


משרד התחבורה ו'אגד' ביקשו להפעיל 'קווי לילה' באילת, בהתאם לתוכנית הבאה: בכל חצי שעה בין חצות ל-03:30 לפנות בוקר, אמור היה לצאת קו 250 מאזור התעשייה, להמשיך דרך המלונות בחוף הצפוני, למלון 'הנסיכה' ולשוב בחזרה. קו 251 אמור היה לצאת מקניון 'מול הים' ואזור המלונות, לטפס בשדרות התמרים, לפנות דרומה ברחוב אילות, לעלות לשכונות שחמון ומערב 7 ולשוב לאזור המלונות דרך בית הספר 'צאלים', רחוב לוס אנג'לס, שכונת הדקל, יעלים לתחנה המרכזית. קו 252 אמור היה לצאת מקניון 'מול הים' ולעבור ברחובות חטיבת גולני, יעלים, רודד, בשכונת הדקל, צאלים, ירושלים השלמה, מערב 7, שחמון, בית החולים 'יוספטל', יותם, אילות, תחנה מרכזית וחזרה לאזור המלונות.

ממשרד התחבורה נמסר ל'ערב ערב': "קיימנו מספר פגישות עם עיריית אילת בנושא 'קווי הלילה' באילת, אך לבסוף החליטה העירייה שלא לפתוח קווי לילה בעיר".

מהעירייה נמסר: "על פי סיכום מתאריך 10/6/12, הנושא ייבחן על ידי העירייה, ובמידה ויאושר, יבחן האגף לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה את האפשרות להפעלת קווי לילה בעיר כבר בקיץ הקרוב".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש