פרסומת
דלג

'חוף ציון': שלושה ימים ללא כסאות

מאת: עומר כרמון ● 14/7/2012 00:24 ● ערב ערב 2558
בשל אירועי אלימות ב'חוף ציון', החליטה המשטרה לסגור את החוף לשלושה ימים ולאסור גם על השכרת כיסאות. שאלנו את המשטרה, משרד הפנים והעירייה, מדוע הוחלט להעניש את הציבור?
'חוף ציון': שלושה ימים ללא כסאות

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

ביום שבת אחר הצהרים, נפצעו שני תושבי אילת באורח בינוני, בקטטה שפרצה ב'חוף ציון'. בעקבות האירוע זומנו בעלי החוף לשימוע במשטרת אילת. קצין אג"מ ושיטור, טירן יהוד, הורה בעקבות השימוע לסגור את החוף בימים ראשון ושני. על בעלי החוף נאסר למכור אלכוהול במהלך השבוע, עד לשיפור מערך האבטחה במקום.

חוף הרחצה הציבורי הוסיף לפעול, אולם עד יום שלישי בבוקר, הרוחצים לא יכלו לשכור במקום כסאות ועל בעל החוף נאסר לפרוש ציוד. שאלנו את משטרת אילת מדוע הוחלט להעניש את המתרחצים בחוף הציבורי ולמנוע מהם כסאות חוף. בתגובה נמסר: "סגירת העסק כפי שהוחלט לאחר השימוע כוללת את כל הפעילות העסקית הקשורה בהפעלת החוף. אין בהחלטת הסגירה כוונה לפגוע בשירות לציבור אלא להפעיל סנקציה על בעלי החוף בעקבות אירוע חמור בו נפצע אדם במקום שהוא באחריותם ובבעלותם".

שאלנו את הממונה על חופי הרחצה במשרד הפנים, האם מקובל עליהם איסור השכרת כסאות חוף בחוף ציבורי. הוא הפנה אותנו לעיריית אילת. העירייה לא ענתה לשאלותינו בנושא.