פרסומת
דלג

שוטרי הבילוש זכו לשבחים - קצין סיור הודח

מאת: עומר כרמון ● 2/8/2012 13:09 ● ערב ערב 2064
בעקבות השוד במסעדת 'קאזה דה ברזיל', במהלכו נלקחו אקדחיהם של קצין סיור ושוטרת שח"מ, הוחלט להדיח את קצין הסיור. על חלקו השני של האירוע זכו קצין הבילוש והבלשים לשבחים רבים: "דלקו אחר השודדים במקצועיות רבה, אומץ לב, נחישות וקור רוח"
שוטרי הבילוש זכו לשבחים - קצין סיור הודח

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

בעקבות אירוע השוד במסעדת 'קאזה דה ברזיל' באילת ואשר בעקבותיו נלקחו מקצין סיור ושוטרת שח"מ שהגיעו לזירה נשקם האישי, הורה מפקד מחוז דרום ניצב יוסי פריינטי בתיאום עם מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו על הקמת ועדת בדיקה משטרתית בראשות סנ"צ.

ועדת הבדיקה העבירה את ממצאיה לעיונו של מפקד מחוז דרום ניצב יוסי פריינטי שהחליט להדיח את קצין הסיור מתפקידו וכן למנוע ממנו תפקידי פיקוד במהלך השנתיים הקרובות.

עוד טרם פרסום הממצאים ברבים, מפקד מחוז דרום זימן אליו את קצין הסיור לשיחה אישית והודיע לו על החלטתו והנימוקים שהובילו להדחתו.

ממשטרת אילת נמסר, כי את האירוע יש לחלק לשניים: החלק הראשון של הגעת קצין הסיור בצורה לא מבצעית וזחוחה לאירוע של שוד מזוין. חלק זה הוא כשל מבצעי של הקצין ועל כך הוא הודח על ידי מפקד מחוז דרום.

החלק השני של האירוע, הכולל מרדף של שוטרי הבילוש בראשות קצין הבילוש אחר השודדים, הובלתם לאזור מבודד מאדם, ירי לעבר גלגלי המונית והכרעת השודדים לאחר קרב יריות בו נשקפה סכנה לחיי השוטרים, מעצר השודדים ותפיסת הפדיון, מוגדר בידי המשטרה כ"פעולה מצוינת של שוטרי מרחב אילת שעבדו בצורה מבצעית ראויה לשבח ובערכים הנהוגים בארגון של חתירה למגע, קור רוח, אומץ לב, נחישות, מצוינות. בזכות פעילות ראויה זו של השוטרים בסופו של תהליך במבחן התוצאה לא נפגעו אזרחים חפים מפשע, הנשקים נתפסו, השודדים הוכרעו והכסף שנגנב הוחזר במלואו לבעלים.

ניצב יוסי פריינטי שיבח את קצין הבילוש והבלשים, שלדבריו, "דלקו אחר השודדים ובמקצועיות רבה, אומץ לב, נחישות, קור רוח הצליחו להשתלט על השודדים שהיו חמושים בנשקים, לקחו באיומים נהג מונית ונוסעת תמימה ועשו שימוש בירי חי לעבר השוטרים. כך בדיוק מצופה מקצינים ושוטרים לנהוג באירוע חריג שכזה", הוא אמר.


השתלשלות האירועים המלאה:


השוד והמרדף: רגעי הדרמה נחשפים

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש