פרסומת
דלג

אילת ברקיע השביעי

מאת: עומר כרמון ● 4/10/2012 10:52 ● ערב ערב 2570
חג מוצלח במיוחד עובר על אילת והערבה. התפוסות בבתי המלון עומדות על למעלה מ-90 אחוזים. חופי הים מלאו בנופשים שלא נרתעו ממזג האוויר הסגרירי. בפארק תמנע התקיים מפגן מרהיב של כדורים פורחים שהגיעו ממגוון מדינות בעולם. הפסטיבל ינעל ביום שישי
אילת ברקיע השביעי

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

במהלך חול המועד הסוכות, מלאה אילת בעשרות אלפי תיירים. חופי הים מלאו בנופשים, אשר למרות מזג האוויר הסגרירי, הקימו אוהלים ורחצו בים. מנכ"ל התאחדות בתי המלון באילת, שבתאי שי, מסר ל'ערב ערב', כי התפוסות בבתי המלון במהלך חופשת סוכות עמדו במרבית המלונות על 90 אחוזים. בשאר בתי המלון נרשמה תפוסה של 100 אחוזים. גם בראש השנה נרשמו תפוסות גבוהות מאוד. האכזבה, מבחינת התיירנים, הייתה יום הכיפורים: "בשנים האחרונות, היתה תופעה של עלייה בפופולאריות של יום הכיפורים באילת והתפוסות גדלו משנה לשנה במועד זה", אמר שי, "השנה, אילת הייתה ריקה ביום הכיפורים, וחלק מבתי המלון אף נסגרו. אין לי הסבר לכך". להערכתו, אם לא יתרחש משבר לא צפוי, תירשם שנת 2012 כטובה במיוחד לתיירות באילת.

ברחבת מוזיאון 'אילת עירי' קיימו עיריית אילת ותאגיד התיירות פסטיבל ססגוני, בו שולבו אמני רחוב ודוכנים. בפארק תמנע נפתח ביום רביעי פסטיבל 'תמנע באוויר' - מפגן מרהיב של כדורים פורחים שהגיעו ממגוון מדינות בעולם. מגרמניה הגיע הכדור הפורח הגדול בעולם, בצורת איש חלל. מבלגיה – ארץ מוצאם של הדרדסים, הגיע כדור פורח בצורת דרדס כחול. מרוסיה - לכבוד חגיגות 50 שנה לנחיתת הקוסמונאוט הראשון על הירח, נחת כאן כדור פורח בצורת החללית 'ספוטניק'. מהולנד הגיעו 'התאומים' - שני כדורים שאחד מהם טס הפוך.

למי שלא הספיק לצפות במופע בימים רביעי וחמישי, הפסטיבל בתמנע ינעל ביום שישי במפגן שיחל בשעה 05:00 בבוקר: במתחם עמודי שלמה ימלאו את הכדורים באוויר. לאחר מכן הם יעלו לאוויר ויצבעו את השמים בנקודות צבעוניות. לאחר הפרחת הבלונים, יתקיימו בפארק מופעים לילדים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש