פרסומת
דלג

משרד התחבורה: העירייה החליטה לא לפתוח 'קווי לילה'

מאת: עומר כרמון ● 4/1/2013 20:13 ● ערב ערב 2583
משרד התחבורה מסר בראשית השבוע בהודעה לתקשורת, כי בשל חגיגות השנה האזרחית החדשה, יפעלו ב-50 ערים וישובים 'קווי לילה', עד השעה 04:00 לפנות בוקר. שאלנו את משרד התחבורה מדוע שירות 'קווי הלילה' לא פעל בליל הסילבסטר באילת. בתגובה נמסר: "משרד התחבורה קיים מספר פגישות עם עיריית אילת בנושא קווי הלילה באילת, אך לבסוף החליטה העירייה שלא לפתוח קווי לילה בעיר"
משרד התחבורה: העירייה החליטה לא לפתוח 'קווי לילה'

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

משרד התחבורה מסר בראשית השבוע בהודעה לתקשורת, כי בשל חגיגות השנה האזרחית החדשה, יפעלו ב-50 ערים וישובים 'קווי לילה', עד השעה 04:00 לפנות בוקר. שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ קרא לצעירים המתכננים לבלות בליל הסילבסטר, לנסוע בקווי הלילה ולהימנע מנהיגה בשכרות לאחר הבילוי. "'קווי הלילה' הם פרויקט מוצלח ביותר", אמר השר כץ, "מספר הנוסעים בהם עלה ומספר התאונות באזור פעילותם - ירד. צעירי ישראל כבר יודעים היום שקווי הלילה הם הפתרון האידיאלי והבטוח למי שמבקש לחזור הביתה לאחר בילוי לילי, הכולל גם שתיית משקאות אלכוהוליים. אני פונה לצעירים להשאיר את הרכב הפרטי בבית ולהשתמש בקווי הלילה של התחבורה הציבורית ולא להסתכן בנהיגה בשכרות", סיכם השר כץ.
עוד ציין משרד התחבורה, כי מחקר של מרכז המידע של הכנסת שנערך לפני מספר חודשים, קבע כי באזורים בהם פעלו 'קווי לילה' חלה ירידה של ממש במספר תאונות הדרכים והנפגעים, ובעקבות כך הורה שר התחבורה, ישראל כץ, על תגבור פעילות הקווים והרחבת השירות לערים נוספות. לאחרונה אף הצטרפו למערך קווי הלילה שני קווים חדשים המקשרים את אופקים, שדרות, אשקלון ונתיבות למתחם הבילויים בנתיבות.
שאלנו את משרד התחבורה מדוע שירות 'קווי הלילה' לא פעל בליל הסילבסטר באילת. בתגובה נמסר: "משרד התחבורה קיים מספר פגישות עם עיריית אילת בנושא קווי הלילה באילת, אך לבסוף החליטה העירייה שלא לפתוח קווי לילה בעיר. במידה והעירייה תשנה את דעתה ותעביר בקשה בנושא, משרד התחבורה יבחן את האפשרות לפתיחת קווי לילה בקיץ 2013".
כזכור, תשובה דומה קיבלנו ממשרד התחבורה גם ערב חופשת הקיץ בשנה שעברה. גם לפני שנתיים החליט העירייה ברגע האחרון לא להפעיל 'קווי לילה' בעיר. שאלנו את העירייה מדוע אינה מצטרפת לפרויקט 'קווי הלילה'. לא קיבלנו תשובה.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש