פרסומת
דלג

נדחתה בקשת זיקו דנן לבטל פיטוריו מהמשטרה

מאת: עומר כרמון ● 10/1/2013 22:06 ● ערב ערב 2584
שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את בקשתו של זיקו דנן (שהתפרסם בשנה שעברה כשליווה את הופעות בנו בתוכנית 'כוכב נולד') להורות על החזרתו לעבודתו במשטרה, עד שתתקבל החלטה בעתירה שהגיש לביטול פיטוריו. דנן טוען כי פוטר בשל סכסוך אישי שפרץ בינו לבין סגן מפקד המרחב, סנ"צ איתן גדסי
נדחתה בקשת זיקו דנן לבטל פיטוריו מהמשטרה

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את בקשתו של זיקו דנן (שהתפרסם בשנה שעברה כשליווה את הופעות בנו בתוכנית 'כוכב נולד') להורות על החזרתו לעבודתו במשטרה, עד שתתקבל החלטה בעתירה שהגיש לביטול פיטוריו. דנן שירת במשך למעלה מעשור כשוטר ימי, ולאחר מכן הועבר ליחידת הסיור. לטענתו, "פוטר בשל סכסוך אישי שפרץ בינו לבין סגן מפקד המרחב, סנ"צ איתן גדסי, והיחס המשפיל והמדכא שקיבל ממפקדיו הוא שהביא להתבטאויותיו החריפות בגינן פוטר".

השופט דוד מינץ לא קיבל את טענותיו של דנן והעריך כי סיכויי עתירתו אינם גבוהים. "מפכ"ל המשטרה רשאי להשעות שוטר, להורידו בדרגה או לפטרו, אם הוכח להנחת דעתו, בין השאר, שהשוטר 'אינו מתאים מבחינה אחרת למלא את תפקידיו", ציין השופט, "מהחומר שהובא בפני ואף מטענותיו של המבקש עצמו עולה, כי לצד הערכות טובות שניתנו לו כשוטר מיומן ומקצועי, הוא תואר לא אחת בגיליונות ההערכה ככזה הפועל מתוך אמוציות ורגש כשהדבר מתפרש לפעמים כתוקפנות ואגרסיביות, וכן כי הוא הורשע במספר עבירות משמעת במהלך שנות שירותו. בשנים האחרונות, הוארך שירותו של דנן במשטרה לתקופות קצרות, תוך שהוא נדרש לשפר את התנהגותו, לרסן את יצריו ולהגביר את שליטתו העצמית". השופט מצא בנוסף, כי מלבד דבריו של דנן, אין תשתית אמיתית לטענתו העיקרית לפיה המקור להתנהגותו הבעייתית היה התנכלויות חוזרות מצד מפקדיו. אף קבילות שהגיש דנן בעניין זה כנגד סממ"ר גדסי, נבדקו, אך נציב קבילות השוטרים לא מצא בהן עילה להתערבות.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש