פרסומת
דלג

אירוע 'פורמולה' גם בירושלים

מאת: עומר כרמון ● 14/2/2013 09:14 ● ערב ערב 2589
בעוד שבועיים תתקיים באילת תחרות 'הפורמולה'. בתאגיד התיירות העירוני לא מתרגשים מהחלטת עיריית ירושלים לקיים אירוע דומה אמיר נפתלי: "הם יקיימו מופע ראווה שבו ינהגו מסביב לעיר העתיקה. באילת זאת תהיה תחרות אמיתית. "לא רציתי לתת למפיק בועז מאירי, שבא עם יוזמה פרטית בשנה שעברה וגרם לנזק כלכלי גם לספקים וגם לעצמו, להפיק את המירוץ שוב"
אירוע 'פורמולה' גם בירושלים

בראשית חודש מרץ, תיערך באילת תחרות הפורמולה. מנכ"ל תאגיד התיירות, אמיר נפתלי, אמר ל'ערב ערב', כי הופקו לקחי התחרות מהשנה שעברה: "לקחתי על עצמי להפיק את מירוץ הפורמולה מתחילתו ועד סופו", הוא סיפר, "לא רציתי לתת למפיק בועז מאירי, שבא עם יוזמה פרטית בשנה שעברה וגרם לנזק כלכלי גם לספקים וגם לעצמו, להפיק את המירוץ שוב. מאירי יתעסק השנה בצד המקצועי, אבל מי שיפיק את האירוע בפועל זה מנהל אגף הספורט בעירייה, יעקב מלכה ואנוכי". מאירי בחר שלא להגיב לדברים.

"עיר ספורטיבית ולא קרקס"

בחודש יוני, מתכננת עיריית ירושלים לקיים מופע 'פורמולה' בעיר הבירה. שאלנו את מנכ"ל התאגיד האילתי, מה ההבדל בין האירוע הירושלמי המתוכנן, לבין האירוע הקרוב באילת. "בירושלים הם יעשו מופע ראווה", הסביר נפתלי, "שני נהגים עם מכוניות 'פורמולה 1' ולא 'פורמולה 3' כמו באילת. הם יקיימו מופע ראווה שבו ינהגו מסביב לעיר העתיקה. יהיו שם עוד כמה מכוניות שיעשו מופע ראווה. באילת תהיה זאת תחרות אמיתית. אילת היא עיר ספורטיבית ולא קרקס. יש כוונה של גורם מאוד משמעותי להשקיע בפרויקט באילת שקשור בספורט המוטורי. יש לי בנושא כבר הצהרת כוונות של משרד עורכי דין. אני עדיין לא יכול לחשוף פרטים נוספים". בועז מאירי מסר, כי אינו מעוניין להגיב לדבריו של אמיר נפתלי. בתשובה לשאלה, האם הוא מעורב גם בהפקת האירוע בירושלים, ענה לאחר שהתלבט: "לא".

1.6 מיליון ש"ח מכספי ציבור

עיריית אילת מסרה, כי באירוע הפורמולה יושקעו 1.6 מיליון שקלים, כולל השתתפות משרדי התיירות והספורט. ממשרד התיירות נמסר ל'ערב ערב', כי השתתפות המשרד באירוע הפורמולה באילת עומדת על 400 אלף שקלים. ממשרד התרבות והספורט נמסר, כי עלות השתתפותם תעמוד על חצי מיליון שקלים: "אירוע הפורמולה באילת יתקיים זאת השנה השנייה ברציפות לאחר שאשתקד היווה אבן יסוד עבור משרד התרבות והספורט עם השלמת חקיקת חוק הספורט המוטורי ותקנותיו", נמסר בתגובת המשרד, "אירוע זה, שהפקתו מוערכת במיליוני שקלים, יקבל ממשרד הספורט תמיכה תקציבית בסך 500 אלף שקלים כפי שהוקצב לו אשתקד".

הנחות לתושבי אילת?

מכיוון שעיריית אילת תשקיע לפחות 700 אלף שקלים בהפקת מירוץ 'הפורמולה', שאלנו האם תושבי אילת ייהנו מעלות כניסה מופחתת. בתגובה נמסר: "1.6 מיליון זה לא התקציב של האירוע, אלא סך כל התמיכות וההשתתפויות בו ממשרדי הממשלה וגופים נוספים ובתוך זה גם חלקה של העירייה. כפי שהיה באירוע הקודם, וכפי שנהוג בכל האירועים האחרים, המדיניות היא להעניק הנחות מיוחדות לתושבי אילת, כאשר הסבסוד הוא הודות לתמיכת העירייה. ההכנסות ממכירת כרטיסים מהוות חלק מתקציב האירוע גם כן". חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש