פרסומת
דלג

תלמידי כיתות ו' התמודדו מול החידונאי דן חמיצר

מאת: י. בן יתח ● 17/2/2013 17:41 ● ערב ערב 2064
חידון אילת המסורתי יצא השנה מהקופסא, את השם "חידון אילת" החליף השם "אילטמון", את חוברת הלמידה עבת הכרס החליף אתר אינטרנט אינטראקטיבי "בעקבות אוצרות אילת", את פאנל המתמודדים באולם החליף אתר אום רשרש, את השאלות החליפו חידות ועל הכל ניצח החידונאי, דן חמיצר
תלמידי כיתות ו' התמודדו מול החידונאי דן חמיצרכ-700 תלמידי כיתות ו' מכל בתי הספר היסודיים השתתפו השנה בחידון אילת שכלל 64 חרוזי חידה כמניין שנותיה של העיר אילת, אותם יצר החידונאי, דן חמיצר. ביום רביעי האחרון, נערך גמר החידון באתר אום רשרש. שלושת בתי הספר שצברו את מירב הנקודות על 64 חרוזי החידה, זכו בגביע ובתעודה "כיתת חכמי אילת" ואלה הם: במקום הראשון, בית ספר "היובל", במקום השני בית ספר "אלמוג" ובמקום השלישי בית ספר "צאלים". הזוכים בגמר השעשועון הם בית ספר "מצפה ים" במקום הראשון, בית ספר "צאלים" במקום השני ובית ספר "היובל" במקום השלישי.

64 חרוזי החידה הועברו לתלמידי כיתות ו' בכל בתי הספר ביום החידון, כאמור ביום רביעי האחרון, לפעילות של מציאת פתרונות בכיתות הלימוד בשיתוף הורים, חברים טלפונים, ותיקי העיר ועוד. את המעטפה הראשונה מסרו ראש העירייה, מאיר יצחק לוי ודן חמיצר, לתלמידי בית ספר "אלמוג", בית הספר הממלכתי הראשון של אילת.

על מנת להיערך לפתרון החידות, קיבלו התלמידים את כתובת האתר של החידון ועוד לינקים למקורות המידע על העיר אילת בכל התחומים. גורמי החינוך דיווחו, כי בכיתות עבדו במרץ לקראת היום הגדול, החוויה הייתה סוחפת, הילדים היו מאושרים ומלאי התלהבות.


תלמידי כיתה ו'2 מבית ספר "היובל" והמחנכת ליזו אמזלג, שיתפו בחוויה: "אנו שמחים שבשנה זו ניתנה לנו ההזדמנות ללמוד על עירנו בדרך חוויתית ומאתגרת" ציינו והוסיפו, כי בכל בוקר פתחו את היום ב"חידות חמיצר", במסגרת חידון ידע על אילת. "כולם ללא יוצא מן הכלל השתתפו בחידון הודות לעידוד שקיבלו מהמחנכת שלנו, אשר מאמינה ביכולותינו ואף העניקה לנו תעודות הערכה על חשיבה יצירתית" ציינו והוסיפו, כי כיאה למאה ה - 21, פעלו לפתרון החידות בעזרת גלישה במקורות מידע מתוקשבים ובעבודת צוות. "בעקבות הפורמט החדש של חידון אילת העשרנו את עולם הידע שברשותנו ואת שפתנו, וכמו כן למדנו לחשוב מחוץ לקופסא" סיכמו התלמידים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש