פרסומת
דלג

חטיפה או הצגה?

מאת: עומר כרמון ● 28/2/2013 22:17 ● ערב ערב 2591
משטרת מרחב אילת מסרה השבוע, כי שני תושבי העיר בני 17 ו-21 נעצרו ביום שני לפנות בוקר בחשד לחטיפת וסחיטת שלושה צעירים תושבי אילת. בדיון בבית המשפט להארכת מעצרם של החשודים, עלו סימני שאלה כבדים לגבי אמינות סיפור החטיפה: קטין וצעיר, ללא נשק, הצליחו לחטוף ולהכות שלושה חיילים גברתנים? השוטרים מצאו את 'החטופים' ו'החוטפים' ישובים יחד בסלון הדירה
חטיפה או הצגה?ממשטרת מרחב אילת נמסר השבוע, כי שני תושבי העיר בני 17 ו-21 נעצרו ביום שני לפנות בוקר בחשד לחטיפת וסחיטת שלושה צעירים תושבי אילת. לדברי המשטרה, בשעות הלילה, התקבל דיווח מאמו של צעיר, תושב העיר, כי קיבלה טלפון מבנה שמסר לה להכין סכום כסף בסך אלפי שקלים בכדי למסור אותו לאחרים. ניסיונות נוספים של האם ליצור קשר עם בנה לא צלחו. כוחות משטרת מרחב אילת הוזעקו לטפל באירוע מחשש לחטיפה. בתחקור ראשוני התברר כי ישנם שני חטופים נוספים, תושבי אילת אף הם. לאחר פעילות רחבה של שוטרי מרחב אילת שכללה פעולות חקירה רבות ובעקבות מידע מודיעיני, פרצו כוחות המשטרה לביתו של חשוד, תושב אילת בן 22 ומצאו שם את שלושת החטופים כשהם חבולים. החשוד ואחיו ששהה עימו בדירה נעצרו לחקירה במשטרת מרחב אילת. הרקע לחטיפה, לדברי המשטרה, ככל הנראה פלילי.

'החטופים' התקשרו מהטלפון הפרטי שלהם


דיון שהתקיים זמן קצר לאחר המעצר בבית משפט השלום בעיר, מעלה ספק לגבי הסיפור כולו. האם מדובר בחטיפה או בצעירים שביימו חטיפה?

"היום קצת לאחר חצות, הגיעה אלינו הודעה מאמא של חייל שלטענתה בנה נחטף, התקשר אליה ואמר שנחטף, שהיא חייבת להשיג סכום כסף כדי לפדות אותו, והשיחה התנתקה", סיפר נציג המשטרה בבית המשפט. "אנחנו התחלנו כמובן בפעולות חקירה והוברר לנו שמדובר ביותר מחטוף אחד, כי התחלנו לתחקר עם מי הוא יצא ואיך הוא יצא, הוברר כי מדובר ביותר מחטוף אחד. בדרכים שלנו הגענו לדירת החשודים, באנו לדירה לפנות בוקר, דפקנו בדלת, רק לאחר שהשוטרים איימו שהם יפרצו את הדלת, החשודים פתחו את הדלת. בדירה נמצאו החטופים כששניים מהם חבולים, עם חבלות ויכול להיות גם דקירות. אין לי דו"ח של טכנאי מז"פ, אבל התקשרתי אליו עכשיו, והוא סיפר לי שהיו כתמי דם על הקירות".

בא כוחו של אחד החשודים תיחקר את נציג המשטרה והצליח לעורר לא מעט סימני שאלה סביב הסיפור המוזר.

המתלוננים התקשרו כל אחד לאמו ממקום חטיפתם לכאורה והודיעו לאמא שהם חטופים, זו הטענה? הוא שאל.
"כן, שהם כלואים, שמאיימים עליהם, שהם חייבים להשיג סכום כסף מסוים".

איך הם התקשרו, בטלפון נייד?
"כן".

של כל אחד מהם?
"ככה זה נראה, כנראה שזה כך".

החטופים הינם חיילים, יכול להיות שהיו צריכים לחזור אתמול לבסיס?
"לא".

והם אלה שמסרו להורים שלהם שנדרש כופר עבור שחרורם?
"כן".

כשהמשטרה נכנסה לבית, כולם היו בערבוביה, נכון?
"מה זאת אומרת?".

ישבו יחד, הרי זה לא בית גדול.
"אני לא מכיר את הבית. הם היו בבית".

כולם ביחד?
"קשה לי להגיד".

שלושה חיילים או שני חיילים ואזרח?
"שני חיילים ואזרח".

והחשוד כאן עם אחיו הקטין השתלטו על שני חיילי צה"ל ואזרח?
"ן. אחיו הקטין לא ונראה קטין, בוא נאמר כך".

ואיך נראים החיילים?
"בסדר".

הסברה שאני מעלה שבעצם אותם חיילים לא רצו לחזור לצבא או לא רצו לחזור להוריהם, ובעצם הם אלה שיצרו את הסיפור הזה שהם חטופים.
"אין כיוון כזה כרגע של החקירה. אל תשכח שהחיילים היו חבולים. אולי אתה חותר למקרים אחרים, אבל בהם חיילים ביימו חטיפה ולא זכור לי שהיו חבולים. החטופים במקרה זה היו חבולים בכמה מקומות בגוף, היו גם כתמי דם בדירה".

החטופים לכאורה נחקרו באזהרה?
"חלק וחלק".

כל העדויות שלהם בפני בית המשפט?
"כן".

זה נכון לומר שמהעדויות שלהם הם לא טוענים שהחשוד כאן חטף אותם?
"זה לא מדויק. אני אפנה את בית המשפט לעדויות, לפחות קושר את החשוד הזה ישירות לאירוע. זו אמנם עדות ארוכה, אבל אני סימנתי".

זה נכון לומר שיש היכרות מוקדמת בין כל המעורבים?
"אני יכול להגיד ש... אני משער שכן, יש היכרות כמובן, כן".

רשויות צה"ל עודכנו בפרשה שלכאורה מדובר בחיילים חטופים?
"אני מאמין שבתחילת האירוע הם עודכנו כי היה חשש שזה על רקע לאומני בתחילה".

בדקתם מול רשויות צה"ל אם אותם חיילים הם למשל נפקדים משירות צבאי או עריקים?
"אני לא ראיתי שנעשתה בדיקה כזאת, זה לא עולה מהתיק".

ידוע לכם איפה הם משרתים ואם היו אמורים לחזור לשירות?
"אנו יודעים איפה משרתים. לפי החומר שיש לי, הם לא היו אמורים לחזור לשירות".

החטופים היו מבושמים מאלכוהול?
"אני לא ראיתי בדוחות, יותר עולה שהם היו מבוהלים וחבולים".

בא כוחו של החשוד סיכם: "מדובר בשלושה, לפחות שניים מהם חיילים, אל מול החשוד ואחיו הקטין, נראה לי שקצת תמוה לטעון שהשניים הללו חטפו את השלושה, במיוחד כשלא מדובר ולא נטען כי הם עשו זאת באמצעות נשק. אני יכול רק להניח ששני חיילים בנקל מתגברים על החשוד הזה. לא נתפס סכין, לא נתפס אקדח או שום כלי שניתן באמצעותו להשתלט על שלושה אזרחים. מעבר לכך, החשודים מחזיקים טלפון נייד, יוצרים קשר עם משפחותיהם, נכון שבטענה כי דורשים מהם כופר, אך באותה מידה יכלו להתקשר למשטרה או לכל גורם אחר. ספק רב בעיניי אם על פי הודעותיהם, הם טוענים שהחשוד כאן חטף אותם. המשטרה הגיעה לדירה, כל החמישה היו יחד. גם אם יש סימני חבלה על מי מהם, הדרך רחוקה עד עבירה של חטיפה".


חדשות אילת