פרסומת
דלג

פרויקט 'פינוי בינוי' ב'סינג סינג' קרס

מאת: עומר כרמון ● 28/2/2013 23:10 ● ערב ערב 2591
אכזבה נוספת לדיירים האומללים המצפים לפיתרון שיציל אותם מהשיכונים המסוכנים. הוועדה המחוזית שהבחינה כי עיריית אילת מסתייגת מהתוכנית לפינוי בינוי ב'סינג סינג' החליטה לדחות את התוכנית. הוועדה ציינה כי התוכנית המוצעת אינה עומדת בקנה אחד עם תוכנית המתאר החדשה לאילת. הוועדה המחוזית: "במצבו הנוכחי, נמצא ה'סינג סינג' בתהליך התדרדרות חמורה והזנחה, המהווים מפגע וסכנה למתגוררים בו ולסביבה"
פרויקט 'פינוי בינוי' ב'סינג סינג' קרסמהלומה לפרויקט ה'פינוי בינוי' ב'סינג סינג'. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דחתה את התוכנית שאושרה בוועדה המקומית של עיריית אילת לפינוי השיכונים ובניית מגדלי מגורים במקומם. לטענת הוועדה, התוכנית אינה עולה בקנה אחד עם תוכנית המתאר החדשה לעיר. חברי הוועדה המחוזית הבחינו כי חברי הוועדה המקומית באילת קיבלו את המלצת מהנדס העירייה להגביל את גובה מגדלי המגורים המתוכננים במתחם והסיקו מכך שהעירייה מעוניינת בתוכנית שונה. "הוועדה סבורה כי החלטת הוועדה המקומית משקפת אי נחת ממשית ביחס לתכנון המוצע ודי לעיין בפרטיה ותנאיה כדי להבין שאינה תומכת בתכנון זה והייתה רוצה לראות תכנון אחר אשר ייתן מענה טוב יותר להתחדשות השכונתית כולה", נכתב בהחלטת הוועדה המחוזית.

מגדלים בני 30 קומות


כידוע, שיכוני הענק בשדרות התמרים שנבנו בשנות ה- 50' וידועים בכינוי 'סינג סינג', נמצאים במצב קשה ביותר. לפני שנים אחדות, המליץ משרד השיכון לעיריית אילת, לקדם את פרויקט פינוי בינוי ב'סינג סינג' באמצעות פנייה ליזם פרטי. במסלול זה, מקדם היזם את התוכנית על חשבונו, ולאחר שמוכר את הדירות, מוחזר לו הכסף באמצעות זיכוי מס. בתוכנית שגיבש היזם, הוא ביקש לפנות את הדיירים ולבנות עבורם דירות חדשות במגרש השייך למינהל מקרקעי ישראל, מאחורי בית הספר 'אלון'. במסגרת התוכנית, ייהרס בית ספר חב"ד וייבנה בידי הקבלן במקום אחר בעיר. בסך הכל ביקש היזם לבנות על השטח שיפונה: 13 בניינים, בהם 1,250 דירות: לאורך רחוב שדרות התמרים ייבנו בנייני מגורים עד 10 קומות ו-2,500 מ"ר של מסחר. מאחוריהם: מגדלים בני 25 קומות ושני מגדלים בני 30 קומות.

"למצוא פיתרון למצוקה הקיימת"


"הוועדה מציינת כי מדובר בתוכנית שנועדה, בין היתר, לפתור את מצוקתם של דיירי שלושה בניינים, בהיקף של 194 יחידות דיור, במתחם המכונה 'סינג סינג', אשר במצבו הנוכחי נמצא בתהליך התדרדרות חמורה והזנחה, המהווים מפגע וסכנה למתגוררים בו ולסביבה", ציינה הוועדה המחוזית בהחלטתה. . התכנון המוצע בתוכנית זו אינו עולה בקנה אחד עם התכנון הרצוי בשכונה, אף שמטרתו הבסיסית, כמתואר לעיל, ראויה. אשר על כן, מחליטה הוועדה לדחות את התכנון המוצע ולהמליץ בפני הוועדה המקומית לדון מחדש בכל שלושת התוכניות המוצעות כולן בשכונת הדקל, תוך ניצול מיטבי של היזמויות הקיימות בשטח, על מנת למצוא פיתרון למצוקה הקיימת בתחום השכונה ובפרט במתחם ה'סינג סינג'".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש