פרסומת
דלג

שבוי במוסיקה

מאת: אסטר שטרית ● 13/3/2013 10:41 ● ערב ערב 2593
לאחר שכיכב בחתונות, בחגיגות בר מצווה ובבתי המלון בעיר, הוא החליט ללכת על הדבר האמיתי ולנסות לפרוץ בתעשיית המוסיקה. הכירו את הזמיר האילתי, יוגב בן אבו, שהוציא בשבוע שעבר סינגל אותו כתב והלחין בעצמו וכבר צבר לעצמו את התואר – 'הדבר הבא' בז'אנר הים תיכוני. ולא, הוא לא מתבייש לחלום על קיסריה
שבוי במוסיקהעיניים חומות טובות וחיוך כובש עם גומות חן מאפיינים את הזמיר האילתי, יוגב בן אבו. הצניעות והביישנות היום - יומית שלו מתחלפת בן רגע כשהוא עולה על הבמה, שם הוא מבטיח שהוא נותן את כל כולו. שבוע וחצי בלבד עברו מאז שחרר בן אבו את הסינגל הראשון הרשמי שלו לתחנות המדיה השונות, 'ונשארתי בך שבוי' וזכה להצלחה רבה. מאז יצא לדרך, הסינגל, אותו כתב והלחין בעצמו, כבר הספיק להתנגן בתחנות הרדיו השונות ברחבי הארץ, לצבור כ-4,100 צפיות באתר ה'יוטיוב' ואף להתנגן ברוב אתרי המוסיקה הים תיכונית. עבור יוגב, זוהי רק תחילת הדרך למעלה.

“ונשארתי בך שבוי"


עיבוד והפקה מוסיקלית של ראובן חיון למילים והלחן שיצר בן אבו, הולידו בלדה ים - תיכונית שהפכה לסינגל בכורה רומנטי, מבטיח וקליט. בשבוע וחצי בלבד, הספיק הסינגל להתנגן באתרים המוכרים ביותר בז'אנר הים תיכוני, ביניהם: 'מנטה', 'חריף', 'נושמים מזרחית', 'בטריבונה' ועוד רבים אחרים, וכמו כן באתר ה'יוטיוב', שם הוא זכה לתגובות חמות מהמאזינים שהעידו כי "יש לו את זה", "הדבר הבא בזמרים הים תיכוניים" ו- "שיר מרגש מאוד". אם לא די בכך, הסינגל הוביל את בן אבו לראיון הראשון שלו בקריירה המוסיקלית בתחנת הרדיו 'קול רגע', בהנהלת חיים הכט. "השיר מתחבר לכולם, הוא מדבר על גבר שהבחורה שלו עזבה אותו ועדיין יש ביניהם אהבה", אומר בן אבו, "זה משהו שהרבה אנשים יכולים להתחבר אליו, כי רובם עברו את זה בשלב מסוים בחייהם". מה גרם לך לכתוב דווקא על פרידה?
"השיר נכתב בהשראת מקרה של חבר טוב שלי. בת זוגתו עזבה אותו למרות האהבה הגדולה בין השניים כיוון שעברה לגור רחוק מכאן. הייתי איתו לאורך כל התהליך של ההתגברות על הפרידה, הבכי, הכאב והחזרה למעלה. אני כותב על כל דבר שאני מרגיש מספיק קרוב אליי, והסיפור הזה בהחלט תפס אצלי מקום".

איך מחליטים איזה סינגל יהיה סינגל הבכורה?
"מאוד חשוב לבחור את סינגל הבכורה בקפידה שכן זה הרושם הראשוני שאתה יוצר לעצמך בתעשיית המוסיקה. אחרי שהקלטתי את השיר הזה באולפן ברמת גן , החלטתי שאני הולך עליו עד הסוף. מיד הרגשתי שזה שיר שאני מאמין בו, שמאוד התחברתי לכל חלק וחלק בו, ובנוסף הוא גם מראה את היכולות הווקאליות שלי בצורה טובה. זה השיר שברגע ששמעתי אמרתי 'זה זה', ללא שום התלבטות. מיד החלטתי שזה השיר שיפתח את הקריירה שלי. ברגע שקיבלתי את ההחלטה - התחלתי בחיפושים אחר ניהול יחסי ציבור שיעזרו לי לשווק את הסינגל. כך הגעתי ליחסי הציבור 'אלונזו' של אלון יהודה, בחור טוב שעושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר, התחלנו לעבוד יחד, והשאר היסטוריה".

תמונת כתבה


“אין זמן אחר”


יוגב בן אבו (22), יליד אילת, בן לאב דוד (העובד ביטבתה) ואימא שוש (העובדת בבית מרקחת 'יוספטל'), סיים את לימודיו בתיכון 'גולדווטר' והתגייס לשירות קרבי כלוחם במג"ב ערבה. את אהבתו למוסיקה גילה כבר בילדותו, כאשר היה הולך עם אביו לבית הכנסת ונהנה מהשירה הפיוטית ואף גדל לבית בו המוסיקה מתנגנת מסביב לשעון, איך לא, בעיקר הז'אנר הים-תיכוני. בן אבו נהג להופיע בטקסי בית הספר בכל הזדמנות אפשרית ואך השתתף בכל תחרויות השירה שהתקיימו במתנ"סים ובבית הספר, בהם תמיד קטף את המקומות הראשונים. בגיל 16, בשיא גיל ההתבגרות, מצא עצמו בן אבו כותב את רגשותיו על דף, מה שלימים הפך לשירי המגירה שלו. שנתיים לאחר מכן, חודש בלבד לפני גיוסו לצה"ל, החליט בן אבו להוציא סינגל באופן ספונטני לאחד משיריו שכתב והלחין ושיחרר לאינטרנט את הסינגל 'כשאת נוגעת', ללא יחסי ציבור וללא ייעוד. השיר זכה לפרגונים רבים בקרב הקהל האילתי והרדיו המקומי וזכה ל-12 אלף צפיות באתר ה'יוטיוב', אך נעלם כלא היה בעקבות גיוסו של בן אבו למג"ב. "התגייסתי לתפקיד מאוד מסיבי ובזמן הטירונות והשירות שלי היה את מבצע 'עופרת יצוקה'. בקושי הייתי יוצא הביתה וזמן למוסיקה לא היה", הוא משחזר, "ברגע שהייתי חוזר הביתה, הייתי מיד שר עם חברים, בקריוקי, בחתונות של חברים מהצבא ואפילו בחתונה של המורה שלי. כל זמן שרק היה אפשר – עליתי על הבמה והתעסקתי במוסיקה. במהלך השמירות בשירות הצבאי, יצא לי לחשוב המון, על שירים, על המוסיקה, מה יהיה איתי הלאה".

ובאמת, ברגע שהשתחרר בן אבו, חסך כסף בעבודה מועדפת ומיד לאחר מכן נכנס לעניינים בתעשיית המוסיקה. הוא החל להופיע כזמר הבית של רשת מלונות 'אסטרל' בעיר, שם צבר ניסיון במה, ביטחון ויכולת התמודדות עם כל סוגי הקהל האפשריים. במקביל, הופיע כזמר אירועים בחתונות ובחגיגות בר מצווה, ולמעשה בכל מקום בו התאפשר לו. "בתור חייל משוחרר, חיפשתי עבודה לחיים וכיוון מה ללמוד, מה לעשות, ולפתע קיבלתי הארה. הבנתי שאם לא אעשה עכשיו את מה שאני אוהב, מוסיקה, אז מתי אעשה? אין זמן אחר, אני משקיע את כל כולי במוסיקה. בעתיד אני רוצה להקים משפחה, לפרנס. חסכתי כסף מכל העבודות עד כה במיוחד למוסיקה. החלטתי להוציא את שירי המגירה החוצה, להמשיך לכתוב ולהוציא לאור את החומרים שלי, לקראת אלבום שיצא בעזרת השם". ניסית לפרוץ בתכנית ריאליטי, הדרך 'הקלה'?
"אני לא מאמין שיש דרך קלה ודרך קשה, כי גם כשאתה בתכנית ריאליטי אתה מתמודד מול לחץ מטורף, וכשנגמרת התכנית, מתחילה העבודה האמיתית באמת, הזמן שאתה צריך להוכיח את עצמך. זה בהחלט קרש קפיצה גדול לתעשיית המוסיקה, אבל לא בהכרח קל. ניסיתי להתקבל ל'כוכב נולד' לפני השירות הצבאי וגם בעונה האחרונה כשהמלהקים של התכנית הגיעו לפאב ה'רפאלו' באילת. בנוסף, ניסיתי את מזלי בתכנית 'אייל גולן קורא לך', ועל אף שהייתה התלהבות, לא עברתי לשלב הטלוויזיה. אך הדחיות האלו לא מייאשות אותי, מכל 'לא' שאני שומע, אני לומד ומתחשל, מתחזק. שמעתי המון זמרים טובים שניסו להתקבל לתכניות ריאליטי ולא עברו, לכן זה לא מעיד על שום דבר. כנראה הם מחפשים סוג מסוים של אנשים. לשמחתי, זכיתי במשפחה מפרגנת נפשית וכלכלית, הם עוזרים לי מאוד ומעלים לי את המוטיבציה לא לוותר".

תמונת כתבה


מחכה לפריצה הגדולה


התגובות שמסביב לסינגל החדש עדיין מפתיעות את בן אבו. על אף שידע כי זה השיר איתו הוא רוצה לנסות את מזלו, הוא לא לוקח דבר מובן מאליו, שמח לגלות כי אנשי מקצוע מחמיאים לו ואף קיבל הצעות לבצע שירים של כותבים כאלה ואחרים שהתלהבו למשמע קול הזמיר. ביום שני הקרוב, צפוי בן אבו לצלם קליפ לסינגל המדובר, המיועד לשיווק בערוץ המוסיקה 24 ולכל המדיה.

למה דווקא ים תיכוני?
"כבר מגיל קטן אני זוכר את עצמי שומע את הז'אנר הים תיכוני. אני מאוד מתחבר לכל הסלסולים, אוהב את האפשרות לשחק עם הקול. זה מאתגר אותי. עם זאת, אני לא שולל את המוסיקה הישראלית, אותה אני גם אוהב. עם כמה שזה נדוש להגיד, ההשפעה המוסיקלית הכי גדולה שלי הגיע מהזמר אייל גולן. התרגשתי איתו בכל תקופה בחיי, השירים שלו תמיד התחברו לי לחיים. בשנים האחרונות, גם דודו אהרון ומשה פרץ נכנסו לפלייליסט שלי ואין ספק שגם להם יש מקום מכובד כהשפעה מוסיקלית בחיי".

אתה מוכן לפרוץ? לא להיות אנונימי יותר?
"כל החיים שלי הייתי מוכן לזה, אני כבר מתפוצץ, בשל מאוד", הוא אומר בנחישות, "תמיד דמיינתי את עצמי שר ומופיע עם שירים שלי, וזאת תחילת הדרך לחלום שמתממש".
מה החלום הגדול?
"לעסוק במוסיקה כל החיים. להתפרנס מזה. אם אני עובד במשהו שאני אוהב – מבחינתי זאת ההצלחה בחיים. אני חולם שאנשים יכירו את המוסיקה שלי, יתחברו אליה וישמחו עם השירים. שלא אהיה רק שיר, אלא שהשיר יהווה זיכרון של תקופה בעבור אנשים. אני גם חולם להופיע בקיסריה, ועם זאת, אציין כי כל במה היא במה מבחינתי - ואשמח להופיע על כל במה אפשרית".

אם גם אתם רוצים ליהנות מקולו של הזמיר האילתי, הקליקו באתר יוטיוב – 'יוגב בן אבו – ונשארתי בך שבוי'.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש