פרסומת
דלג

חיה ובועטת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 14/3/2013 19:28 ● ערב ערב 2593
והשבוע- הספירה לאחור מתחילה. בעוד 12 יום בדיוק מהיום (יום חמישי) - פסח כאן. מה שאומר תחילתה של העלייה לרגל לעיר 'הקודש' אילת. עכשיו רק נשאלת שאלת מיליון הדולר- האם עד אז העיר תספיק או לא תספיק להיות ערוכה לפחות בכל האמור לעבודות, לשיפוצים ולפרויקטים שמשום מה תמיד מתחילם דווקא לפני החגים
חיה ובועטתונתחיל בעובדות היבשות- בחג פסח שיחול בדיוק בעוד 12 יום, ביום שני הבא, תתמלא העיר לעייפה. ליתר דיוק, המוני בני ישראל, שיגיעו לאילת על טפיהם, ילדיהם ומזוודותיהם, יתניעו ביום שלישי על הסובוח כדי שלא לפספס את הישיבה המשפחתית סביב שולחן החג, נו, כאילתים וותיקים, כולנו כבר מכירים את זה. או אז תכפיל העיר את אוכלוסייתה. ממש ככה. על פי נתוני משטרת אילת, בחג הקרוב צפויים להגיע לעיר כ – 5000 אורחים מחו"ל ועוד- תחזיקו חזק- 50 אלף איש מתפוצות הארץ. במילים אחרות- תוהו ובוהו וחושך על פי הים.
עבורנו, תושבי אילת זהו בדיוק האות להתחבא בבתים, להוציא את האף לפרקים, בעיקר כדי לקטר על הבלאגן בעיר שלנו, ולמהר לשוב למאורות...כי מי רגיל לעומס שכזה?
ודווקא בגלל מה שצפוי לקרות בעיר בפסח, לא יכולתי השבוע שלא להתייחס לבלאגן שקיים בלאו הכי בנקודות כאלו ואחרות בעיר, כשלא ברור לי לחלוטין איך נסתדר בפסח אם היום אנחנו בקושי מסתדרים. ראו למשל את העבודות ברחוב שדרות התמרים. לב ליבה של אילת משנה בימים אלו את פניו. עד כמה זה טוב, רצוי, ויעיל, זה עניין אחר, השאלה איך נוכל לחצות את הרחוב המרכזי בפסח אם בשבוע חול רגיל ולכאורה משמים בעיר, הפקקים שם צועקים לשמיים וכל אחד שבסך הכל רוצה לעצור לרגע לצד המדרכה כדי להוריד נוסע, מאריך את הפקק בעוד כמה עשרות מכוניות. בפסח כך נדמה לי זה יהיה פשוט סיוט. נקודה אחרת שתוסיף לבלאגן היא חוף הזהב. אחרי חודשים ארוכים שהחוף עמד לו בשיממונו, נזכר מישהו שדווקא כמה שבועות לפני הפסח צריכים להתחיל לעבוד. על פניו, נראה במקום שאין סיכוי שהעניינים יסתיימו עד פסח. או אז צפויים חופי הרחצה בעיר לקרוס מעומס המבקרים, דבר שקורה בשגרה ויחמיר עוד יותר לנוכח הפגיעה באחד החופים המרכזיים בעיר. למה בתזמון כזה? ככה. גם העבודות סביב הכיכר החדשה בקרבת האייס מול טרם הושלמו לחלוטין. אז נכון שיש כבר הסדרי תנועה כאלו ואחרים, אבל עדיין יש הררי חול, עבודות בשטח ו'אי נוחות זמנית', ביטוי שגור במיוחד לאחרונה במחוזותינו. אז איך אמרתי בתחילת הטור- תספיק או לא תספיק להיות מוכנה? כל שנותר לנו הוא לקוות ולהתפלל שכל העבודות בעיר יסתיימו לשביעות רצון האורחים ובעיקר לשביעות רצוננו התושבים וכדי שבפסח הזה נסבול כמה שפחות פקקים, תורים וסיוטים. ורק שבעין נטפים לא יזכרו פתאום לחסום לנו שוב איזה כביש באזור התעשייה- זה כבר ישבור את הכלים.
שימו לב לתמונות- בלאגן עלייך אילת.

תמונת כתבה


תמונת כתבה


תמונת כתבהחדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש