פרסומת
דלג

רשימת ימין תתמודד למועצה דורשת סילוק המסתננים

מאת: עומר כרמון ● 14/3/2013 19:30 ● ערב ערב 2593
מנהיג 'אילת יהודית', משה בן זיקרי, הכריז השבוע על הקמת סיעה חדשה. בצמרת הרשימה ימוקמו שתי אמהות חד הוריות: שושי קסה – יהודיה ממוצא אתיופי וסיגלית כהן - ממנהיגות המחאה החברתית באילת. בן זיקרי: "חשוב לי מאוד, ששנה לאחר הבחירות, לא נראה יותר אריתראים באילת. אני אדאג לכך שכל העובדים באילת יהיו תושבי העיר, וכל מי שבא מבחוץ, כלומר, ממזרח ירושלים ומכפרים - לא ימצא כאן עבודה". שושי קסה: "אני ההוכחה לכך שהמפלגה שלנו לא גזענית"
רשימת ימין תתמודד למועצה דורשת סילוק המסתנניםפעיל הימין ומנהיג 'אילת יהודית', משה בן זיקרי, הכריז השבוע על הקמת סיעה חדשה, שתתמודד למועצת העיר. בכוונת חברי הסיעה להיאבק לסילוקם מהעיר של המסתננים ולסייע לאמהות החד הוריות. לדבריו, מאות אנשים כבר חתמו על התחייבות להצביע לרשימתו, והוא משוכנע כי תעבור בקלות את אחוז החסימה. בצמרת רשימתו החדשה ימוקמו שתי אמהות חד הוריות: שושי קסה - ממוצא אתיופי וסיגלית כהן - אחת ממנהיגות המחאה החברתית באילת.

"אני לא יותר קיצוני מהם"


"חשוב לי מאוד, ששנה לאחר הבחירות, לא נראה יותר אריתראים באילת", אמר בן זיקרי ל'ערב ערב', "תודה לאל, סודנים כבר אין פה. אני אדאג לכך שכל העובדים באילת יהיו תושבי העיר. וכל מי שבא מבחוץ, כלומר ממזרח ירושלים ומכפרים - לא ימצא כאן עבודה. נדאג לתת מענק למי שמעסיק את תושבי העיר. נדאג לעצור את תופעת ההתבוללות".

המפלגה שבה תמכת בבחירות לכנסת, 'עוצמה לישראל', זכתה באילת לפחות משני אחוזים. אתה מאמין שתצליחו להשיג יותר מזה?
"אני לא בונה רק על מי שהצביע 'עוצמה לישראל'. זאת היתה מפלגה שקמה חודשיים לפני הבחירות ולא היה לה מספיק זמן כדי להיכנס לתודעה . מרבית תושבי אילת שהצביעו 'הבית היהודי', 'הליכוד ביתנו' או יאיר לפיד, הם בדיוק בדעות שלנו. אני לא יותר קיצוני מהם".

"צריך לדאוג לעניים שלנו"


שושי קסה, צעירה בת 27 ממוצא אתיופי, אם לילד בן תשע, בולטת ברשימה החדשה, בשל צבע עורה. "אני ההוכחה לכך שהמפלגה שלנו לא גזענית", היא אומרת. לפעילות נגד המסתננים הצטרפה בקיץ האחרון, לאחר שאמו של בן זוגה דאז, נאנסה בשכונת המאפיה. הנאנסת טוענת כי מי שפגע בה הוא צעיר ממוצא אריתראי. "אנחנו דורשים שייסגרו מקומות הבילוי של המסתננים באילת, שיינתנו קנסות למי שמעסיק מסתננים", אומרת קסה. אנחנו חושבים שלפני שדואגים לעניים של מישהו אחר, קודם כל, צריך לדאוג לעניים שלנו".

משה בן זיקרי הכחיש את הנכתב בידיעה שהתפרסמה השבוע בעיתון 'מעריב', כאילו בכוונתו לשוב לירושלים ולהתמודד שם על ראשות העירייה. "הכתב לא שמע את זה ממני. הוא דיבר אתי על נושא אחד וציטט מתוך ידיעה ישנה, שנכתבה בימים בהם פעלתי בירושלים", הוא מסביר. בן זיקרי טוען, שאם יתמודד על ראשות העירייה, זה יהיה רק באילת.

תמונת כתבה
מועמדת למועצה. שושי קסה

תמונת כתבה
צמרת הרשימה החדשה

צילם: עומר כרמוןחדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש