פרסומת
דלג

כבוד לכבאי אילת: סמי אוחנה מונה כקצין אג"ם

מאת: עומר כרמון ● 14/3/2013 19:32 ● ערב ערב 2593
ראש אגף המבצעים בתחנת הכיבוי בעיר, סמי אוחנה, התבשר השבוע על מינויו לתפקיד קצין אגף המבצעים של מחוז דרום. מדובר בתפקיד השלישי בחשיבותו במחוז. לרגל המינוי, ייאלץ אוחנה לראות את משפחתו האילתית רק בסופי שבוע
כבוד לכבאי אילת: סמי אוחנה מונה כקצין אג''םראש אגף המבצעים בתחנת הכיבוי בעיר, סמי אוחנה, התבשר השבוע על מינויו לתפקיד קצין אגף המבצעים של מחוז דרום. מדובר בתפקיד השלישי בחשיבותו במחוז. לרגל המינוי, ייאלץ אוחנה לראות את משפחתו האילתית רק בסופי שבוע, אולם הוא מבטיח כי הקשר שלו עם אילת לא ייפגע, וכנס חוקרי השריפות השנתי שהוא מקיים בעיר ימשיך להתנהל במתכונתו הוותיקה. "במסגרת הרפורמה בשירותי הכיבוי, הפכנו לעובדי מדינה במשרד לביטחון פנים", מסביר אוחנה ל'ערב ערב'. הוקמו שבעה מחוזות, בהם מחוז דרום. מפקד המחוז הוא בדרגה של טפסר בכיר, אחריו סגן מפקד מחוז (סממ"ז) ושלישי בדירוג הוא קצין האג"ם. בשל המינוי, אצטרך להעתיק את מגוריי בימים ראשון עד חמישי. משפחתי תישאר באילת ואני אעבור לכפר ורבורג (ליד קריית מלאכי, ע.כ)".

חקירת השריפות באילת תעבור למישהו אחר?
"באילת שימשתי כראש אגף מבצעים. בנוסף, אני משמש כיו"ר אגודת החוקרים המקצועיים בישראל. ליוויתי את כל החקירות הגדולות במדינת ישראל. הייתי האב הטיפוסי של כל החוקרים. לכן, אני נחשב לחוקר מספר אחת. ברגע שאדם משמש כיו"ר אגודת החוקרים, הוא נחשב לחוקר מספר אחת. במרחב אילת נתנו לי לעסוק בחקירות גם כששימשתי כראש אגף מבצעים. עשיתי את תפקידי בהנאה גדולה ובמקצועיות".

הכנסים שאתה מארגן יישארו באילת?
"למי ששאל אותי, עניתי: 'כל עוד אתם אוהבים את זה, זה ימשיך'. לכנס האחרון הגיעו 150 קצינים. הגיעו, בין השאר: נציב כבאות והצלה, רב טפסר שחר איילון. סגנו – שמעון בן נר, מפקד מחוז דרום - טפסר משה סוויסה, ועוד קצינים בכירים נוספים שנהנו. זאת האליטה של הכבאות בכל הקשור למקצוענות".

יש גם העלאה בדרגה?
"כן, אעלה בשתי דרגות. בקרוב אועלה לטפסר משנה ולאחר חצי שנה, אם אעבור בהצלחה את תקופת הניסיון, אקבל טפסר".

מתי הטקס הרשמי?
"מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים אמור להזמין אותי בקרוב לטקס בלשכת השר. גם המשפחה תוזמן".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש