פרסומת
דלג

"מקווה שגם לאחר הבחירות ופינוי הטיילת - אילת תישאר מאוחדת"

מאת: עומר כרמון ● 1/8/2013 09:37 ● ערב ערב 2613
ראיון פרידה עם מפקד משטרת אילת, נצ"מ רון גרטנר, שייפרד מהעיר בסוף החודש לאחר שנתיים רוויות פעילות. גרטנר מציג רשימת הישגים מעוררת כבוד: חיסול ארגון פשע, שביעות רצון של התושבים ושל השוטרים וקידום רפורמות. הוא דוחה את הביקורת על היעדרותו מאילת ואומר: "תמיד יש אנשים קטנים שמרכלים". מגלה כי צוות הסיור שהשתתף במרדף אחר השודדים ב'קאזה דו ברזיל' מועמד לצל"ש. מעריך כי מספר המסתננים באילת ירד ל-4,000 וחושף כי בתחנת המשטרה החדשה שתוקם בשדה התעופה בתמנע, יוצבו 40 שוטרים. "היו לי פה שנתיים מאתגרות. השגנו את רוב הדברים שהצבנו כמטרה" הוא אומר. "העיר היום הרבה יותר בטוחה, בכל הרמות"
''מקווה שגם לאחר הבחירות ופינוי הטיילת - אילת תישאר מאוחדת''מפקד משטרת אילת, נצ"מ רון גרטנר, התפנה השבוע כדי לסכם את כהונתו באילת. בחודש הבא ייצא גרטנר ללימודים במכללה לביטחון לאומי. בראיון בלעדי ל'ערב ערב', לא הסתיר את גאוותו הרבה על השנתיים שבהם, הוא מאמין, הצליח לחולל מהפך בתחנה: המשיך את מגמת הירידה בפשיעה באילת, הביא לחיסול ארגון פשע, הפחית את פשיעת המסתננים, הביא לצמצום משמעותי בתלונות על רעש, נלחם באופן חסר פשרות בבתי עסק שמכרו אלכוהול לקטינים, וקידם רפורמות רבות בתחנה שהביאו לשיפור באיכות עבודתו של השוטר ובשירות לתושב. "אילת היא עיר מדהימה. התאהבתי בה מבחינת האווירה והאוכלוסייה", אומר גרטנר. "אני מקווה שגם לאחר הבחירות ופינוי הטיילת, העיר תדע להישאר מלוכדת ומאוחדת".

נצ"מ גרטנר הוא מפקד מרשים ובטוח בעצמו. במהלך הראיון לא הסיר את מבטו החודר מהמראיין. לרגע לא מצמץ ולא הראה שום סימן של היסוס - גם כשקיבל טלפונים המעדכנים על חשש ביטחוני הנרקם מעבר לגבול. הריאיון נקבע לבוקר סוער במשטרת אילת. פרשת מעצרו של פקד מקס אדרי, משפיעה קשות על מורל השוטרים, שחלקם הוזמנו בימים האחרונים למתן עדויות בפרשה. גרטנר אינו מוכן להתייחס לסיפור. מדבריו ניתן להבין כי עודכן בחודשים האחרונים בידי מח"ש על התקדמות החקירה ודבר מעצרו של אדרי לא הפתיע אותו.

מדוע אתה עוזב אותנו?
"כמו בכל שנה, מתקיים בספטמבר סבב מינויים. בשנה שעברה לא התמודדתי מכיוון שהייתי רק שנה בתפקיד. השנה הוחלט שאצא לשנת לימודים במכללה לביטחון לאומי. בעוד שנה אשתבץ לתפקיד חדש. דרך אגב, גם בתחנת אילת יהיה סבב של רפ"קים. ימונו מפקד ימ"ר חדש, ראש לשכת חקירות וגם ראש חדש לאגף שיטור וקהילה".

יכול להיות שתחזור?
"לא. מכיוון שיהיה פה מפקד חדש".

הגעת לכאן מתחנת משטרה קשה מאוד בנתניה. בהשוואה לנתניה, אילת זה כמו נופש?
"חס וחלילה. אנחנו באים לעבוד. הכל יחסי. בהשוואה לשנה שבה שירתי בבית הספר להדרכה, באילת יותר לחוץ (הוא צוחק).

"הם לא עובדים מספיק קשה"


האירועים הסוערים ביותר במהלך שירותו של נצ"מ גרטנר באילת, היו השוד האלים ב'קאזה דו ברזיל' והרצח במלון 'לאונרדו קלאב'. ב'קאזה' חטפו השודדים את נשקם האישי של קצין סיור ושוטרת שח"מ שהגיעו לזירה ולאחר מכן חטפו מונית, בה ישבו נהג ותיירת. ועדת בדיקה שהוקמה בעקבות האירוע המביך, החליטה להדיח את קצין הסיור מתפקידו וכן למנוע ממנו תפקידי פיקוד במהלך השנתיים הקרובות. לעומת זאת, זכו לשבחים שוטרי הבילוש שניהלו מרדף אחרי המונית החטופה והצליחו לחסל את אחד החוטפים, ללכוד את שותפו ולשחרר את בני הערובה ללא פגע. במלון לאונרדו קלאב', חטף עובד מטבח את אקדחו של קב"ט המלון, רצח את הסו שף, ולאחר שניהל קרב יריות עם השוטרים, ככל הנראה התאבד. גם כאן התנהלה חקירה במטרה לגלות האם פעלו הכוחות כראוי. הפעם, מחדל כלשהו, לא נמצא.

האם תפקדו השוטרים כראוי בשני האירועים הללו?
"המשותף בשני האירועים, הוא תגובה מאוד נחושה של השוטרים עם חתירה למגע. הם פעלו בהתאם לערכי משטרת ישראל: להיכנס ולסיים את האירוע כמה שיותר מהר. ב'לאונרדו' ראינו שהחבר'ה הקפיאו מצב ובכך חסכו חיי אדם. גם באירוע ב'קאזה', צוות הסיור בפיקודו של שרון זנטי פעל באופן יוצא מהכלל והם מועמדים לצל"ש".

בשני האירועים לא היית באילת ונשמעה ביקורת בנושא
"אני מוכן להגיד שאני אחד המפקדים שנמצאים כאן הכי הרבה בסופי שבוע. אני חי פה וגר פה. כשלא הייתי באילת בזמן השוד ב'קאזה', זה היה כשהיינו על סף פיצוח ארגון הפשיעה בעיר. חלק מהנסיעות צפונה היו לרגל הפיצוח הזה. כשהנושא הפך לגלוי, באו ואמרו: 'הבנו'. תפקידו של המפקד לנהל את המרחב וזה אומר גם לעלות צפונה. אני לא חושב שהנסיעות שלי צפונה היו חריגות. אם ניקח לדוגמא, את החודשים יולי ואוגוסט הנוכחיים. אני עולה למרכז רק לסוף שבוע אחד. אם תעשה בדיקה בגופי הביטחון המקבילים באילת, תראה שמינון היציאות שלי הרבה יותר נוקשה. אני נשאר כאן ביולי-אוגוסט, מכיוון שאני יודע שזאת תקופה רגישה של חודש הרמדאן. יש כאן הרבה מאוד תיירים. שלא הייתי באילת, היה כאן סגני. עכשיו, כשאיתן גדסי כבר לא כאן, בכל פעם שאני יוצא צפונה, מחליף אותי קצין בדרגת סגן ניצב שמגיע במיוחד".

תמונת כתבה


למי היה אינטרס להציג אותך באופן שלילי בתקשורת?
"אנחנו עוסקים בעבודה ולא בשמועות וברכילויות. תמיד יש אנשים קטנים שמרכלים. מטבע הדברים, אם יש להם זמן לרכל, סימן שהם לא עובדים מספיק קשה".

נעלבת מהביקורת?
"כשאתה קצין משטרה, אתה יודע איפה אתה משקיע, ומנתח את הדברים".

היו ארבעה מקרי רצח בשנתיים האחרונות. שניים מהם לא פוענחו
"יש שני תיקי רצח לא מפוענחים: דוד סקורי ושי כהן. שני התיקים מתנהלים בימ"ר. מתבצעים סטטוסים שוטפים. גם בפיקוח שלי וגם של מפקד המחוז. אנחנו ממשיכים להתקדם בתיקים. היו מעצרים בעיקר בשנה הראשונה. בשנה האחרונה פחות. אנחנו ממשיכים לעשות עבודה מודיעינית. התיקים הללו עברו עין בוחנת של רמות ממונות: גם מטה ארצי ויחידות ארציות. המרחב קיבל מחמאות רבות על הטיפול. אבל אני לא מרוצה כמובן עד שלא יהיו לנו הרוצחים ביד".

יש קצה חוט?
"בעבר היו עצורים"

אבל הם שוחררו...
"אנחנו ממשיכים לעבוד"

אתה מאמין שהם ייתפסו בקרוב?
"אני מאוד מקווה. יש תיקי רצח שלוקח הרבה זמן לפענח. אני רוצה לקוות למען המשפחות שהיו אתנו בקשר רצוף. היו שני מקרי רצח אחרים שפוענחו: הרצח ב'לאונרדו' ורצח הטבח במגורי אלמוג, שנעצר לאחר שעה בפעילות יפה מאוד של המרחב".

אבל שם היתה תקלה. הרוצח נעצר לבדיקה חצי שעה לפני האירוע, ושוחרר לדרכו עם הסכין
"ממש לא. אם אני בודק ברחוב חוטב עצים. אני אקח לו את הגרזן? מדובר בטבח שהחזיק בסכין עבודה ארוזה".

הסכין נלקחה מבית המלון ללא אישור. לטבח היה עבר פלילי באירועי אלימות
"אנחנו צריכים לראות מה היה שיקול הדעת של השוטר בזמן שעשה בדיקה. הוא בדק אותו, הציג כלי עבודה, לא היתה מסוכנות באותו רגע".

לא היה נכון לבדוק אותו במסוף המשטרתי?
"אף אחד לא אמר שהוא לא בדק. אם תעשה בדיקה בבתי המלון, תראה שכל הטבחים לא משאירים שם את הסכין - כי הם מפחדים שיגנבו להם. מדובר בסכינים מיוחדות. כל עוד זה מוגדר ככלי עבודה, השוטר לא הבחין במסוכנות כלשהי, והסכין היתה ארוזה בקופסת קרטון - החוק מאוד ברור. הוא נשא את הסכין ממקום עבודתו הביתה. אתה לא מצפה מהשוטר בשבת בבוקר שיתחיל לברר אם הסכין הוצא מהמלון באישור או לא".

מדוע השוטר לא החרים את הסכין עד לבירור העניין?
"אם המלון היה מגיש תלונה על גניבת סכינים, היתה נפתחת חקירה. יש הנחיה מאוד ברורה שלי: מי שמסתובב עם סכין למטרה לא כשרה, נעצר ונכלא. בשנה שעברה אפילו נכלאו בני נוער שנשאו סכינים.בסך הכל מדובר בעבודה יפה של השוטר.הוא בדק את החשוד, רשם את הפרטים. זה עזר לנו מאוד בחקירה ומראה על רמת הבידוק שאנחנו עושים כאן. אם החשוד היה נושא על גופו את הסכין, היו לי טענות כלפי השוטר. אבל מכיוון שהסכין היה בתיק ארוז, אין לי טענות".

"שוטר מרוצה ייתן שירות טוב יותר"


לנצ"מ גרטנר רשימה ארוכה מאוד של הישגים: ירידה בפשיעה, עליה בשביעות הרצון של התושבים, פעילות ענפה בתחום הקהילה וחיסול ארגון פשע. "אילת נמצאת במגמת ירידה בפשיעה מזה שש שנים", הוא אומר. "המגמה הזאת המשיכה גם בתקופת הכהונה שלי. בסך הכל אנחנו מדברים בתקופה הזאת על ירידה של 56 אחוזים בפשיעה. כשהגעתי לאילת, היו כאן כחמישים מעשי שוד בשנה. מרביתם מול פיצוציות, מינימרקטים ומקומות פתוחים כל שעות היממה. עשינו כאן טיפול שורש גם בעזרת העירייה. חייבנו את בעלי העסק, בתנאי הרישיון, להתקין מצלמות, לחצני מצוקה, דלת שנפתחת עם זמזם. בכוונתנו גם לחייב התקנת כספת מקובעת כמו בתחנות דלק. בנוסף לכך, ביצענו גם פעילות בשטח. לפני שנתיים הפעלנו סוכן משטרתי, וחשפנו חבורת שודדים אילתים שביצעה כמות גדולה של מעשי שוד. כיום אפשר להגיד שהתופעה נבלמה בצורה מאוד משמעותית. מאז נכנס המפכ"ל הנוכחי, הוא מדבר במונחים של סיכוי העבריין להיתפס. כלומר, כמות התלונות מול כמות כתבי האישום. במרחב אילת אנחנו עומדים על 1 מול 6.2. כ-16 אחוזים מהתלונות מסתיימים בכתבי אישום. הממוצע הארצי עומד על 1 מול 6.9. עסקנו בשנתיים האחרונות הרבה בנוער. מכירת אלכוהול לקטינים, שפיכת אלכוהול. השתתפנו בפרויקטים יפים של 'משאלה' ומיל"ה, שמחזירים בני נוער לדרך המלך ולגיוס עתידי לצבא. אנחנו מאמינים שכל נער כזה שהוצאנו ממעגל הפשיעה, זאת הצלה של עולם ומלואו. דבר נוסף שעבדנו עליו הוא ההשקעה בשוטרים, מתוך ההבנה ששוטר מרוצה ייתן שירות טוב יותר. פתחנו במיזם הבריאות לשוטרים, פעלנו כדי לקרב בין השוטרים למשפחה. אני חושב שאת התוצאות ראינו בסקר חיצוני שביצע לפני שנה מכון 'גיאוקרטוגרפיה', ומצא שמרחב אילת זכה במקום הראשון הארצי בתחנות הבינוניות במדד שביעות הרצון של הציבור. יש לנו יחידות מתנדבים: יחידת חילוץ, סיירת הורים שמטפלת בעיקר במוקדי הרעש של בני הנוער. כאן היה שיפור דרמטי ונרשמה ירידה של 20 אחוזים בתלונות התושבים. יש את מתנדבות ארגון ויצ"ו שביקשו לסייע לנשים מוכות והכשרנו אותן גם כמכווינות שירות. יש שתי יחידות נוער ששודרגו, כמו מפקדת הנוער שמונה עשרות תלמידי י"א-י"ב לפני גיוס ומופעלת בעיקר בקיץ בחופי הרחצה ובמקומות ציבוריים. כל אזרח כזה שמתנדב במשטרה הוא השגריר שלנו בחוץ. הוא רואה את הפעילות האמיתית ולא רק את הדיווחים בתקשורת על הדברים הלא טובים. הכנסנו לפעילות בתקופה האחרונה שורה של מערכות ממוחשבות: מערכת ניהול תורים שמספרת לנו כמה זמן אזרח המתין, כמה זמן ישב עם החוקר. נכנסה מערכת ממשל זמין, שמאפשרת, בין השאר, לחייבים בהוצאה לפועל לשלם חובות באמצעות כרטיס אשראי וכך לחסוך לעצמם לילה במעצר, עד שסניף הבנק ייפתח ויוכלו לשלם את חובם. לראשונה, יש לנו היום מערכת חכמה שמאפשרת לבצע השוואות בין טביעות אצבע ובדיקות די. אן.איי של המאגר הארצי. עד היום, כדי לבצע בדיקה כזאת, היינו צריכים לשלוח אדם לתל אביב עם הדגימות ולהמתין ימים ארוכים לבדיקה. עכשיו, התוצאות מגיעות בתוך שעה. בנושא שדה התעופה בתמנע ביצענו עבודת מטה ארוכה. צוות עבודה בדק בנתב"ג את ההשלכות של שדה בינ"ל והמלצנו על הקמה בשדה החדש, של תחנת משטרה בת 40 שוטרים. את תחנת המשטרה שקבעתי כיעד להקמה בחבל אילות, חנכנו רק לאחרונה".

"קבוצה שמטילה אימתה על בעלי העסקים"


"בכל הנוגע לפשיעה חמורה, הדבר המרכזי שעשינו הוא טיפול ממוקד בארגון הפשיעה שפעל באילת", אומר גרטנר. "כשנכנסתי לתפקידי, הבנתי שיש כאן קבוצת פשע מקומית שהשתלטה על העיר ומטילה את אימתה על בעלי העסקים והמועדונים. נכנסנו לתוכנית עבודה סדורה. הקמנו כוח משימה בן חמישים שוטרים שעבד כחצי שנה ותקף, בעיקר כלכלית, את המקומות שמכניסים כסף לארגון: מקומות הימורים, חברת הפקות בבעלותו, סחר בסמים, אמל"ח. מודל דומה לזה הפעלתי בנתניה נגד משפחות שירזי ואבוטבול. במקביל, יחב"ל ניהלה חקירה נגד בכירים בארגון שהין קשורים לארגון בצפון, וכך נולד כתב אישום נגד ארגון פשיעה. יש לכך משמעות, מכיוון שכל עבירה שמתבצעת במסגרת ארגון פשע, שולחת את המבצע לזמן כפול בכלא. בסופו של דבר, הוגשו כתבי אישום נגד שמונה מבכירי הארגון ואנו ממתינים לגזרי הדין. אם אני מסתכל על אילת לפני שנתיים, העיר היום הרבה יותר בטוחה, בכל הרמות".

יש ארגון פשיעה אחר שפועל כיום באילת?
"לא".

שיתוף פעולה עם העירייה


כזכור, בשנה שעברה חשף 'ערב ערב' כי מנכ"ל המשרד לביטחון פנים זימן את ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לפגישת הבהרה, מכיוון שהעירייה, שהייתה אמורה לגייס 12 פקחים למערך השיטור העירוני, לא עשתה כן בשל בעיות תקציב. יחידה זו מטפלת בנושאי הוילות העסקיות, הפצת כרטיסי ביקור של משרדים המעניקים שירותי מין, אכיפת חוקי הרעש והאלכוהול ועוד.

האם העירייה השלימה את גיוס הפקחים לשיטור העירוני להם היא מחויבת?, שאלנו את גרטנר
"היום העירייה גייסה חמישה. ביחידות האלה, הדבר החשוב הוא שיתוף הפעולה עם העירייה. בטיילת נוצר חיבור עם פקחי סיירת התיירות. לפקחים יש סמכויות מסוימות ולשוטרים סמכויות מסוימות. ביחד הם הביאו לכך ששום רוכל חדש לא עלה על הטיילת. כל כמה ימים אנו נתקלים במישהו שמנסה - ומורידים אותו. אני מעריך שאחרי פינוי הטיילת זאת תהיה המשימה העיקרית: לשמור על הטיילת ללא רוכלות בלתי חוקית. במסגרת השיטור העירוני, מיפינו כ-40 וילות ויחידות דיור ששימשו למסיבות פרטיות. 13 צווי סגירה לוילות כבר הוצאו. המשמעות העיקרית היא שזה מרתיע אנשים שחשבו לרכוש וילות כאלה באילת, כדי לעשות עסקים. היום הם מבינים שלא ניתן להם להתעלל בשכונה שלמה. כשהגעתי לאילת לפני שנתיים, כל המכוניות באזור התיירות כוסו בכרטיסי ביקור של נערות ליווי. פעלנו בנחישות נגד התופעה. המחלקים קיבלו קנסות, הרכב או הקטנוע שלהם הוחרם. גם הבעלים של המכון או הסרסור נענש קשות. כיום התופעה ירדה מאוד. הם שמים כרטיסים ובורחים. בסוף השבוע האחרון היתה חלוקת כרטיסים כזאת ואני מבטיח לך שעד שהעיתון ייצא לאור, מי שעשה זאת ייעצר ויואשם בהפצת דבר תועבה והשלכת פסולת ברבים".

אם כבר זנות, מצלמה נסתרת צילמה בשבוע האחרון מעסה שמציעה ללקוחותיה שירותי מין. היכן המשטרה?
"אם יש ספא חוקי של בית מלון ואחת העובדות עושה משהו נוסף בית המלון צריך לפטר אותה. כיום מוגשות תביעות בעיקר נגד אנשים שחיים על רווחי זונה - לא נגד הזונה עצמה. המשטרה פועלת נגד זונות בעיקר כשמדובר בשוהות בלתי חוקיות. היום המעטות שעוסקות בזנות באילת הן ישראליות".

תמונת כתבה


אין כאן עבירה פלילית?
"גם אם יש כאן עבירה פלילית, זה לא התיק הראשון שהתביעות יגישו בו כתב אישום".

למה?
אתה צריך לשאול את התביעות. לא מוגשים כתבי אישום על הדברים האלה. אני שנתיים בכובע של מפקד, מה שאני שומע מאנשים שמגיעים לעיר, זה שבאילת אין זנות ואין סמים. בקטע של אכיפה אנחנו נושכים ולא מתפשרים.

בשנה שעברה התלוננו בתי המלון על מכת אלימות קשה
"בבתי המלון עשינו שינוי גדול. קיבלתי תלונות על כך שהמשטרה התייחסה לבתי המלון כאקס-טריטוריה. שוטרים נכנסו פנימה רק אם בוצעה עבירה פלילית. שמענו אפילו על מקרים בהם קב"טים הותקפו בידי אורחים, אבל לא התלוננו. היום בתי המלון הם חלק בלתי נפרד מאזורי הסיור שלנו. שוטרים נכנסים לתוך בית המלון ועורכים סיורים בשטחים הציבוריים. אם יש קריאה של קב"ט, אנחנו 'טסים' לשם".

"היכולות שלנו השתפרו פלאים"


עברנו שנתיים של מטחי טילים בודדים
"נכון. למזלנו, כולם ללא נפגעים. המרחב עבד כאן מאוד מהר יחסית למקומות אחרים. יש פה שותפות מצוינת בין גורמי חירום והצלה. אבל חייבת לצאת קריאה לציבור, להפסיק לצאת החוצה בזמן הנפילות".

אפשר לשכנע את האילתים לא לרוץ למקום הנפילה?
"אני אומר לך, זה יעלה בקורבנות וזה ייכתב בדם. במקומות אחרים, בהם היו נפגעים בעבר, אנשים לא מעזים להסתובב בחוץ ונכנסים ישר למרחב ממוגן. אני מקווה שהאילתים יבינו שלא צריך לחכות לקורבנות כדי שזה יקרה".

יש שיפור בנושא המסתננים?
"קודם כל, יש מציאות ביטחונית חדשה, שבה יש גדר ונפסקה ההסתננות. לפני שנתיים היו באילת כ-6,000 מסתננים. רבים מהם ישבו בפארקים ציבוריים וחיכו לעבודה, עשו צרכים בחצרות התושבים, בברים ובמועדונים לא חוקיים שהם פתחו. ביצענו פרויקט שנקרא 'זום', בו לקחנו אותם לתחנה, נטלנו מהם טביעת אצבע וביקשנו מהם למלא טופס ובו פרטיו ופרטי חבריו. זה הביא להרתעה ולירידה במעורבות שלהם בפשיעה. כמו כן סגרנו את מקומות הבילוי שלהם שהיוו מוקד לתגרות".

חלק מאותם מקומות נפתחו מחדש
"היום יש שבעה מקומות מפוקחים, בבעלות אילתים. אין אלכוהול מעבר לשעות הקבועות כחוק. זאת מהפכה בהשוואה למה שהיה. הכנסנו למקומות הבילוי האלה את העירייה, שבדקה רישוי עסקים וכו'. הכנסנו את כיבוי אש כדי שיוציא צו סגירה למקומות מסוכנים. הקיץ הזה שקט מאוד מבחינת המסתננים. קרוב לאלף עזבו לדרום סודן. אני מאמין שהייתה גם הגירה צפונה. היום אנחנו מעריכים שמתגוררים בעיר כ-4,000 מסתננים". דבר נוסף שעשינו הוא הכשרת רכז מודיעין לנושא הזרים. הוא שוטר אתיופי דובר אמהרית שעבר שנה וחצי של הכשרות וכעת, חצי שנה לאחר שהחל לעבוד, היכולות שלנו בתחום זה השתפרו פלאים".

בשנה שעברה היה מקרה אונס חמור בשכונת המאפיה, שיוחס למסתנן. יש חדש בחקירה?
"מדי פעם יש מעצרים על בסיס זיהוי הקורבן. אבל עוד לא נתפס המבצע".

בטוח שמדובר במסתנן?
"לא ננעלנו על שום דבר. היתה פעילות מבצעית בשטח כדי לנסות ללכוד אותו. כנראה שהוא לא באזור. המקרים לא המשיכו. מדובר במקרה קשה מאוד שעדיין נמצא בטיפול".

מה תזכור מאילת, מהאילתים?
"הדבר החזק פה הוא שותפויות. החיבור עם כלל גורמי החירום וההצלה, עם גורמי העירייה. הקטע הזה של 'ביחד'. יש כאן איכות כוח אדם טובה מאוד. אנשים הגיעו לתחנה וידעו שהם צריכים לתת את המקסימום. הם עובדים עם כל הלב. יש כאן בסך הכל 170 שוטרים כחולים, ובנוסף, עוד שוטרי מג"ב ומתנ"א. ביחד מגיעים ל-250 שוטרים בלבד. אבל הכמות הקטנה של השוטרים ידעה לייצר דברים נפלאים. אילת היא עיר מדהימה. התאהבתי בה מבחינת האווירה והאוכלוסייה. יש לי פה חברים טובים ואני מאחל לה שתמשיך להיות בטוחה. מה שקורה מעבר לגבולות עלול להשפיע, אנחנו נמצאים פה כדי שהיא תמשיך להיות אתר הנופש מספר אחד במדינת ישראל. היו לי פה שנתיים מאתגרות. השגנו את רוב הדברים שהצבנו כמטרה. אני חושב שהעיר הולכת לתקופה קצת רגישה. החגים, הבחירות לראשות העירייה ואחר כך הפינוי של הטיילת. אני מקווה מאוד שהעיר תדע להישאר מלוכדת ומאוחדת".

מעיריית אילת נמסר בקשר להשלמת תקני השיטור העירוני: "העירייה פועלת בהתאם לסיכומים עם המשרד לביטחון פנים. נכון להיום ישנם חמישה פקחים ומנהל ובתהליכי אישור במשרד לביטחון פנים, שני פקחים נוספים. סה"כ מצבת כח האדם תעמוד על שמונה, כפי שסוכם עם המשרד. ראוי לציין, כי השיטור העירוני מבצע עבודה מצוינת ואף זכה בשנה שעברה בתואר, המחלקה המצטיינת העירונית בזכות פועלם ופעילותם המבורכת".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש