פרסומת
דלג

אזור התיירות

מאת: אסטר שטרית ● 7/8/2013 09:38 ● ערב ערב 2614
חודש יוני הסתמן כחודש ירידה בלינות התיירים על פי נתוני לינות התיירים והישראלים בארץ של התאחדות המלונות בישראל, חודש יוני מסתמן כחודש ירידה בלינות התיירים. באילת נרשמה ירידה משמעותית של כ-13 אחוזים בלינות התיירים לעומת יוני אשתקד. נשיא התאחדות המלונות בישראל, עמי פרידמן: "השלכות מבצע 'עמוד ענן' והאירועים באזור ממשיכים להשפיע לרעה על התיירות הנכנסת”
אזור התיירות

פתיחת הקיץ נרשמה כירידה משמעותית באחוז לינות התיירים בארץ. לפי נתוני התאחדות המלונות בישראל, בחודש יוני באילת, נרשמה ירידה של כ- 13 אחוזים בלינות התיירים לעומת יוני אשתקד. לעומת זאת, נרשמה עליה של שני אחוזים במספר הלינות הישראלים באילת.
סיכום לינות חצי שנתי לשנת 2013 מצביע על ירידה משמעותית באחוז התיירים. בחודשים ינואר ועד יוני, נרשמה ירידה של שבעה אחוזים בלינות התיירים בהשוואה לשנה שעברה. לעומת זאת, באילת נרשמה עליה של אחוז אחד בתפוסת החדרים החצי שנתית על ידי תיירי חוץ ותיירים ישראלים ועמדה על כ-65 אחוזים, על אף כי יש לציין שמספר לינות התיירים ירד במאה אלף לינות לעומת סיכום חצי שנתי אשתקד.

תמונת כתבה


"השלכות מבצע 'עמוד ענן' והאירועים באזור ממשיכים להשפיע לרעה על התיירות הנכנסת ללא מענה מתאים מצד המדינה", ציין נשיא התאחדות המלונות בישראל, עמי פרידמן, "פקידי האוצר העסוקים בימים אלה בסגירת הבור התקציבי, אינם מבדילים בין קיצוצים הניתנים לתיקון בעתיד לבין אלה הגורמים לנזק כלכלי מיידי למשק, הגדול מהסכום הנחסך בקיצוץ. הפקידים טרם הפנימו את העובדה שרק המדינה ורק היא, באמצעות משרד התיירות, יכולה לשווק את ישראל כיעד תיירות. הם נוהגים כמנהל כספים, המקצץ ללא אבחנה בתקציב השיווק של מפעל מצליח וגורם לכישלונו. אותו עיקרון נכון גם לגבי ביטול תקציבי ההכשרה המקצועית, המזעריים ממילא, בתחומי הקולינריה והטבחות, המספקים את צרכי כוח האדם במקצועות של כל המשק במקצועות אלה. בצבא, בבתי חולים, בבתי אבות הסעדה במסעדות ובתי מלון. עצירת תקציב ההכשרה המקצועית מחסלת גם מפעל מצליח זה".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש