פרסומת
דלג

הכלביה המפוארת של עיריית אילת

מאת: עומר כרמון ● 9/8/2013 21:44 ● ערב ערב 2614
ד"ר אורן אברמוביץ' הזמין אותנו השבוע לביקור בכלביה העירונית, כדי להזים את השמועות שמפיצים גורמים עלומים, כאילו הכלבים מומתים או אינם זוכים לטיפול ראוי. "בשנה האחרונה, לא הרדמנו אפילו כלב בית אחד, אלא רק שני כלבי בר", הוא מספר. "בצפון, אין דבר כזה להשאיר כלב בכלביה שנה וחודשיים. אבל אצלנו יש כלבה כזאת. רק בשבועות האחרונים, הטסנו 40 כלבים לצפון, כדי ששם יאומצו ויזכו לבית חם"
הכלביה המפוארת של עיריית אילתמנהל אגף השירות הווטרינרי בעיריית אילת, ד"ר אורן אברמוביץ', הזמין אותנו השבוע לביקור בכלביה העירונית, כדי להזים את השמועות שמפיצים גורמים עלומים, כאילו הכלבים מומתים או אינם זוכים לטיפול ראוי.

"בשנה האחרונה, לא הרדמנו אפילו כלב בית אחד, אלא רק שני כלבי בר", התחייב ד"ר אברמוביץ', "בצפון, אין דבר כזה להשאיר כלב בכלביה שנה וחודשיים. אבל אצלנו יש כלבה כזאת. קוראים לה ורוניקה והיא כלבה נהדרת אך חסרת ביטחון. מצאנו אותה ואת אחותה משוטטים בהרים. אחותה כבר נמסרה לאימוץ, ואנחנו מתפללים שיתרחש הנס ומישהו יאמץ גם אותה. רק בשבועות האחרונים, הטסנו 40 כלבים לצפון, כדי ששם יאומצו ויזכו לבית חם".

הכלבים נמלטים למיזוג


בביקורנו בכלביה ביום שלישי השבוע, מצאנו 20 כלבים. כולם במצב טוב. האורחים הטריים בדרך כלל שקטים. הוותיקים כבר התרגלו לחיי הכלבייה ולשכניהם. כל יום יוצאים הכלבים לטיול ברחבה הגדולה והמגודרת במרכז המתחם. כל כך חם בחוץ, שכבר לאחר דקות ספורות, הם מבקשים לשוב לבניין המקורר בעזרת ארבעה מצננים. "אין חובה להקים לכלבים רחבת טיולים והתכנון היה לעשות כאן חניה", מספר ד"ר אברמוביץ', "אבל אני התעקשתי שהמקום ישמש לטיולי הכלבים". הכלבים יוצאים לטיול בסבבים. הקטנים מטיילים ומשחקים עם חבריהם הקטנים, הגדולים - עם חבריהם לגודל.

ד"ר אברמוביץ והפקח ליאור בן דוד הציגו בגאווה כלב רוטוויילר ששוקם בכלביה בשבועות האחרונים, ובקרוב, אם הכל ילך לפי התוכנית, ימצא לעצמו בית חם ומפנק. "הוא נלכד לפני כארבעה חודשים כמשוטט ללא שבב", מספר אברמוביץ', "סירסנו אותו, ואז הופיע אדם ואמר שהכלב שלו. בדקנו, והכלב באמת היה שלו. הוא הבטיח שישמור על הכלב, אבל לראש העירייה פנו שכנים שטענו שהכלב קשור בחדר מדרגות ומורעב ומפחיד אותם. החרמנו את הכלב. הצלחנו לשכנע את הבעלים לחתום על ויתור. יש כבר זוג שמתעניין בו. הוא אכל טוב וחזר לעצמו. הוא כלב נהדר שמסתדר יפה עם ילדים".

מנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, מסר ל'ערב ערב', כי מנהל אגף השירות הווטרינרי בעיריית אילת, ד"ר אורן אברמוביץ', הוא מנהל מקצועי ואחד מהמצוינים והטובים בארץ. לדבריו, העירייה משקיעה מאמץ רב בכל הנוגע לכלבים וחתולים. בין השאר, הוצבו לאחרונה עשר תחנות האכלה לחתולים ונפרשו עשרות תחנות נוספות לחלוקת 'שקי קקי'. כמו כן, בשנים האחרונות, הוגברה האכיפה וניתנו מאות דו"חות לבעלי כלבים בגין שוטטות וצואת כלבים: בשנת 2011 ניתנו 216 דו"חות, בשנת 2012 - 458 דו"חות, ברבעון הראשון של השנה הנוכחית - 150 דו"חות.

תמונת כתבה
כלב חדש שהגיע לכלביה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
משחקים בחצר

תמונת כתבה
ורוניקה, מחכה שנה וחודשיים לבית חם

תמונת כתבה
יוצאים לחצר

תמונת כתבה
ד"ר אורן אברמוביץ עם הרוטווילר

תמונת כתבה
הפקח, ליאור בן דוד

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמון
חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש