פרסומת
דלג

גאדג'טים

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 13/8/2013 18:52 ● ערב ערב 2615
איזה שקע יסייע בהקטנת צריכת החשמל שלכם. ואיזו המצאה ישראלית תינק את החום מתוך הבית. כיצד יציל סלע אוסטרלי את המדשאה שלכם מכלבים. ומי מכם שמע על העציצים שאינם זקוקים לטיפול או שמש כלל. או על חלונות שמתכהים בלחיצה על הסמארטפון שלכם. על כל אלו ועוד גאדג'טים סופר חדשניים, בכתבה שלפניכם
גאדג'טים

הישועה לחום ולחשבון החשמלתמונת כתבה


מחפשים אלטרנטיבה למזגן ולמאוורר עם פתרון יעיל וחסכוני לעומס החום בבית? 'יונק הגג' המוריד את החום בבית, מאפשר להקטין את השימוש במזגנים ומאווררים ומביא לחיסכון משמעותי בחשמל
מה עושה משפחה מקיבוץ איילון כשחם לה – מפתחת מוצרים ייחודים, כחול לבן , שיכולים להתמודד עם החום הישראלי במינימום עלויות ומקסימום תוצאות. הבשורה לקיץ הזה מבית משפחת ייגר, היא - יונק הגג, פתרון יעיל, חסכוני וידידותי לסביבה המאפשר לקרר את הבית בלי חשבונות חשמל גבוהים. 'יונק הגג' פועל באמצעות שאיבת האוויר החם העולה למעלה ומצטבר בתקרה והוצאתו החוצה מהבית, להבדיל מפעולת המאוורר, שמערבל את האוויר החם שנמצא בבית, או המזגן הפולט אויר קר אל תוך הבית. באמצעות פעילות זו מסייע היונק בהקלה על עומס החום בבית, ושואב תוך כך גם את האדים המתנקזים בעת הבישול במטבח. יונק הגג פשוט להרכבה והוא עשוי פלסטיק – פיתוח בלעדי של החברה. 'יונק הגג' כולל חיישן ומפוח צנטרפוגלי המותקנים על הגג: החיישן מודד את הטמפרטורה של הגג, כשהאוויר מגיע ל-30 מעלות מופעל המפוח המותקן על הגג ומתחיל לשאוב ולפנות את האוויר מהאזור. כאשר הגג מתקרר וחוזר לטמפרטורה נמוכה מ-30 מעלות, המפוח מפסיק את פעולתו עד להתחממות הבאה. בזכות הורדת הטמפרטורה בבית, ההתקן מקטין את הצורך שבשימוש במאווררים ומזגנים. צריכת החשמל של ההתקן עצמו מינימאלית, כך שהוצאות החשמל של הצרכן קטנה במידה משמעותית. התקנתו של יונק הגג פשוטה ומתאימה במיוחד לבתים בעלי גגות רעפים אך גם לבתים בעלי גגות שטוחים. כיום אדריכלים רבים משלבים את ההתקן בפרויקטים שלהם והופכים את המגורים למאווררים וקרירים יותר.
מחירו של 'יונק הגג' 1980 ₪ וניתן להתקינו בקלות.
yeger.biz

שאתם תשפשפו?תמונת כתבה


אוהבים לעשות גריל בחצר? אבל בטוח לא אוהבים לנקות את סורגי הברזל שלו משאריות הגריז והבשר בתום השימוש. אם גם לכם נמאס לשפשף, קבלו את ההמצאה המושלמת עבור יום העצמאות – מברשת פלדה עם מתקן קיטור 'בילט אין', שתעשה את העבודה ביעילות ובמהירות. מברשת הגריל הזו שאורכה 18.25 אינץ', ובעלת שני ראשי פלדה, תגיע לכל מקום, הידית עשויה מסגסוגת אלומיניום עמידה, אשר בתוכה מקום לשתי כוסות מים שיהפכו בלחיצת כפתור לקיטור אדים חמים שיצאו מבין זיפי הפלדה שלה. זה יעיל, מהיר ועצבני, כמו שאתם אוהבים את הבשר שלכם.
המחיר: 70 דולר
באתר: hammacher.com (חפשו: Steam Cleaning Grill Brush).

דחיית סיפוקיםתמונת כתבה


קרה לכם שהחלטתם להגביל את כמות המתוקים, מעצמכם או מהילדים, אבל מבלי להפסיק לקנות לגמרי? כולנו התמודדנו עם ההחלטה הקשה מכל – דחיית סיפוקים. החבאנו בארון הכי גבוה, עטפנו באינסוף מגבות, אבל תמיד בסופו של דבר הילדים מצאו את המחבוא, או שאנחנו נשברנו בעצמנו וטרפנו את ה'סטאש'. ובכן, בדיוק עבור מזוכיסטים כמונו הומצא ה- Kitchen Safe, לכאורה עוד 'טאפאוור' סטנדרטי עד סמי-מעוצב. למעשה, מכשיר עינויים זדוני, המאפשר לכם לנעול את ה'גודיז' מאחורי טיימר נאצי שלא יפתח אלא מתי שתגדירו לו מראש. זה יכול להיות בדקות, שעות וימים. אתם קובעים מראש מתי ה'ססמי' ייפתח ועד אז הוא יישאר נעול לא משנה מה. רק פטיש יצליח לפרוץ אל העוגיות שבפנים. ולא חוכמולוגים שכמותכם, גם הוצאת הבטריות לא תעזור. העסק יישאר נעול עד שהטיימר יסיים את מלאכתו. ואם נגמרו הבטריות? כשתחליפו אותן, הוא ימשיך מאותה הנקודה בה הפסיק. אגב, אנחנו מכירים הורים שהשתמשו בהמצאה הזו על מנת להרחיק מילדיהם את ה-Xbox לשבוע. הם פשוט נעלו בתוכו את הקונטרולר. אוי כמה אכזרי היה עבור הקטנים לצפות בו דרך המיכל השקוף. הפלסטיק אגב, אינו מכיל BPA לחרדתיים שביניכם, מה שהופך את העסק לבטוח עבור מזון ילדים ויש גם מיכל שאינו שקוף, בצבע לבן, עבור מוצרי מזון שאור לא עושה להם טוב. המידות הן 6 אינץ' על 6 אינץ' על 6.5 אינץ', אגב את החידוש הזה הצליחו לממן בשיטה החביבה עלינו – הוא הועלה כמיזם במימון הציבור באתר kickstarter.com ויוזמיו ביקשו לגייס 30,000 דולר לשם הפיכתו מרעיון למוצר מוגמר. בתוך חודש הם הצליחו לגייס כמעט 42,000 דולר, מה שאומר שהעסק יהיה זמין לרכישה בקרוב. והמחיר? 25 דולר למשקיעי המיזם ו-35 דולר לכל השאר.

סלעים למען מדשאותתמונת כתבה


מנסים לגדל מדשאה בחצר ביחד עם כלב? ובכן סביר להניח שגם אתם כבר התייאשתם מכתמי השתן ששורפים לכם חורים במדשאה. עושה רושם ששני אלו – כלבים ומדשאות, פשוט לא הולכים יחד. ובכן לא עוד. קבלו את ההמצאה הכי מפתיעה הישר מאוסטרליה הרחוקה – 'סלעי כלבים' (Dog Rocks), שפשוט מחסלים את הבעיה באופן קסום. כיצד? זה נשמע מוזר, אבל נשבעים לכם שזה עובד. לוקחים סלע כזה, מניחים אותו בתוך קערית המים של הכלב, ו...זהו. מעתה הכלב שלכם יכול להשתין בנחת על המדשאה והיא לא תצהיב ותישרף באותה נקודה. איך זה קורה? מדובר בסלעים וולקנים טבעיים לגמרי, שמקורם באוסטרליה, שכאשר מניחים אותם בתוך קערית מי השתייה של הכלב, הם סופחים אליהם את אותו מרכיב חנקתי (ניטרטי) המצוי במים, הגורם לשתן של הכלב לשרוף את המדשאה. ספיחת הניטרטים הזו לא תשנה את רמת החומציות של השתן של הכלב שלכם ולא תפגע בו בריאותית בשום צורה, מבטיחים היצרנים, רק המדשאה שלכם תגיד לכם תודה. סלע כזה מחזיק לחודשיים בתוך קערה ואז מחליפים אותו באחר. שקית סלעים כזו עולה 16 דולר. בהחלט השקעה סבירה לבעיה שנראתה עד היום בלתי פתירה.
לרכישה באתר amazon.com

מזרקה לפניםתמונת כתבה


לפעמים גאדג'ט לא צריך לעלות מיליון דולר, או להיות כזה שהושקעו בו מאות שעות פיתוח, על מנת לענות על הצקה יומיומית שכולנו למדנו להתרגל אליה בלית ברירה. כך למשל עם מברשת השיניים הזו (RinserBrush), של הממציא המעצב והאמן Scott Amron, שהיא סטנדרטית לכל דבר, זולת פטנט אחד קטן, שיוצר בה חור משופע בידית, שכאשר תניחו אותו מתחת לזרם המים שבברז, ייצור מזרקת מים קטנה שתחסוך לכם את הצורך להתכופף בכל בוקר על מנת לשטוף את הפה, או סתם להציב כוס שזקוקה לרחיצה תכופה. פשוט וגאוני. אגב, אתם יכולים לשלוט בגובה המזרקה בהתאם לזווית בה תאחזו במברשת וכמו כן, הראשים שלה מתחלפים, כך שאין צורך לרכוש את כל המברשת בכל פעם מחדש.
26 דולר
לאתר המעצב: amronexperimental.com

הגן האלקטרוניתמונת כתבה


אם גם אתם מאלו שמצליחים לרצוח קקטוס, ואין לכם ידיים ירוקות בשיט, יתכן ותודו לנו אחרי שנכיר לכם את מותג הגינון click & Grow, שהפך בשנים האחרונות למוביל בעולם בכל הנוגע לגינות חכמות, בעיקר כאלו הממוקמות בתוך הבית, ושאינן נהנות מאור רב. מדובר בננו טכנולוגיה חכמה אותה ייצרה החברה, ושאותה היא מצליחה להשתיל בתוך כלי הגידול המעוצבים שלה, החוסכים לכם את הצורך להשקות ולדשן בעצמכם. מיד אחרי התקנה ראשונית בה אתם מכניסים לתוכו מים ודשן לכלי הקיבול המותאמים, הכלי המתוכנת שולט בכל הפרמטרים הנדרשים לשם גידול מאוזן של הצמח באופן המשחזר את מחזור הפירוק האורגני שלו בטבע (אויר דשן ומים), ומתאים אותם לפי צרכיו של כל צמח והכל ללא הורמונים, חומרי הדברה או שימוש בפטריות. מילוי המים נדרש אחת ל- 3-6 שבועות. כאשר מוסיפים למתקן הגאוני הזה גם את התאורה המלאכותית, עבור אזורים בתוך הבית שאינם נהנים מאור שמש, או שאור השמש בהם חזק מידי עבור צמחים עדינים, מקבלים פתרון מלא לעציצי הבית. התאורה אינה דורשת חשמל רב, שכן היא מבוססת על מנורות לד חסכוניות בנות 3 וואט בלבד. מלבד צמחי נוי, החברה מציעה מגוון של עשבי תיבול לגידול במטבח, ואפילו שתיל של צמח ה'סטביה', שהוא תחליף סוכר בריא ודל בקלוריות. הצמח ניתן לקצירה יומיומית תוך שבועיים משתילתו ומחזור חייו בין שנה לשנה וחצי.
המחיר לעציץ מתחיל מ-49 דולר.
clickandgrow.com

הקץ לוילונות?תמונת כתבה


אוהבים וילונות? ובכן, וילונות זה הכי מילניום שעבר, שלא לדבר על העובדה שהם צוברים אבק, לפחות לדבריהם של אנשי חברת הסטארט אפ Sonte Films, שהשיקו את אחד ממיזמי הטכנולוגיה המסקרנים ביותר ולא רק לדעתנו, אלא גם לדעת מובילי דעה בתחום. בתערוכת הטכנולוגיה המובילה CES 2013 שנערכה בלאס ווגאס, הם משכו תשומת לב מרובה והפניה שלהם לציבור לשם גיוס 200 אלף דולר לצורך פיתוח החזון למוצר משווק, נשאה הצלחה מיידית (237,291 דולר גויסו עד לתום הזמן שנקבע באתר kickstarter.com). כעת ממתינים למוצר הסופי שיגיע לחנויות.
אז במה מדובר? החברה מייצרת מסכים דביקים בעובי 0.4 מ"מ, המיועדים לחיתוך והדבקה על חלונות קיימים, בשיטת עשה זאת בעצמך. כאשר מעבירים במסכים הדביקים הללו חשמל בזרם נמוך, ניתן לשלוט במידת השקיפות שלהם באמצעות אפליקציה, מכל מכשיר אנדרואיד או אייפון. זה לא שבשוק אין לרכוש זכוכיות שמתעמעמות בלחיצת כפתור, אלא שהמדובר במוצרים יקרים מאוד, המחייבים את החלפת החלונות הקיימים. Sonte מבקשים להציע מוצר זול, זמין ופשוט בהרבה להתקנה, אותו יוכל כל אחד מאיתנו להתקין על החלונות הקיימים, במטרה להופכם לנשלטים בלחיצת כפתור, החל מדרגת שקיפות של 70% ועד לרמה מזערית של 7% שקיפות, שהם כמעט איטום מוחלט של החלון. זה מתאים הן לחלונות ביתיים, אבל לא פחות גם לחדרי ישיבות משרדיים. דרגת השקיפות נשלטת במלואה על ידיכם, כך שניתן בהחלט לעצור בכל דרגה באמצע, ולחסום על הדרך קרני שמש שמחממות את הבית יתר על המידה ומאלצות את המזגן לעבוד שעות נוספות על מנת להחזיק את הקור בבית. המסכים יעבדו בכל טמפרטורה שבין מינוס 20 מעלות צלזיוס ל-70 מעלות צלזיוס. מהבחינה הזו למסכי Sonte יתרון גם בחסכון בחשמל, ולמי שמחזיק בביתו מקרן סרטים בבית או במשרד, אפשר בהחלט להשתמש במסכי החברה, כשהם במצב מעומעם, גם כמסך הקרנה לכל דבר. Super Cool. אז נכון שאין להם את הטאץ' החמים שמעניק וילון, אבל בקרוב מבטיחים לנו שהעמעום יגיע גם בצבעים ולא רק בלבן אטום ואפילו בשחור אופנתי להחשכה מלאה.
מחיר: עדיין לא ידוע, אבל מבטיחים שיהיה שווה לכל נפש.

לגו למבוגרים שחולמיםתמונת כתבה


לא. האייטם הבא ממש לא מיועד לילדים. כלומר אפשר גם, אבל בראש ובראשונה מדובר במתנה האולטימטיבית לכל מי מכם שחש עצמו אדריכל לא ממומש בנשמתו. חברת לגו השיקה החודש את מה שראוי היה שתעשה לפני זמן רב – ערכת לגו אדריכלים שתאפשר לכל אחד להפיח חיים בחלומותיו האדריכליים. מדובר בסט מדהים הכולל 1200 לבנים בצבע לבן מונוכרומטי בלבד, כיאה למודלים ארכיטקטוניים, ולצדה ספר בן 272 עמודים שכולו טיפים, פיצ'רים וטכניקות בניה, לצד תוכניות בניה מומלצות המלוות בהדגמות מצולמות. בהכנת הספר שנערך על ידי כריסטופר טרנר, נטלו חלק בתי עיצוב מהמובילים בעולם כפוג'ימוטו, ספדיה, Tham & Videg?rd Arkitekter ועוד והוא ללא ספק יעורר השראה בכל מי שחושב לבנות לעצמו בית, או סתם חולם על כך. זוהי כנראה הדרך המהנה ביותר ללמוד את יסודות העיצוב האדריכלי מבלי ללכת לאוניברסיטה.
150 דולר
באתר: architecture.lego.com

להתנתק מהעולםתמונת כתבה


אין ספק שקפיצה קצרה לסאונה היא תגמול אישי מספק במיוחד, אין על תחושת הרוגע הפושה באברים הדואבים, דקה שתיים אל תוך השקט והחום החודר אל הרקמות. אלא שבדרך כלל על מנת להירגע בסאונה עלינו לקפוץ לספא הקרוב באזור המלונות, או סתם לחכות לחופשה השנתית, ובכן לא עוד. כלומר אם יש באמתחתכם סכום צנוע של 14,000 דולר, כי אז גם אתם תוכלו לרכוש לעצמכם את ה- Infrared Supine Sauna, קונכיית סאונה מעוצבת פרטית משלכם, הפועלת על אור אינפרא אדום, כאשר אתם במצב שכיבה בו הרגליים מונחות מעט מעל לגובה הלב, כפי שממליצים הרופאים. ארבע המנורות מפיקות די חום על מנת לחדור את רקמות העור ולהגביר את הטמפרטורה התת עורית בשתי מעלות פארנהייט, מה שיקל מאוד על נפיחויות וכאבים ראומטים ואף ישפר את ניידותם של הגידים והרצועות, ישפר את זרימת הדם ויסייע בשריפת קלוריות. ניתן לכוון אותה לחום שנע בין 30 – 85 מעלות צלזיוס, כשכל סשן יכול להיות מתוכנת לזמן שנע בין 5 – 99 דקות, במרווחים של דקה זה מזה. בתוך הקונכייה מוטמנות 440 אבני ג'ייד (ירקן) השזורות בשטיח גב מיוחד, הידועות כמרגיעות את הסינים כבר למעלה מ-5000 שנה וכידוע מיליארד סינים לא יכולים לטעות. אחד מיתרונות המכשיר הזה הוא שהוא מאפשר לכם לשכב בתוכו כשהראש שלכם נשאר מחוצה לו וחוסך מכם את תחושת הקלסטרופוביה המוכרת מסאונות רגילות. מידותיה: 218.5 ס"מ אורך X 89 ס"מ רוחב X 81 ס"מ עומק. האחריות אגב היא לכל החיים.
לרכישה באתר: hammacher.com

עושה חלונות?תמונת כתבה


על רובוט שמנקה את הבית כבר שמעתם מזמן. ה-Rumba, הוא כבר לא ממש חידוש בתחום, אבל קבלו את האחיין הכי דנדש שלו ה- Winbot, רובוט מנקה חלונות. נכון, במבט ראשון הוא נראה כמו עוד משהו מיותר למדי שנועד למצוא סיבה למי שיש לו מה לבזבז, איך לבזבז, אבל מצד שני, אם אתם מתגוררים בבניין קומות, או שיש לכם חנות עם חלון ראווה גבוה ונמאס לכם לטפס על סולם כדי לנקות, או סתם להשתרבב מהמרומים תוך סכנת נפשות, ה'ווינ-בוט' הוא בדיוק מה שיציל אתכם. מדובר ברובוט זעיר שיודע כיצד להיצמד לחלון במאונך, לנגב ממנו את האבק ולחזור הביתה בשלום. המחיר לא זול – 2390 שקל.
לפרטים וסרטוני הדגמה כנסו ל: ecovacs.co.il

אפליקציה חוסכת חשמלתמונת כתבה


מי שקיבל את חשבון החשמל שלו בחודש שעבר כבר יודע שהעסק הפך להיות מכת המדינה מספר אחת. סיוט לכיס שפוגע בכל אחד ואחת מאיתנו ובמיוחד בחודשי הקיץ בהם אין לנו הרבה ברירה אלא להדליק את המזגן. על כן מבאס אותנו פי כמה להיזכר לאחר שיצאנו מהבית כי שכחנו לסגור אותו, או גרוע מכך, את דוד המים החמים, או סתם את האור בחדר. חסכון בחשמל הוא באמת צו השעה והתנהלות חכמה יכולה לחסוך לנו אלפי שקלים בשנה. לכן אם נספר לכם על הסטארט אפ החדש שיסייע לכם לצמצם את הוצאות החשמל ואף להימנע מלשכוח את המגהץ הרותח בשקע כשאתם לא בבית, אתם וודאי תודו לנו. קבוצת משקיעים מטורונטו שבקנדה עיצבו את הדור הבא של הבית החכם,ה- Valta. זוהי מערכת המחולקת לארבעה חלקים. בחלק הראשון כלולים השקעים החכמים, אותם אתם תוקעים בשקעי הבית, ומחברים אליהם את כל מכשירי האלקטרוניקה שלכם. החלק השני, הוא לוח הבקרה שמדבר אל כל אחד מהשקעים ומעביר את הנתונים לשרתי הענן של Valta. שני חלקים האחרים הם הטלפונים החכמים שלכם והאפליקציה הייעודית של Valta, המשמשת לשליטה על השקעים. האפליקציה הזו כמובן מאפשרת לכם לשלוט על פתיחת וסגירת מכשירי החשמל המחוברים לשקעים שלה, מכל מקום בו אתם נמצאים ובו יש קליטה סלולארית, זה אומר שאתם יכולים לפתוח את הדוד לפני שאתם מגיעים הביתה, או להדליק את האור בכניסה החשוכה בערב, אבל מעבר לכך האפליקציה הזו מאפשרת לכם לפקח על צריכת החשמל שלכם ולהודיע לכם כשמכשיר מסוים אינו מצוי בשימוש אף שהוא צורך חשמל שלא לצורך. ההתראה הזו תאפשר לכם לסגור את המכשירים כשאין בהם שימוש ולחסוך כך בחשמל. כך גם תוכלו לעקוב כמה אנרגיה מתבזבזת אצלכם על פעילות סרק של מכשירים. יחד עם זאת החיסכון הזה אינו זול – שלושה שקעים חכמים יעלו לכם 139 דולר ו-40 דולר בעבור כל שקע נוסף. כרגע המיזם סיים לגייס את הכספים שנדרשו לו באתר Kickstarter, מה שאומר שאנחנו מחכים למוצר המוגמר בחנויות, אבל גם מה שאומר שהמחיר לצרכן שלא השקיע באתר המיזם, יהיה גבוה אף יותר.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש