פרסומת
דלג

אזור תיירות

מאת: אסטר שטרית ● 14/8/2013 11:15 ● ערב ערב 2615
אזור תיירות

טיילת מחודשתתמונת כתבה


טרסות היוצרות איים של גינון מדברי ובתוכם אלמנטי מים עדינים, מושבים הבנויים טבעי, שימוש באבן אדומה המאפיינת את אילת, עצי דקל המיתמרים לגובה, ריצוף באבן בהירה ותאורת רצפה ורחוב, כך נראית הטיילת הצפונית המחודשת, שתשמש מוקד לפעילויות תרבות לתושבי העיר ואורחיה.

פרויקט כיכר מול הים בטיילת הצפונית החל את דרכו בתחרות אדריכלים, שנערכה במשרדי החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת) לפני כשלוש שנים. לתחרות הוזמנו ארבעה משרדי אדריכלים, אשר הציעו אופציות שונות לתכנון טיילת, שתחבר בין אזור חוף 'קיסוסקי' לאזור 'פנינת אילת'. הדגשים שניתנו היו רצף של חיבור לים ופיתוח כיכר מרכזית לאזור תוך שמירה על מבט בפתיחה אל הים.

משרדו של אדריכל הנוף חורחה זלצברג נבחר פה אחד על ידי צוות הליווי שכלל את נציגי ההנדסה מהעירייה ונציגי החמ"ת. התכנון שם דגש על טיילת בעלת קו נקי אחיד לאורך החוף המשלבת נקודות ירידה לים באזורים מסוימים ומחברת את הטיילת אל החוף באופן נגיש ופתוח.

תחרות האדריכלים כמו ביצוע העבודות בפועל, הנם חלק מפעולות העירייה בשיתוף משרד התיירות לשדרוג אזור התיירות הכולל שדרוג הטיילות, ביניהן טיילת צפונית, טיילות סביב מעגנות ובהמשך הטיילת הדרומית.

מהנדס העיר, יוחאי אברני, ציין, כי שימת דגש מיוחדת ניתנה לכיכר המרכזית שבין הקניון למרכז 'פנינת אילת'. האזור תוכנן כמקום המחבר את הרי אילת הנצפים ממנה אל הים הגובל בה. על מנת לעשות כן, בחר האדריכל להשתמש בטרסות שונות היוצרות איים של גינון מדברי ובתוכם אלמנטי מים עדינים המייצרים חוויה של נווה מדבר. לאורך הטרסות תוכננו מושבים בנויים טבעי המופנים אל הים ובכך מתאפשרת צפייה לאזור שנותן 'במה' למופעי רחוב פתוחים. אלמנטי המים תוכננו באופן שמאפשר בטיחות משחק של ילדים בתוכם עם שילוב מיוחד של תאורה לשעות הלילה.

כל חדרי המכונות והחשמל תוכננו בערוגת גינון כך שלא יפריעו למראה הכללי הנצפה מאזור הפארק המרכזי אל הים. כמעט כל העצים שהיו בכיכר נשמרו ואליהם התווספו עצי צל נוספים, על מנת להוסיף הצללה טבעית באזור. החומרים שנבחרו בקפידה משווים מראה המזכיר את האבן האדומה של אילת לצד אבן בהירה המזכירה את גווני חוף הים. עוד ניתנה התייחסות גם לנגישות מוגבלים מהטיילת אל הים. במרכז הטיילת תוכננה רחבת ריקודי העם שהוחזרה למקום, ותשמש למופעי רחוב פתוחים.

מאות מתושבי אילת כבר פקדו את הטיילת המחודשת, עליה התקיים אירוע פתיחת הטיילת שכלל מופע של כוכבות 'גאליס' ומופע של הזמר אברהם טל. בסוף החודש (25.8), תערוך העירייה באמצעות אגף האירועים את אירוע סגירת הקיץ גם כן ברחבת הטיילת המחודשת, במסגרתו ייהנו תושבי אילת ממופע של 'פרויקט הלהקה' והזמר קובי פרץ.

פינוי מבנה בלתי חוקיתמונת כתבה


דוברת העירייה מסרה, כי בעקבות בניה לא חוקית של דוכן כרטיסים במרינה והצבה של מזח צף חדש בחוף 'נביעות', פעלה מחלקת פיקוח בניה במינהל ההנדסה בעירייה, להוצאת צווי הריסה למבנים הלא חוקיים.

לבעלי הנכסים ניתנה הזדמנות של 30 ימים לפנות ולהרוס בעצמם את החריגות. משלא עשו כן, פעלה בשבוע שעבר, מחלקת פיקוח בניה בשיתוף עם שיטור עירוני, שיטור ימי וסיירת תיירות, לפנות את הדוכן והמזח הלא חוקיים מהמקום.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש