פרסומת
דלג

מבצע מורכב לחילוץ גורי חתולים

מאת: עומר כרמון ● 16/8/2013 14:03 ● ערב ערב 2615
נתי הרוש וגיא כספי, עובדי חברת החשמל העוסקים בהתקנת קו המתח הגבוה לאילת, השקיעו בשבוע שעבר מאמצים גדולים במיוחד כדי להציל שני גורי חתולים שנלכדו בתוך תוף ענק המשמש להולכת כבלי מתח עליון
מבצע מורכב לחילוץ גורי חתוליםנתי הרוש וגיא כספי, עובדי חברת החשמל העוסקים בהתקנת קו המתח הגבוה לאילת, השקיעו בשבוע שעבר מאמצים גדולים במיוחד כדי להציל שני גורי חתולים שנלכדו בתוך תוף ענק המשמש להולכת כבלי מתח עליון.

"כשהתחלנו את יום העבודה סמוך לבאר אורה, הופתעתי לשמוע יללות בתוך התוף שהגיע מתל אביב", סיפר הרוש ל'ערב ערב', "בתוף יש שלושה חלקים מרכזיים, הכנסתי את הפלאפון שלי פנימה וצילמתי עם פלאש, כדי לגלות מאיפה באות היללות. בתוך אחד החלקים מצאתי שני גורים".

איך הם הגיעו לשם?
"כנראה שהאם נכנסה דרך החור במרכז התוף. חתולות לא ממליטות רק שני גורים. אז כנראה שהיא הספיקה להוציא את שאר הגורים ונמלטה כשהעמיסו את התוף עם המשאית בדרך לאילת".

הרוש מספר כי כדי לחלץ את הגורים מהתוף שמשקלו שניים וחצי טון, הם נאלצו ליצור בזהירות, בעזרת פטיש, פתח שיאפשר את הוצאת החתולים, אך לא יפגע בכבלי החשמל שעוטפים את התוף".

כמה זמן זה לקח?
"במשך שלוש שעות עבדנו על התוף. אבל בזה זה לא נגמר. כשהוצאנו את החתולים, נסענו איתם לאילת ומסרנו אותם לעמותת 'תנו לחיות לחיות'".

חמש שעות עבודה הושקעו בהצלת חתולים?
"כן. אבל זה עשה לנו הרגשה טובה וזה שווה".

ומתי תחובר אילת לקו המתח הגבוה החדש?
"סיימנו לא מזמן את הקו מעל יטבתה. מדובר באזור הררי ונעזרנו במסוק. עכשיו סיימנו את העבודה גם בבאר אורה. מה שנשאר זה להציב עמודים מבאר אורה עד אילת ואחר כך לחבר להם את הכבלים. עד סוף שנת 2014 נסיים".


חדשות אילת