פרסומת
דלג

עיתונאי אילת: לא נשלים עם פיטורים על רקע פוליטי

מאת: עומר כרמון ● 12/9/2013 11:03 ● ערב ערב 2619
עיתונאים בעיר התכנסו לישיבה בהולה כדי לדון בהשלכות אירועי מסיבת העיתונאים בה הכריזו חיים עמר ולימור להב על תמיכתם במועמדותו של דובי כהן לראשות העירייה. יו"ר תא העיתונאים, יהודית זילברשטיין: "מעולם עיתונאי אילת לא עמדו במצב כזה. אסור לאף גורם לתקוף עיתונאי אם הוא עושה את עבודתו". "השאלה שהוצגה על ידי העיתונאית שפוטרה במסיבת העיתונאים הייתה לגיטימית, וכך גם ההקלטה שביקשה להציג. אין ולא היתה בזה שום פרובוקציה"
עיתונאי אילת: לא נשלים עם פיטורים על רקע פוליטי


התיעוד המלא של מסיבת העיתונאיםבעקבות האירועים הסוערים במסיבת העיתונאים בשבוע שעבר, התכנסו עיתונאי אילת לישיבה בהולה. בישיבה השתתפו 16 עיתונאים. חמישה לא הגיעו בשל עומס עבודה.
בישיבה הוחלט פה אחד, כי "עיתונאי אילת לא ישלימו עם פיטורים, התנכלות או הרעת תנאי העסקתם של עיתונאים על רקע פוליטי, וכי תא עיתונאי אילת יגבה ויסייע לעיתונאים אשר יפוטרו מעבודתם בגין היבט פוליטי". עוד הוחלט ברוב קולות, להודיע לכל הסיעות והרשימות כי עיתונאים לא ישתתפו במסיבות עיתונאים, בהם יהיו נוכחים פעילים פוליטיים.

"עשיתי את עבודתי”


יו"ר תא העיתונאים, יהודית זילברשטיין, אמרה ל'ערב ערב' כי הטענה שלא הקדישה מספיק זמן לעיסוק בסוגיית פיטורי העיתונאית, שבינתיים כבר הוחזרה לעבודתה, אינה נכונה: "במכתב ששלחתי מיד לאחר מסיבת העיתונאים בשם תא עיתונאי אילת, לראשי סיעתו של דובי כהן, ציינתי: 'בפתחו של שלב הצגת השאלות על ידי העיתונאים, תקפו פעילי סיעתך באופן מילולי ובוטה עיתונאים שביקשו להציג שאלות באמצעות הקלטה. ההשתלחות הפרועה של הפעילים כללה קללות וגידופים, איומים ונאצות ופגיעה בשמם הטוב של העיתונאים. ההשתוללות של הפעילים כללה גם פיטורי אחת העיתונאיות שעה שעשתה את עבודתה כנדרש ודחיפות פיזיות מצד פעילים נגד עורך אחד העיתונים'. כאשר יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב התקשר אלי, סוכם כי ההתייחסות הראשונה תהיה לפיטורי העיתונאית ולאחר מכן לתקיפה המילולית של העיתונאים שהוזמנו למסיבת העיתונאים. חשבתי שפעולה שלהם תהיה הרבה יותר משמעותית. כשהעיתונאית נתבקשה לחזור לעבודה והחליטה להיענות בחיוב, הבנו את המניעים שלה וכיבדנו את רצונה. אני עובדת רק בעיתונות הארצית. כבר 18 שנים אני לא מתעסקת בפוליטיקה המקומית. אינני מבקרת במטות המפלגות, לא משתתפת במסיבות העיתונאים שעורכים ראשי הסיעות והרשימות. אני מסקרת רק את הבחירות עצמן. כיו"ר תא עיתונאי אילת אני מחויבת להתייחס לאירוע הקשה במסיבת העיתונאים ואכן עשיתי את עבודתי".

גם את וגם חלק גדול מהעיתונאים, לא נכחו באותה מסיבת עיתונאים מדוברת
"אנחנו כותבים רק על דברים שהתרחשו במקומות בהם נכחנו? אם מוסר המידע הוא אמין, אנחנו מתייחסים לכך בכל הרצינות. מעולם עיתונאי אילת לא עמדו במצב כזה. אסור לאף גורם לתקוף עיתונאי אם הוא עושה את עבודתו. השאלה שהוצגה על ידי העיתונאית שפוטרה במסיבת העיתונאים הייתה לגיטימית, וכך גם ההקלטה שביקשה להציג. אין ולא היתה בזה שום פרובוקציה. מה שלא היה לגיטימי זו ההתפרצות הבוטה של הפעילים כלפי העיתונאים. אחת העיתונאיות שהציגה שאלה סולקה מהמקום ופוטרה בו במקום, אתה ועיתונאית נוספת שהותקפה באופן מילולי יצאתם מהמקום, עיתונאים נוספים אמרו לי שהם עזבו מיד אחריכם".

מה זה תא עיתונאי אילת?
"הוא הוקם לפני כ- 30 שנה, כשהבחנו שעיתונאי אילת הפכו למעין סרח עודף מבחינת הדוברים. כל אחד היה צריך להתחנן עבור פיסת מידע. ראינו את זה בחומרה, שמביאים עיתונאים מתל אביב למסיבות העיתונאים וחשבנו שאם נתגבש כתא, יהיה לנו כוח. היום חברים בתא עיתונאי אילת יותר מ- 20 עיתונאים, וכל הדוברים והגורמים מתייחסים לעיתונאי אילת כפי שנדרש".

כמה ישיבות קיים התא בשנים האחרונות?
"בהתחלה היו ישיבות כי היו בעיות של חוסר הכרה. בשנים האחרונות אין בעיה, כי המידע שוטף מכל הגורמים. הישיבות הן אד הוק, כשיש עניין לקיים ישיבה, כמו התקרית שארעה במסיבת העיתונאים, מקיימים ישיבה".

איך נבחר יו"ר התא?
"אני יזמתי את הקמת תא העיתונאים ונבחרתי בישיבות שלאחר הקמת התא. מאז הצעתי לחברי כמה פעמים לבחור יו"ר חדש, אבל הם חזרו וביקשו ממני להמשיך בתפקיד".

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק