פרסומת
דלג

שתבוא

מאת: אסטר שטרית ● 17/10/2013 19:37 ● ערב ערב 2624
צילום: חן אוחיון / אם עוד לא הכרתם עדיין את ניב חביב, הגיע הזמן שזה יקרה. שבוע בלבד לאחר שהוציא את הסינגל השני שלו, 'שתבוא' לגלי האתר, הוכתר הסינגל של הצעיר האילתי כשיר השבוע ברשת ג' וזכה לאהדה גדולה בקרב המעריצים. וזוהי רק תחילת הדרך. תזכרו את השם.
שתבוא

שעות אחר הצהריים, בית קפה בשדרות רוטשילד תל אביב. בכניסה לבית הקפה עשרות מעריצות צועקות, מחכות, מתרגשות. המהומה – ניב חביב שוהה שם. אילתי שפרש כנף לעיר הגדולה לפני כשנה וכבר הספיק לכבוש את עולם הילדים, ומסתבר שגם את המצעד השבועי של רשת ג'. אם השם מוכר לכם, לא טעיתם- חביב הוא יוצא תכנית הראליטי 'פרויקט הלהקה' של ערוץ הילדים, בה הגיע עד לשלב חצי הגמר, וזכה לחשיפת ענק בקרב ילדי ישראל. חודשים אחדים לאחר סיום שידור התכנית, חביב כבר עם סינגל שני ברדיו, מפלס את דרכו לאט ובזהירות בתעשיית הבידור. "זה עולם קשה", הוא מודה השבוע, "כולם תמיד אומרים לי את זה, אבל אני מעלים עין. השיר 'שתבוא' מדבר על זה שאני מתעלם מהקשיים שבדרך כדי להגיע למטרה, כדי לעשות את מה שאני רוצה".

תמונת כתבה


שר מהלב


שבועיים בלבד עברו מאז צאת הסינגל השני של חביב 'שתבוא' , אותו הוא כתב וגם הלחין בעצמו. נגיעות איריות בשילוב פופ, השיר מדליק כל אוזן ששומעת כבר את הפתיח של הסינגל, וזאת בזכות חמד החלילים האתני שבולט מתחילת השיר ועד סופו. בתשעה ימים בלבד מצאת הסינגל, כבר הספיקו להשמיעו ברדיו 'קול הים האדום', רדיו גליל העליון, רדיו קול ישראל רשת ג', וברדיו 'אשל הנשיא' ורדיו 'רמלה', בהם ראיינו את חביב וגם פרגנו לו. אם לא די באלו, הרי שהשבוע הוכרז הסינגל כשיר השבוע הנבחר ברשת ג'.
"מכל השירים שלי, זה השיר שאני כרגע הכי מחובר אליו", מודה השבוע ניב. "הבחירה היא ללכת עם הלב ועם הטקסט שאתה הכי מתחבר אליו. הרגשתי שהשיר מושך אותי למשהו פחות מיינסטרים. מוסיקה אירית תמיד הרגישה לי יותר ביתית, יותר חמה, פחות רעש וצלצולים. את השיר 'כשתבוא' כתבתי כשהייתי חייל, לקראת השחרור. הוא מדבר על נקודת מבט חיצונית שלי על עצמי, על הרצון להצליח וללכת עד הסוף עם החלום, לא משנה מה. כשאתה נותן שלוש שנים לצבא אתה יודע שעכשיו זה הזמן שלך להתמקד במה שאתה אוהב, להיכנס לחיים האמיתיים ולהתמודד עם זה שהמקצוע שאתה רוצה לעסוק בו כל כך מבוקש. הבנתי שאם לא באמת אלחם בשיניים, לא אגיע לשום מקום, לא משנה כמה תהיה מוכשר, צריך לעבוד קשה. כרגע אני במצב ביניים. הזמן עובר מאז שידור תוכנית הריאליטי שהשתתפתי בה, וככל שהוא עובר, אם אתה לא עושה משהו פרובוקטיבי אז שום דבר לא יזוז, בגלל זה אני מרגיש מאוד מחובר לשיר כרגע. אני מפחד להתפספס בעולם הזה וצריך 'לתת בראש'. השיר הזה הכי נוגע לי, כי עם כמה שהדרך הזאת קשה, אני אלך בה עד הסוף וגם אצליח, אני בטוח".

מכוכב פופ לסגנון אירי. לא פחדת מתגובת הקהל שלך?
"האמת היא שלא המילים ולא הלחן מתאימים לעולם הילדים, אבל אני עדיין הולך לפי הלב, אז גם אם הקהל של הילדים פחות אוהב, אין מה לעשות כי זה אני וזה מה שאני יכול להציע. בינתיים, לשמחתי, אני מקבל תגובות טובות גם מהם, למרות שזה שונה לגמרי מהסינגל הראשון, הילדים מקשיבים, מפרגנים ומחכים לשיר הבא שיצא כבר. זה כיף, הרי מה הם כבר הספיקו לראות ב'פרויקט הלהקה'? כמה קאברים שאני שר וקצת רוקד, ובכל זאת, הם מאמינים בי ושומעים את הדברים שאני מוציא, וגם אוהבים אותם, זה בכלל מדהים".

האמנת שהסינגל החדש יבחר כשיר השבוע ברשת ג'?
"וואו", הוא אומר ועדיין מתרגש, "לא האמנתי שזה נבחר כשיר השבוע ברשת ג'. אני מאוד מקווה שזה גם יתפתח מעבר, אני מקווה שהוא יכנס למצעדים. מצד שני, אין לי יותר מדי ציפיות, אבל אני עושה את זה בשביל הלב בסופו של דבר".

כל העולם במה


ניב חביב אברהם (23), יליד אילת, בוגר תיכון 'גולדווטר', החל את דרכו בעולם הבמה כבר בילדותו. במשך חמש שנים למד תיאטרון בניצוחה של עדה ים מירסקי בבית 'רובין', הופיע בטקסי בית הספר ובטקסים עירוניים, ולמד במשך שנה פיתוח קול בקונסרבטוריון העירוני. חביב התאהב באומנויות הבמה, החל לנגן על גיטרה, לכתוב ולהלחין שירים, ואם לא די בכך, לפני כשנתיים זכה לחמם את הזמרים שמעון בוסקילה ושירי מימון בעפולה. את הסינגל הראשון שלו, 'הריסות', אותו כתב והלחין, הוציא מיד לאחר סיום שידור תכנית 'פרויקט הלהקה', הסינגל זכה לתגובות חמות באתרי האינטרנט ונכנס למצעד 'מקום בצמרת' ברשת ג'.

איך הגעת מתחום התיאטרון לשירה?
"לעולם השירה נכנסתי רק בגיל 17. לא ידעתי מה אני רוצה לעשות בצבא וחברים המליצו לי להתקבל ללהקה הצבאית. ידעתי שאין לי מה להפסיד, עולם הבמה מאוד משך אותי, אבל לא ידעתי שאני יודע לשיר. חשבתי שאני מזייף וסתם חי בסרט שאני שר ולא מודע לעצמי, אז הלכתי להיבחן אצל המורה לפיתוח קול בקונסרבטוריון העירוני באילת והיא התלהבה, ניסיתי ולמדתי במשך שנה. בזכות המיונים ללהקה הצבאית קיבלתי דחיפה לעולם המוסיקה. אמנם בסופו של דבר לא שירתתי בלהקה צבאית, אבל לאורך כל השירות הצבאי שלי המוסיקה הייתה מקום מפלט. כשאתה בצבא אתה לא יכול להופיע בתיאטרון או לשחק, רק לשבת עם הגיטרה בחדר. שלושה חודשים לאחר שהשתחררתי פנה אליי מלהק מתכנית 'פרויקט הלהקה', ניגשתי למיונים והיום אני יכול להגיד שזה נתן לי את האומץ להוציא את הסינגלים".

איך הגבת כשלא עברת לשלב הגמר ב'פרויקט הלהקה'?
"התכנית צולמה מראש ובגלל זה אתה חווה את זה לבד, ולא עם כל הקהל שצופה בתכנית. כשהודחתי, הייתי בשוק. למען האמת, גם הודיעו להורים שלי שאני בגמר ובסופו של דבר לא הייתי, אז הייתי בשוק כפול. מאוד קשה לצאת מריאליטי ולחזור לחיות את החיים הרגילים, אבל אחרי שלושה ימים קשים שלא מצאתי את עצמי, אמרתי לאמא שלי - 'אמא, אני חייב לעבור לעיר הגדולה, אני מרגיש שאני מפוספס לגמרי'. אחרי שבועיים כבר מצאתי דירה בתל אביב. זה עולם אחר לגמרי, עולם שרץ, עולם מפחיד. אילת מאוד רגועה, אבל לצערי אתה לא יכול להתקדם שם בתחום הזה. הגעתי למרכז עם הרבה ביטחון כי ידעתי שהתכנית עומדת לעלות לשידור והיא תיתן לי את הדחיפה. הכנתי את עצמי טוב מבחינה נפשית, התיישבתי בעיר הכי תוססת והכי מתוקשרת שיש ואמרתי 'על החיים ועל המוות'. ידעתי גם שאני לא אהיה בלהקה בסופו של דבר, וכשהצופים גילו את זה, לי זה כבר היה פחות קריטי כי ידעתי שאני לא בפנים. בדיעבד, כשהיום אני רואה את עצמי מול הלהקה, שאותי משמיעים כסוליסט ברדיו ואת הלהקה עוד לא משמיעים או משמיעים לפעמים, אני אומר יצא לי טוב - יצאו לי שני סינגלים מקוריים שלי. אני לא מחפש את הכסף ולא את התהילה, אבל הלב. זה סיפוק עצמי לדעת שאתה עובד קשה ומצליח".

"להתפרנס ממה שאני אוהב"


חביב אמנם עזב את אילת לפני כשנה כשהוא מותיר מאחוריו את משפחתו האוהבת והתומכת, אך את השורשים האילתיים שלו הוא לא מסתיר בשני הסינגלים שלו. את הסינגל הראשון, 'הריסות', הקליט והפיק באילת ואף צילם את הקליפ בנופים של העיר. גם בצילומים לעטיפת הסינגל השני שלו השתמש חביב בנוף המדברי של אילת כשהוא עושה את ההקלטה וההפקה של השירים באולפן ההקלטות של האילתי, רון בננו.

בשני הסינגלים שהוצאת אתה חוזר לבית האילתי. מה מחזיר אותך לשם?
"אני לא חושב שזה מחזיר אותי לבית. אמנם כתבתי את השירים כשהייתי באילת ובחרתי בצילומי מדבר אבל לאו דווקא בגלל העיר שלנו. בטקסט השיר יש את המילה מדבר, וזוהי מטאפורה שמראה על קושי ועל שרב כבד. בן אדם שצריך ללכת במדבר ולהינצל מכל הקושי בדרך, בלי כלום, כנראה הוא בנאדם חזק שהיה לו הרבה אומץ ורצון להציל את עצמו, להצליח להגיע למעיין מסוים שיעזור לו להמשיך את ההליכה הקשה במדבר. רק בגלל זה בחרתי בצילום מדברי, ואת האמת שיש לוקיישנים מדהימים באילת. בעזרת השם אעשה גם קליפ לסינגל הזה, אבל אני לא יודע אם נעשה את זה באילת, הכל פתוח".

אתה מלחין, כותב ומשווק לבד. חשבת על ניהול אמנים?
"לאט-לאט. אני לא פוסל שיהיה מישהו מאחורי, אבל אני לא יודע מי. אני לא זמר מזרחי ולא מחפש למכור את עצמי, צריך לבחור את האנשים שעובדים איתם בקפידה. פנתה אלי אשת יחסי ציבור שרוצה לעזור לי ולייצג אותי ודחיתי את זה. כרגע אני עושה הכל לבד. פיזית, בעיבוד המוסיקלי רון בננו עושה הכל, אבל אני לגמרי מכווין אותו ולגמרי יודע מה אני רוצה. אין רגע אחד באולפן שאני לא נותן את הדעה שלי או אומר איך אני רוצה שזה ישמע. אני עובד מאפס לגמרי. זה שהייתה לי חשיפה קצת בערוץ הילדים נתן לי קצת קהל שיהיה מוכן לשמוע אותי, אבל אני לא חושב שזה נותן לי הרבה עזרה. עובדים קשה".

מה השלב הבא?
"השלב הבא הוא להוציא קליפ לסינגל 'כשתבוא' וכבר בסוף החודש הנוכחי אני מתחיל לעבוד על הסינגל הבא. במקביל, אני עובד על קבלה ללימודי תיאטרון", הוא אומר ומוסיף, "עכשיו אני חוזר לעצמי. עברתי בעבר מיון ראשון ל'ניסן נתיב' ודחיתי. כרגע אני ממשיך ללמוד מונולוגים, לנסות להתקבל ל'ניסן נתיב' או ל'יורם לוינשטיין' בתקווה שאחד מהם יקבל אותי, אני לא מוותר. בסופו של דבר, אני רוצה להיות שחקן, אבל במידה והעולם ירצה להמשיך לשמוע אותי שר אני לא שולל. לבטח אמשיך לכתוב כי זה התחביב הכי גדול שלי. אם אנשים ירצו שאני אכתוב ואלחין להם - אשתדל".

שאיפות לעתיד?
"השאיפה הכי גדולה שלי היא להתפרנס ממה שאני אוהב. אני לא מצפה להיות עשיר מהתחום הזה, אבל שיהיה לי לחם וקורת גג מעולם התיאטרון".

השאלות הנבחרות


לקראת הראיון, אתם שאלתם – ניב ענה:
•אם לא היית עוסק במוסיקה, איפה היית היום?
"הייתי לומד משחק ומשחק על במות התאטרון בארץ. כמו כן גם אשמח לביים הצגות, סרטים וכדומה".

•מאיזה אמנים אתה מושפע?
"האמנים שאני אוהב ומעריך הם עידן רייכל ועילי בוטנר, אך את האמת, אני לא חושב שהמוסיקה שלי מושפעת מהם".

•מתי תערוך מפגש מעריצים נוסף?
"מפגש המעריצים הקודם היה נדיר. הוא התקיים בתל אביב והיו מעריצים מכל רחבי הארץ. מקווה שבהמשך נעשה עוד מפגש, אך אין תאריך כרגע".

•האם יש הופעות בקרוב?
"נכון לעכשיו, אין הופעה בפתח, אך במידה ויהיו אעדכן בעמוד שלי בפייסבוק. אני רוצה להוציא עוד סינגלים שלי ורק לאחר שהשירים יושמעו ברדיו אני מתכנן לעשות מופע בתל אביב".

•מהי ההשראה שלך לכתיבת השירים?
"החיים, אין משהו שנותן יותר השארה מהחיים. הכל נותן השראה והמוזה תופסת אותך גם כשאתה לא מוכן. אפילו במקלחת".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש