פרסומת
דלג

שוחרר המחבל שרצח באילת

מאת: עומר כרמון ● 31/10/2013 19:56 ● ערב ערב 2626
המחבל התקבל ביום רביעי לפנות בוקר, בחגיגות המוניות בכפר הולדתו. אמו המאושרת אמרה לכלי התקשורת: "הבן שלי יצא מאפלה לאור גדול. שלטונות הכיבוש הישראליים צריכים היו לשחרר אסירי מלחמה לאחר שבע שנים, אך הם אינם מקיימים חוקים בינלאומיים".
שוחרר המחבל שרצח באילתכחלק מעסקה בין ממשלת ישראל לרשות הפלסטינית, שוחררו השבוע 26 מחבלים שהשתתפו ברצח יהודים. אחד המשוחררים הוא המחבל מואייד חג'ה - מהכפר ברקא ליד שכם, אשר בחודש מאי 1992 רצח את תושב אילת, יוסף שירזי, שהועסק כשומר לא חמוש במכון הבינאוניברסיטאי למדעי הים באילת.

יוסף שירזי ז"ל נולד בשנת 1930 בעיר בגדד, היה פעיל בתנועה הציונית ובשנת 1950 עלה ארצה. הוא חי באילת מאז שנת 1974, עבד במכרות תמנע ובמפעל כבלי ציון, ואחרי צאתו לגמלאות, עבד כשומר. בערב שבת, יצאו שני מחבלים מעקבה לאילת בשחייה, בדרכם לבצע פיגוע המוני בעיר. הם התאמנו לקראת המשימה במחנה אימונים בלוב. שם קיבלו הכשרה בצלילה ולחימת קומנדו. בשעה שש בבוקר, הגיעו המחבלים למכון הבינאוניברסיטאי. יוסף, שהחל לעבוד כשומר במקום רק יומיים קודם לכן, קיבל דיווח על תנועה חשודה. הוא יצא לבדוק מה קורה בחוץ. המחבלים ירו בו למוות ממרחק קצר. אחר כך הם ניסו לבצע פיגוע בכביש אילת-טאבה, אולם כשלו במשימתם. אחד המחבלים נורה ונהרג על ידי המשטרה, השני – מואייד חג'ה, נפצע קשה, אך החלים ונשפט למאסר עולם. מאז כליאתו, הפך חג'ה לגיבור פלסטיני. רק לפני מספר חודשים כיכבו בני משפחתו בתוכנית של הטלוויזיה הפלסטינית שהיללה את 'פעולת אילת'. אחייניתו אמרה:"מואייד חג'ה הוא לוחם גיבור הנמצא בבתי הכלא של הכיבוש משנת 1992. הוא מגדלור ממגדלורי המולדת בזכות הגבורה וחירוף הנפש".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש