פרסומת
דלג

שמוליק ארוך הלך לעולמו

מאת: עומר כרמון ● 7/3/2014 12:59 ● ערב ערב 2644
המוסיקאי שמוליק ארוך, שהתגורר בעבר מספר שנים באילת, הוא אחיו של משה, שרק לפני חודשיים איבד את רעייתו – פסיה, חברת מועצת העיר לשעבר ואחת הדמויות הציבוריות הבולטות בעיר. בנם, יהונתן ארוך, אמר ל'ערב ערב': "חודשיים עברו מאז שאמא נפטרה. אבא רק קם מהשבעה ועכשיו יושב שוב. אבל הוא חזק. כולם מקיפים ומפעילים אותו"
שמוליק ארוך הלך לעולמוהמוסיקאי שמוליק ארוך, הלך השבוע במפתיע לעולמו בגיל 73. ארוך נחשב לפורץ דרך בתחום טכנאות הסאונד בישראל. החל מאמצע שנות השישים ניגן עם מבצעים ישראלים בולטים, בהם אריק איינשטיין, שלום חנוך, שמוליק קראוס ואושיק לוי. בין היתר לקח חלק בהקלטת האלבום 'שבלול' ובמסגרת ההרכבים כמו: 'אריק והאיינשטיינים', כמו כן ניגן בס וגיטרה חשמלית באלבום היחיד של 'החלונות הגבוהים'. ארוך היה חלק מההרכב הרוק המתקדם 'ששת' שהוציא את אלבומו היחיד בשנת 1977, אלבום שבו היה שותף גם לכתיבת חלק מהלחנים. ארוך עבד בנוסף עם מגוון רחב של אמנים בישראל כגון באלדי אולייר, אבנר שטראוס, אושיק לוי ויגאל בשן.

שמוליק ארוך, שהתגורר בעבר מספר שנים באילת, הוא אחיו של משה, שרק לפני חודשיים איבד את רעייתו – פסיה, חברת מועצת העיר לשעבר ואחת הדמויות הציבוריות הבולטות בעיר. בנם, יהונתן ארוך, אמר ל'ערב ערב': "חודשיים עברו מאז שאמא נפטרה. אבא רק קם מהשבעה ועכשיו יושב שוב. אבל הוא חזק. כולם מקיפים ומפעילים אותו. אני זוכר את התקופה שבה הדוד שמוליק התגורר באילת. היינו ילדים קטנים. הם גרו לידינו ואני זוכר שהגיעו להשכיב אותנו לישון. שמוליק ז"ל היה אדם מאוד צנוע. הסכים לנגן ולהשתתף רק בפרויקטים מוסיקליים שהוא אהב".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש