פרסומת
דלג

מלחמות הווטרנים

מאת: עומר כרמון ● 16/5/2014 22:49 ● ערב ערב 2654
סטס דינקין, שהתמודד בבחירות האחרונות למועצת העיר בראש סיעת 'ייחוד אילת', ארגן השבוע בשיתוף בוריס יאמפולסקי, מבכירי סניף 'יש עתיד' בעיר, אירוע בבית הדיור המוגן לציון יום הניצחון הרוסי על גרמניה הנאצית. גם חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת 'אילת ביתנו', ד"ר אולג צ'רנומוריץ, קיים אירועים דומים: "אני עושה את זה משנת 1997. אם סטס דינקין ובוריס יאמפולסקי החליטו להתחיל בזה עכשיו, זה עניין שלהם", הוא אומר ל'ערב ערב'
מלחמות הווטרניםעוד ארבע שנים וחצי לבחירות המקומיות, אך כשדיבורים על הקדמת הבחירות הכלליות לכנסת כבר נישאים באוויר, המועמדים הפוליטיים בעיר יוצאים מתרדמת החורף. סטס דינקין, שהתמודד בבחירות האחרונות למועצת העיר בראש סיעת 'ייחוד אילת', ארגן השבוע בשיתוף בוריס יאמפולסקי, מבכירי סניף 'יש עתיד' בעיר, אירוע בבית הדיור המוגן לציון יום הניצחון הרוסי על גרמניה הנאצית. באירוע השתתפו כמאה קשישים יוצאי חבר העמים, כל אחד מהם קיבל מדינקין פרח ועוגה.

בשיחה עם 'ערב ערב', אמר דינקין, שרק קולות ספורים הפרידו בינו לבין כניסה למועצת העיר, כי בכוונתו לשוב ולהתמודד בבחירות הקרובות, אולם אינו רוצה לעמוד בראש סיעה המייצגת רק את הקהל הרוסי, אלא מייצגת את כלל האילתים. "גם לעולי רוסיה יש תעודת תושב אילת בכיס", הוא אמר, "אין סיבה שיוצאי מדינות חבר העמים ימשיכו להיות מקוטלגים תחת מוצאם. יש לי לא פחות חברים ילידי הארץ, מאשר חברים יוצאי מדינות חבר העמים". דינקין הודה לצחי ברששת - סמנכ"ל מלון 'לה פלאיה' ולאד גוד – שף המלון, מילר קרול – אם הבית של בית הדיור המוגן ומתנדבי מתנ"ס 'בית רובין', על התנדבותם וסיועם במימוש האירוע.

"אם יש בחירות, או לא"


במקביל לכנס שערך דינקין, קיים גם חבר מועצת העיר ויו"ר סיעת 'אילת ביתנו', ד"ר אולג צ'רנומוריץ, אירועים לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית. לדבריו, התקציב לאירועים שהוא מארגן, הגיע ממשרד העלייה והקליטה. "אני עושה את זה משנת 1997. אם סטס דינקין ובוריס יאמפולסקי החליטו להתחיל בזה עכשיו, זה עניין שלהם", הוא אמר ל'ערב ערב', "לפני כמה שנים, בנינו אנדרטה בשיתוף פעולה עם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי. מוזכרים שם כל הווטרנים (ותיקי מלחמת העולם השנייה) שגרו אצלנו בעיר. כשהתחלתי לטפל בווטרנים, התגוררו באילת 71 גיבורים, היום נותרו רק 11. בנוסף, יש אחרים שהשתתפו במאמץ המלחמתי: עבדו במפעלים, בהגנה האזרחית ועוד. ארגנתי להם במוצאי שבת קונצרט במלון 'קלאב הוטל', לפחות אלף איש הגיעו. ביום ראשון הזמנתי את כל הלוחמים לאולם אירועים: הם רקדו ושרו, עם תזמורת ואוכל מלא".

מהיכן התקציב?
"ממשרד הקליטה. מדובר בשלושה ימים רצופים של אירועים. אני מקיים כבר 17 שנה של פעילות רצופה, ולא משנה לי אם יש בחירות באותה שנה או לא".

תמונת כתבה

תמונת כתבה


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש