פרסומת
דלג

המסתננים תקפו או הותקפו? סרטוני האבטחה נחשפים

מאת: עומר כרמון ● 8/8/2014 21:55 ● ערב ערב 2666
בשבוע שעבר שוחררו ממעצר שלושה מסתננים מאריתריאה שהואשמו בתקיפתו של אבי חזן, בעל פיצוצית 'גלגל' בשדרות התמרים. פרקליטות המדינה טענה לאחר שצפתה שוב בסרטוני האבטחה: הראיות נגד הנאשמים לוקות בחסר. לידי 'ערב ערב' הגיעו הסרטונים: אין כל ראיה המאוששת את טענת המסתננים כאילו חזן תקף אותם או התגרה בהם. האם תוקפים מסוכנים מסתובבים חופשי ברחובות אילת?
המסתננים תקפו או הותקפו? סרטוני האבטחה נחשפיםבשבוע שעבר הודיעה פרקליטות המדינה לבית המשפט העליון, כי בדקה שוב את חומר הראיות כנגד שלושה מסתננים מאריתריאה שהואשמו בתקיפת בעל פיצוצית 'גלגל' בשדרות התמרים. לטענת הפרקליטות, הראיות לוקות בחסר. בעקבות ההודעה, בוטלה החלטה קודמת של בית המשפט המחוזי להותיר את הנאשמים במעצר עד תום ההליכים. הם שוחררו לאלתר וחוייבו להתייצב אחת לשבוע בתחנת המשטרה בעיר. עו"ד אורי דייגי, המייצג את אחד הנאשמים, אמר ל'ערב ערב', כי הוא מעריך שבקרוב יבוטל כתב האישום נגד השלושה: "הפרקליטות צפתה שוב במצלמות האבטחה. רואים שם בבירור כי הסרטון סותר את טענות בעל הפיצוציה", הוא טען. "המתלונן והאנשים שהיו אתו טענו שהאריתראים תקפו אותם עם אבן, אבל במצלמות האבטחה רואים שדווקא בעל הפיצוציה היה הרוח הפעילה בסיפור הזה.

הורשע בתקיפה ומעשה מגונה


לידי 'ערב ערב' הגיעו סרטוני מצלמות האבטחה של הפיצוציה והחנות הסמוכה. הסרטונים מחזקים לכאורה את עדותם של בעל הפיצוציה, אבי חזן, ועדים נוספים שנכחו במקום. חזן נראה במצלמות כשהוא מתייחס למסתננים בכבוד. אין בסרטון כל סימן שעשוי לאשש את טענת המסתננים כאילו תקף אותם או התגרה בהם. שלושת המסתננים הגיעו לדלפק בשעה 04:50 לפנות בוקר, וביקשו לרכוש שלושה בקבוקי בירה. חזן נראה מצביע לעבר שעונו ומסמן בידיו: 'איני יכול' (החוק אוסר מכירת אלכוהול בין השעות 23:00-06:00). אחד המסתננים מצביע לעבר שולחן עליו מונחים פחיות בירה. חזן סיפר ל'ערב ערב' כי הסביר למסתננים שמדובר בבחורים צעירים היושבים במקום כבר מספר שעות והפחיות הריקות נרכשו לפני השעה 23:00. המסתננים, שנראים זועמים, נסוגו לעבר דלת היציאה. חזן נראה בסרטון מבקש מהמסתננים שייצאו החוצה. הוא לוקח את בקבוקי הבירה מהדלפק ומחזירם למקרר המוצב ליד הכניסה. שניות אחדות לאחר מכן התקדם לעבר הדלת. ניתן להבחין כי בתוך שניות אחדות, פורצת בחוץ מהומה. יושבי הפיצוציה קמים ממקומם. מהמאפיה הסמוכה הגיעו אנשים בריצה. כעבור כחמישים שניות, נראה אבי חזן שב לפיצוציה כשהוא המום ואוחז בידו בראשו. ידו השנייה פגועה. בבית החולים הסתבר כי שבר את מרפק ידו השמאלית ואת הפצע בראשו נאלצו הרופאים לתפור. אחד הנוכחים הזעיק את משטרת אילת ושני הזעיק אמבולנס. כעבור דקות אחדות נעצרו המסתננים בידי שוטרים סמוך לרחוב האלמוגים. בתחנה הסתבר כי אחד מהם כבר ריצה תקופת מאסר בת ארבעה חודשים בשל תקיפה ומעשה מגונה. כמו כן עומדות לחובתו שתי תקופות מאסר על תנאי, בשל עבירות אלימות.

"השלכנו מצית ולא אבן"


מכיוון שאין בפיצוציה מצלמה המתעדת את המתרחש מחוץ לבית העסק, הסתמכה הפרקליטות, בנוסף לעדויות הנוכחים, על צילומי מצלמת האבטחה של בית העסק הסמוך. בסרטון נראה נהג מונית שנכח במקום, 'תוקף' לכאורה את אחד המסתננים. אך מי שיביט היטב יבחין כי בקצה השמאלי של הזירה מתרחשת תגרה גדולה ולמעשה נהג המונית הרחיק את אותו מסתנן שתקף עם שני חבריו את חזן. נהג המונית נראה גם רץ לעבר המקום ומנסה להציל את חברו.

בכתב האישום נטען כי הנאשמים תקפו את בעל הפיצוציה, משום שסירב למכור להם בירות. כשליווה אותם מחוץ לחנות, הם יידו אבן גדולה שפגעה בראשו, הוא החל לדמם ואיבד את ההכרה. במהלך נפילתו, שבר את מרפק ידו השמאלית. הנאשמים טוענים כי פרטי האירוע שונים בתכלית. לדבריהם, נכנסו לפיצוציה וביקשו לרכוש בירות. בעל הפיצוציה אמר להם שאסור למכור אלכוהול, מכיוון שהשעה עדיין לא שש בבוקר. כששאלו מדוע מכר אלכוהול לאחרים שישבו באותה עת, הוא טען שהאחרים רכשו את האלכוהול בשעות הערב המוקדמות. לטענתם, התפתח במקום ויכוח, בעל הפיצוציה כינה אותם 'כושים', דחף אותם והכה אותם באגרופים והם רק הגיבו. לטענתם, לא השליכו אבן לעבר בעל הפיצוציה, אלא מצית.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש