פרסומת
דלג

מרכז החאן הפך לעיי חורבות

מאת: עומר כרמון ● 15/8/2014 21:36 ● ערב ערב 2667
אחד המבנים היפים והמוזנחים באילת נהרס השבוע. היזם, מוטי איבגי, שלפני כשנתיים הרס את 'בית האופרה' הסמוך ובנה במקומו מרכז מסחרי, מתכנן להקים על חורבות 'החאן' מרכז מסחרי גדול ומפואר יותר. חסרי הבית שאכלסו לאחרונה את הבניין, הועברו לגבעה הסמוכה בפארק אופירה
מרכז החאן הפך לעיי חורבותהחברות הקבלניות, יניב קרן לבניין בע"מ ונתן ולדמן ובניו בע"מ, החלו השבוע בהריסת 'מרכז החאן' בפארק אופירה. היזם, מוטי איבגי, שלפני כשנתיים הרס את 'בית האופרה' הסמוך ובנה במקומו מרכז מסחרי, מתכנן להקים על חורבות 'החאן' מרכז מסחרי גדול ומפואר יותר, שיכלול 2,500 מ"ר של שטחי מסחר. 2,200 מהם של רשת אופנה גדולה.

זאת הפעם הראשונה שבה נעשה באילת שימוש בתוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38), המאפשרת הריסת בניינים ישנים ובנייה חדשה ונרחבת יותר במקומם.

בנייתו של מרכז החאן הושלמה בנובמבר 1979. למרות שהיה אחד המבנים היפים בעיר ונועד לשמש כמרכז למסחר ובילויים, הלך המקום והתדרדר בשנים האחרונות, והפך לאכסניה לא רשמית לחסרי בית. ביום שלישי, עם תחילת הריסת המקום, פונו חסרי הבית ועברו להתגורר בגבעה הסמוכה בפארק אופירה – סמוך למשאבות ותעלות המים הנטושות שיועדו בעבר להפיח חיים בפארק. עם התקדמות העבודות במרכז המסחרי החדש, מתכננת העירייה להחיות את פארק אופירה (הקרוי על שמה של אופירה נבון) ולהופכו למוקד של תערוכות אמנים בסופי שבוע, בדומה למדרחוב נחלת בנימין בתל אביב.

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמוןחדשות אילת