פרסומת
דלג

ללא מחאה: ילדי המסתננים שולבו לראשונה בכיתות הרגילות

מאת: עומר כרמון ● 5/9/2014 23:00 ● ערב ערב 2670
לפני שנתיים התנהלו בנושא קרבות משפטיים ותקשורתיים, הורים עמדו בפתח בית הספר 'היובל' והזהירו כי 'מסתננים הם סכנה לבריאות', השבוע שולבו לראשונה ילדי המסתננים בכיתות הרגילות ולא בכיתות הקלט הנפרדות - אף אחד לא מחה. יו"ר פורום ההורים המרכזי, רועי אפלבאום, שלפני שנתיים הוביל את ההפגנה בשער בית הספר 'היובל': "לא היה לנו משהו אישי נגד הילדים. התנגדנו להחלטת בית המשפט. הם ילדים שעתידים באיזה שלב לעזוב את המדינה. האם השילוב הזה טוב להם? ימים יגידו"
ללא מחאה: ילדי המסתננים שולבו לראשונה בכיתות הרגילותשנתיים לאחר ההפגנה הסוערת והמחאה כנגד שילובם של ילדי המסתננים בכיתות קלט מיוחדות במערכת החינוך באילת, שולבו השבוע ללא כל מחאה, ילדי הפליטים בכיתות רגילות בהתאם לאזורי הרישום. 15 ילדים נקלטו השנה בכיתות הרגילות, בהשוואה ל-30 ילדים שכניסתם לכיתות הייחודיות, גרמה אז למחאה הגדולה.

יו"ר פורום ההורים המרכזי, רועי אפלבאום, שלפני שנתיים הוביל את ההפגנה בשער בית הספר 'היובל', אמר השבוע ל'ערב ערב': "מעולם לא היה לנו משהו אישי נגד הילדים. התנגדנו להחלטת בית המשפט. אם משרד החינוך, שממונה על הצד הפדגוגי במדינת ישראל אמר שזה לא טוב חברתית, פדגוגית, וגם לא טוב לילדי המסתננים, לדעתי היה צריך להסתמך על מה שאומרים אנשי המקצוע. כעת, על פניו, הילדים השתלבו, הם חלק מהחברה. לא יודע אם זה טוב להם. הם ילדים שעתידים באיזה שלב לעזוב את המדינה. האם השילוב הזה טוב להם? ימים יגידו".

היו הורים שהביעו מחאה?
"היו הורים שהרימו גבה - אותם הורים שהתרעמו על כך לפני שנתיים"

גם אתה היית אז בין המוחים
"כן. אני ריכזתי אז את ההורים. אבל מכיוון שמדובר בהחלטת בית משפט. עיריית אילת ומשרד החינוך כפופים להחלטות בית המשפט ואנחנו מקבלים את זה בהבנה מלאה, ועוזרים לקלוט עד כמה שאפשר. בשנתיים שהם בתוך בתי הספר, עשינו הכל כדי שלא ירגישו שונים".

כשאתה מסתכל לאחור למאבק שניהלתם לפני שנתיים, אתה חושב שטעית?
"לא הייתי קורא לזה מאבק. זאת היתה הבעת מחאה של ההורים על כך שלא נשמע קולם. היה בסך הכל יום אחד של השבתה. אם זה היה מאבק, זה היה נמשך הרבה יותר זמן. קיבלנו את זה שמדובר בהחלטת בית משפט. הילדים נקלטו".

תמונת כתבה

תמונת כתבה


2012: הילדים צעקו - 'לא רוצים סודנים'


בהפגנה שהתקיימה לפני שנתיים בפתח בית הספר 'היובל'' ,החזיקו הורים שלטים: 'מסתננים, לא בבית ספרנו', 'המסתננים סכנה לבריאות ילדינו', 'פליטים לא בבית ספרנו – היום זה 10, מחר זה 100'. כשסיימו התלמידים את לימודיהם, הצטרפו חלק מהם להפגנה וקראו: 'לא רוצים סודנים'.

אם לילד בבית ספר 'היובל' שהתקוממה מול המראות הקשים, פנתה להורים המפגינים ואמרה: "ראו מה אתם עושים. שמעתם כיצד הילדים בכיתה א' מדברים עכשיו? להכניס לילדים גזענות מגיל קטן זה גועל נפש. 'דרך ארץ קדמה לתורה', אתם מכירים את זה?".

המפגינים ענו לה: "יותר טוב ללמד את הילדים להתבולל? לכי לגור איתם בסודן". אחת מהן הסבירה: "כל הבעיות הן בגלל בג"ץ. מה אתם מצפים משופט ערבי? באתי מדרום תל אביב. שם זה התחיל עם ילדים בבית ספר אחד ואז הם השתלטו על בית הספר כולו. המסתננים עדיין לא שכרו דירות בשחמון. אז הביאו אותם לשחמון כדי שישכרו פה דירות וישתלטו עלינו". מפגין אחר ענה לה: 'זה כבר קורה. בבית ספר 'רבין ' כבר יש. ראיתי אבא אחד קונה ציוד לימודי'".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמוןחדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש