פרסומת
דלג

מי האמנים ששיריהם נבחרו למופע המזרקה בפארק המרכזי?

מאת: עומר כרמון ● 7/11/2014 22:42 ● ערב ערב 2679
ב'יום אילת' ייחנך הפארק המרכזי המחודש, ובו 'סקייט פארק' ומזרקה מוסיקלית שתפליא במופע מים ואורות. בשבוע שעבר ישבה ועדה בראשות מ"מ וסגן ראש העירייה, אלי לנקרי, ובחרה את מחרוזות השירים שיושמעו במהלך המופע. הפארק עצמו, ככל הנראה לא ינוהל בידי העירייה, אלא יופקד בידי חברה פרטית
מי האמנים ששיריהם נבחרו למופע המזרקה בפארק המרכזי?

אחד הפרויקטים בהם מ"מ וסגן ראש העירייה, אלי לנקרי, גאה במיוחד הוא הפארק המרכזי, בו הושקעו בידי משרד התיירות 28 מיליוני שקלים ובקרוב יושקעו בו 20 מיליון שקלים נוספים. הפארק שבו המזרקה ו'סקייט פארק',ייחנך ב'יום אילת', בחודש פברואר בשנה הבאה.

בשבוע שעבר ישבה ועדה בראשות לנקרי ובחרה את מחרוזות השירים שיושמעו במהלך מופע המים והאורות של המזרקה המוסיקלית שתפעל מספר פעמים ביום. האמנים ששיריהם נבחרו לככב במופע הצבעוני, הם: שרית חדד, ליאור נרקיס, משה פרץ, אייל גולן, אריק איינשטיין, 'כוורת', שלמה ארצי, צביקה פיק, 'פול מקרטני והכנפיים', Electric Light Orchestra, 'קווין', 'פוליס', וגם צלילי מוסיקת עולם, קלאסית, ג'אז וחסידות ברסלב. לנקרי מסביר כי נושא זכויות היוצרים סודר מול האמנים. לדבריו, המזרקה הקטנה מיועדת לפעול כמה דקות לפני תחילת המופע במזרקה הגדולה, כדי לבשר לתיירים בטיילת שבקרוב צפוי להתחיל מופע המזרקה הגדולה.

התיירים בטיילת ישמעו את המוסיקה, יראו את האורות הבוקעים מהפארק המרכזי ויבקשו לחצות בבת אחת את כביש 90. האם זה לא יצור בעיות תנועה קשות?
"אנחנו מודעים לכך ומייצרים פתרונות בעניין".

כיצד ינוהל הפארק המרכזי?
"בשבוע שעבר יצאנו לסיורים בפארק רעננה ובפארק מודיעין. כדי ללמוד איך לנהל מקומות כמו הפארק המרכזי. בפארק רעננה יש 24 עובדים שכולם עובדי עירייה. זה לא יהיה אצלנו. פארק מודיעין מופרט כולו, החל מהגינון ועד שאר התפקידים".

איזה מודל אתה מעדיף?
אנחנו לומדים את זה עכשיו. נצא לעוד סיור ונגבש את המודל כדי שיהיה פארק לתפארת. כדי שגם תיירים וגם תושבים יגיעו אליו בהמוניהם. צריך לזכור שהתוכניות לפארק המרכזי לא הסתיימו, מתוכנן שם גם 'מיני גולף'. מכרז שמקרקעי ישראל מתכנן להוציא בחודש מאי בשנה הבאה".

גם אטרקציית 'איימקס' לא ממריאה. האם היא צריכה להישאר בפארק המרכזי?
"הייתי מאוד שמח אם היא תצליח ותמשיך לפעול כאטרקציה, גם אם זה יהי עם שינוי כזה או אחר. מכיוון שאני סבור שאילת זקוקה לכמה שיותר אטרקציות".

כזכור, בחודש שעבר ביקשו בעלי 'איימקס' מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, להוסיף לאטרקציה גם שטח מסחרי גדול, כדי שהדבר יאפשר להם, לדבריהם, להבטיח את עתידה הכלכלי.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש