פרסומת
דלג

תלמידים נגד השבתת הטיולים השנתיים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 6/5/2015 09:35 ● ערב ערב 2705
תלמידי בית הספר 'בגין' השביתו ביום ראשון השבוע את הלימודים למשך שעה אחת, במחאה על ביטול הטיולים השנתיים בבתי הספר העל יסודיים. למרות ההתנגדות לשביתה כדרך מחאה, גיבו ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי וראש מנהל שח"ק בעירייה, דרורי גניאל, את התלמידים המוחים
תלמידים נגד השבתת הטיולים השנתיים

בתום שעת מחאה אחת, שנוצלה להסברת נושא המאבק להוצאת טיולים שנתיים, חזרו תלמידי בית הספר 'בגין' בעיר לסדר יום רגיל.
במסגרת שיח תלמידים שקיים ראש העירייה יצחק הלוי בבית הספר 'בגי'ן ביום ראשון, כפעולה שגרתית אותה הוא מקיים במהלך כל השנה בכל בתי הספר התיכוניים, נפגש ראש העירייה עם התלמידים שמחו וגיבה את סיבת מחאתם. "ערך הטיולים הוא ערך עליון", ציין ראש העירייה והוסיף: "על כל הגופים החלוקים לעשות כל מאמץ לפתור את הסכסוך ולהוציא את התלמידים לטיולים השנתיים. הדברים נכונים לכל תלמידי מדינת ישראל ולתלמידי אילת בפרט, עקב ריחוקה של העיר". בעניין זה הדגיש ראש העירייה, כי פעמים יש וחלק מהתלמידים נחשפים לחבלי ארץ נוספים רק בזכות הטיולים השנתיים ומכאן חשיבותם. גם ד"ר דרורי גניאל, ראש מנהל שח"ק בעירייה, הדגיש את חשיבות הטיולים השנתיים: "חשיבות הטיולים לכולנו –תלמידים מורים והורים- אינה מוטלת בספק". ד"ר גניאל כמו ראש העירייה הבהירו לתלמידים, כי הם מתנגדים נחרצות למהלכים של שביתה פראית לפיה התלמידים לא מגיעים לבית הספר או לחילופין מגיעים ולא לומדים. במסגרת זו, נפגש ד"ר גניאל עם מועצת הנוער והציע לקיים מחאה של הסברה (אחרי לימוד של נושא הסכסוך) וכתיבת עצומה והחתמתה על ידי אלפי התלמידים, ושיגורה למשרד החינוך ולארגון המורים. כאמור, הצעתו זו התקבלה בברכה והמחאה של תלמידי בית הספר 'בגין' היא הוכחה לכך.
עוד בהקשר זה, בית הדין הארצי לעבודה בירושלים הורה אמש (יום א') לארגון המורים להפסיק לאלתר את העיצומים בנושא הטיולים השנתיים. בכך נענה לבקשת משרד החינוך וארגון ההורים הארצי, שטענו כי הפגיעה בתלמידים היא בלתי מידתית. ההוראה תקפה עד לדיון נוסף שיתקיים בבית הדין בנושא, ככל הנראה ב – 10.5.15. בימים אלה ייעשה מאמץ גדול להוציא את הטיולים השנתיים כסדרם למרות לוח הזמנים הצפוף של סוף השנה. לצד ההתנהלות המשפטית מחו גם התלמידים כנגד הפסקת הטיולים.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש